kolisajuca teplota motora

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

kkristian
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 220
Registrován: 18 lis 2009, 13:48

Re: kolisajuca teplota motora

Příspěvek od kkristian »

Po vymene termostatu tiez presne v strede, samozrejme obcas vykyvy v ramci cca 1mm.
Punto MK2 1.2 16V HLX, r.v. 2000
Reklama
 

matus
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 03 čer 2009, 22:28
Bydliště: Bratislava

Re: kolisajuca teplota motora

Příspěvek od matus »

Hmm...cim to moze byt ze sa mi teda bezne drzi v 1/4? Cidlo teploty pre budik mam Facet FA 7.3000, chladiaca kvapalina nova (paraflu). Termostat by mal by v pohode. Aj keby napriklad nebol dobry, ze by bol stale otvoreny, tak pri jazdeni po meste by sa mi voda predsa zohriala. Na dialnici pri 130 mam skoro v polovici. Ale v meste ani za svet. Teplota mi nekolise.
kkristian
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 220
Registrován: 18 lis 2009, 13:48

Re: kolisajuca teplota motora

Příspěvek od kkristian »

no ja som sa predtym na 90 dostal, potom teplota padla na 1/4 a naspat na 90 jedine pomalym pohybom v kolone, termostat nebol uplne v keli, ako keby sa zasekaval ci co...mozno mas rovnaky problem.
Punto MK2 1.2 16V HLX, r.v. 2000
jani
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 14 čer 2008, 20:14
Bydliště: Velky Krtis SVK

Re: kolisajuca teplota motora

Příspěvek od jani »

matus píše:Hmm...cim to moze byt ze sa mi teda bezne drzi v 1/4? Cidlo teploty pre budik mam Facet FA 7.3000, chladiaca kvapalina nova (paraflu). Termostat by mal by v pohode. Aj keby napriklad nebol dobry, ze by bol stale otvoreny, tak pri jazdeni po meste by sa mi voda predsa zohriala. Na dialnici pri 130 mam skoro v polovici. Ale v meste ani za svet. Teplota mi nekolise.
nemas nahodou MK1 ? ak ano tak to je normalne,ja co som videl vsetky punta MK1 mali prevadzkovu teplotu na budiku,tak ako aj ja na 1/4,ked je v polovici zapne sa ventilator na chladici.
FIAT PUNTO MK1 1.2 8V 54KW HSD ////ex
Skoda Octavia combi 1.9tdi ALH 66kw
matus
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 03 čer 2009, 22:28
Bydliště: Bratislava

Re: kolisajuca teplota motora

Příspěvek od matus »

Ano mam MK1...ako som pisal 55s, r.v.96 vymenene budiky na SX. Vdaka, takze je vsetko v poriadku. jani potesil si ma ;-)
Uživatelský avatar
Reno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 01 črc 2009, 17:00
Bydliště: Topoľčany

Re: kolisajuca teplota motora

Příspěvek od Reno »

Vždy na 50 % až do výmeny tesnenia na potrubí do vodnej pumpy.Teraz kolíše kôli zavzdušneniu.
Punto 1,2 8V 5dv
elektromusic
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 11 srp 2008, 22:33
Bydliště: Kosice-sidl. THC

Re: kolisajuca teplota motora

Příspěvek od elektromusic »

Obnovím túto tému. Chcem sa len uistiť, či je to 100% termostat. Ide o MK2 1.2 44kw. Nedávno som začal pozorovať kolísajúcu teplotu motora. Pokiaľ je motor v zábere, pekne vystúpi na prevádzkovú teplotu, ale stačí že príde malý kopček smerom dole a so zaradenou rýchlosťou postupne klesá. Niekedy dosť rýchlo, niekedy pozvoľne. Ak príde rovinka zase vystúpi pekne do stredu.Poraďte mi. Ďakujem
oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: kolisajuca teplota motora

Příspěvek od oldoss »

Termostat lahko skontrolujes a to tak, ze ho das von a ponoris na spagatiku do hrnca s vodou, ktoru budes ohrievat. A hned budes vidiet, ze ci ti ho otvara alebo nie.
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
elektromusic
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 11 srp 2008, 22:33
Bydliště: Kosice-sidl. THC

Re: kolisajuca teplota motora

Příspěvek od elektromusic »

oldoss píše:Termostat lahko skontrolujes a to tak, ze ho das von a ponoris na spagatiku do hrnca s vodou, ktoru budes ohrievat. A hned budes vidiet, ze ci ti ho otvara alebo nie.
akože postup viem ako sa skúša funkčnosť termostatu. Ja som skôr myslel, že či niekto nemal ten istý problém alebo príznaky aby mi to potvrdil a rovno ho kúpim. Určite ešte nebol menený.
oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: kolisajuca teplota motora

Příspěvek od oldoss »

No mne to konkretne robilo presne co pises. Dal som vymenit termostat, odvzdnusnilo sa to a beha od tedy v pohode. Ale tak od PC sa tazko radi... Nic zle nespravis ked si to otestujes aby si nemusel vyhodit peniaze zbytocne aj ked to neni az taka palka pokial mas benzin. Dieslove su vraj pekne mastne :roll:
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“