Je normalne pri -25 ze diesel sa bez zataze nedokaze zahriat

Moderátor: peta.smolik

chilly
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 12 bře 2010, 08:30

Re: Je normalne pri -25 ze diesel sa bez zataze nedokaze zah

Příspěvek od chilly »

idefix: nechceš se někde potkat na pokec,sem z časlavy a do kolína kousek,mužem pokecat atd. Kdyby jste byl někdo poblíš mmohli by jste se taky zučasnit,vyměníme nazory,okouknem auta a tak
stilo 1,9jtd 2003 85/110kw
Reklama
 

Uživatelský avatar
PRiPaDoVaK
Fiaťák
Příspěvky: 119
Registrován: 15 úno 2013, 08:17
Bydliště: Kladno

Re: Je normalne pri -25 ze diesel sa bez zataze nedokaze zah

Příspěvek od PRiPaDoVaK »

Jak píše 99% lidí, u nafty normální... v bandě máme všichni diesel (JTD, TDI, TDCi), máti má SDi fábii, a dělá to naprosto všem... Ba dokonce SDičko se ohřívá o cca. 3-4km delší trasu než stilo (termostat je 3 měsíce starej)... Pokud se za jízdy auto ohřeje na 90°C neřešit...

Zrovna dneska (-3°C) jsem auto ohříval na provozní teplotu VODY cca. 9km, olej se mi na 80°C ohřál až po nějakých 12km... topení už teple foukalo po nějakém 1,5km, ručka se odlepila po necelých 3km... Ale fakt je ten že stojím přes noc v garáži kde se to od auta ohřeje na nějakých 6-7°C :wink:

K tomu EGRu jak psal chilly... ano je to taky tím, jelikož spaliny mají ještě svojí teplotu a tím jak se vrací zpět do motoru ho přihřívají :roll: (základní zákony termomechaniky o výměně tepla), takže pokud ho odpojíš odstraníš jeden zdroj tepla, a problém je v tom že výrobce už počítá při navrhování chladící soustavy právě i s teplem dodaným zpětně ze spalin, ale v porovnání zaslepenýXnezaslepený je to relativně tak zanedbatelné množství tepla že škody které působí nezaslepený EGR zdaleka převyšují hodnotu toho že se auto ohřívá o 1-2 km delší trasu 8) ...
Stilo MW 1.9 JTD 115... 18", H&R -40mm... EGR-off, výfuk-off, váha-off, Garrett GT1749VA, Chip by BitPower => non-stop italian orgasm Aneb nejuhulenější stilo v širém okolí
Uživatelský avatar
elvis.jarous
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 11 úno 2012, 12:28
Bydliště: Nymburk

Re: Je normalne pri -25 ze diesel sa bez zataze nedokaze zah

Příspěvek od elvis.jarous »

já jsem roztápěl dneska zase klimou. Za chvíli fouká vlahý vánek a za větší chvíli teplý vánek, po 10 minutách běhu vč. jízdy kompresor chcípnu. Nejdříve jsem při zapnuté klimě oškrabal okna a pak vyrazil. Po kilometru jsem klimu vypnul asi.Už mi to trochu hřálo na okna.
bylo -3,5°C.
Pro kompresor je to dobře, protože se v zimě protočí a promázne.
Fiat Stilo multiwagon 1.9 JTD 16V 103KW 6q
Ø 5,6 l
min.Ø 3,6Litrů
Škoda 100L rv.1976
ex-Škoda Octavia 1,6 SR 74KW Liftback rv.99
ex-opel corsa 1.3 i 3door rv.87
ex-Škoda 105 l rv.87
ex-škoda 120S rally-pokus o repliku
ex-2x škoda 100L modrá

FiatEcuscan+kabel
Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: Je normalne pri -25 ze diesel sa bez zataze nedokaze zah

Příspěvek od idefix »

chilly : můžem dát někdy sráz není problém,ale do konce roku to asi neklapne,mám docela frmol,kdyby byla změna písnu můžem klidně někde na půl cesty třeba http://www.tank-ono.cz/cz/index.php?pag ... rd&pump=23" onclick="window.open(this.href);return false; v Čáslavi jsem byl v červnu pro 16" kola na Stilo a ani mě nenapadlo Ti písnout.

PRiPaDoVaK : právě že jsem to na 90 vůbec neohřál (cesta do Harrachova a zpět) spíš jen 80-85 asi tak jak na fotu proto myslím na ten termostat myslíš,že je v háji? V létě to je ručička normálně kolmo na 90
Přílohy
teploměr.jpg
teploměr.jpg (29.32 KiB) Zobrazeno 2921 x
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
Uživatelský avatar
PRiPaDoVaK
Fiaťák
Příspěvky: 119
Registrován: 15 úno 2013, 08:17
Bydliště: Kladno

Re: Je normalne pri -25 ze diesel sa bez zataze nedokaze zah

Příspěvek od PRiPaDoVaK »

no, s velkou pravděpodobností se ani nepokouší zavřít, tudíž výměna... na Cardo vychází asi 1300,-, nižší cenu mi nabídly akorát za vyndanej z bouračky... je pravda že na tý tvojí štrece to je až moc divný že se neohřeje na 90, ale já když občas jedu po praze kvůli škole tak při vyjetí z dejvic se mi to ohřeje klidně až někde u černého mostu, a to tam nemusí člověk furt popojíždět v koloně...

