Fiat Punto s55 1,1 40kw startuje ale nenaskočí

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Bones81
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 11 črc 2010, 13:48

Fiat Punto s55 1,1 40kw startuje ale nenaskočí

Příspěvek od Bones81 »

Zapalovací kabely vyměněny, svíčky a nefunkční cívka taky... Benzín tahá, tak jestli někdo ví co je za problém....poraďte:-(
Reklama
 

Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Fiat Punto s55 1,1 40kw startuje ale nenaskočí

Příspěvek od liborko »

Rozvody maš nastaveny dobře? čidlo otáček a HÚ je v pořádku?
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
Otomar
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 217
Registrován: 13 led 2012, 20:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiat Punto s55 1,1 40kw startuje ale nenaskočí

Příspěvek od Otomar »

Imobilizer.
Fiat Punto MK1 55, 1996; Ford Focus 2004
Bones81
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 11 črc 2010, 13:48

Re: Fiat Punto s55 1,1 40kw startuje ale nenaskočí

Příspěvek od Bones81 »

Imobilizer nemám, ale spíš bych řek snímač na klice...a možná že o zub přeskočil rozvoďák, ale jinak už nevím...
cinzano
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 261
Registrován: 19 dub 2011, 08:05

Re: Fiat Punto s55 1,1 40kw startuje ale nenaskočí

Příspěvek od cinzano »

Pokud to nestartuje proto, že to nehází jiskru, tak by to ten snímač mohl celkem snadno být. Sám o sobě se ale pokazí těžko, zkusil bych nejdřív důkladně očistit všechny kontakty a projít kabeláž, jestli někde není odrbaná atd.
Ten rozvodový řemen se mi nezdá moc pravděpodobný, co vím z doslechu, jezdí to i při přeskočení o 2 zuby (blbě, ale jede).
Bones81
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 11 črc 2010, 13:48

Re: Fiat Punto s55 1,1 40kw startuje ale nenaskočí

Příspěvek od Bones81 »

Popíšu problém od samého začátku...Za jízdy při vyšlápnutí spojky zhasl motor. Při opětovným startu motor naskočil, ale už jen na tři válce. Několik dalších startů proběhlo bez problémů, ale pouze jen na tři. Byl švihlej jeden kabel, takže jsem ho vyměnil včetně svíček. Od té doby startoval za střelby z výfuku... Zjistil jsem že jedna z cívek je odstavená (neházela jiskru). Koupil jsem novou a vše bylo o