Tak mě teď napadá, dneska se odehrála na můj popud poměrně vášnivá debata na přednášce termomechaniky (zrovna děláme výměny tepla mezi ruznými materiály, sloučeninami a skupenstvími)... Jak často měníte chladicí kapalinu?? Respektive je tu vůbec někdo kdo jí mění?? :lol: :lol:
Stilo MW 1.9 JTD 115... 18", H&R -40mm... EGR-off, výfuk-off, váha-off, Garrett GT1749VA, Chip by BitPower => non-stop italian orgasm Aneb nejuhulenější stilo v širém okolí
Uživatelský avatar
peter963
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 09 kvě 2013, 15:24
Bydliště: KOSICE STARE MESTO

Re: Je normalne pri -25 ze diesel sa bez zataze nedokaze zah

Příspěvek od peter963 »

Tak som pocul od starych mechanykou ze nemrznuca kazde 4roky,ale to vtedy bol len fridex.Ja som teraz menil,dal som tam origo nemrznucu PARAFLU.
PETER Sn.-FIAT PUNTO-1.7 TD SX 5dvr.Ex
PETER Jun.-FIAT PUNTO-1.2 60 SX 3dvr.Ex
Prirastok FIAT FREEMONT 2l JTD
jano207
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 243
Registrován: 30 pro 2008, 19:52
Bydliště: SK-NR

Re: Je normalne pri -25 ze diesel sa bez zataze nedokaze zah

Příspěvek od jano207 »

Jasne ze menim :) Ziadna napln nieje dozivotna :lol:
EX-Fiat stilo 1,9 jtd 85kw.Momentalne Fiat bravo 1,9 mjtd 88kw
chilly
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 12 bře 2010, 08:30

Re: Je normalne pri -25 ze diesel sa bez zataze nedokaze zah

Příspěvek od chilly »

kouil jsem auto před 4 roky a nic jsem neměnil,myslím,že ani majitel predemnou,možna tak ve 116tis co byli dělany rozvody,ted ma 200
stilo 1,9jtd 2003 85/110kw
Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: Je normalne pri -25 ze diesel sa bez zataze nedokaze zah

Příspěvek od idefix »

Kapalina měněna 2010 loni jsem dolil 1l Paraflu (náplň byla,už jen do -15) , měnit bych měl příští rok.
PRiPaDoVaK: jak jsem si myslel stále pootevřen termostat, výměna bude až příští rok. Doufám,že nebude platit jak na Nový rok,tak po celý rok :mrgreen:
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
Uživatelský avatar
PRiPaDoVaK
Fiaťák
Příspěvky: 119
Registrován: 15 úno 2013, 08:17
Bydliště: Kladno

Re: Je normalne pri -25 ze diesel sa bez zataze nedokaze zah

Příspěvek od PRiPaDoVaK »

Tak to se mi oddychlo, už jsem začínal ztrácet iluze když 60% budoucích "inženýrů" má za to že chladící kapalina je doživotní náplň a dobrá půlka z nich se ptala: "to je to v chladiči?" :lol: :lol: :lol:
Stilo MW 1.9 JTD 115... 18", H&R -40mm... EGR-off, výfuk-off, váha-off, Garrett GT1749VA, Chip by BitPower => non-stop italian orgasm Aneb nejuhulenější stilo v širém okolí
Uživatelský avatar
Zwolik
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 04 říj 2013, 11:29

Re: Je normalne pri -25 ze diesel sa bez zataze nedokaze zah

Příspěvek od Zwolik »

Ahojte,
chcel by som sa spýtať ako je to pri benzínových Stilách.
Viem že je to tu o Dieseloch ale benziňáci sú asi málo obľubený
Mám 1.6 MW a mojím problémom je, že sa teplota na "teplomery" ani po odjazdení väčšieho množstva km nedostane vyššie (ale ani nižšie) ako na stred medzi C a stredovou hodnotou teploty.
Môj osobný názor je že Termostat odišiel do večných lovíšť a tým sa motor prechladzuje. Spotreba stúpla o cca 1 l (teda aspoň je to môj dojem lebo bohužiaľ momentálne jazdím viac po meste a nedá sa presne odhadnúť aká by mala byť za normálnych okolností).
Otázka je aké hrozia komplikácie ak by som s tým určitú dobu jazdil ? (máme 18.12. a najbližší termín výmeny by bol až po sviatkoch)
Potrebujem absolvovať cestu do Čiech (cca 300 km) tak či to prežije (aspoň odhadom) a mám to risknúť.
Za Vaše rady som už teraz vďačný
Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: Je normalne pri -25 ze diesel sa bez zataze nedokaze zah

Příspěvek od idefix »

Re: Zwolik jestli je teplota jako na obrázku výše tak se nic neděje popravdě jezdím tak už od léta auto se pomaleji zahřívá cca po 10-12km a tím pádem o něco větší spotřeba - termostat je stále pootevřen.Komplikace nehrozí horší by bylo kdyby se termostat zasekl a byl zavřen.
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
Odpovědět

Zpět na „Stilo“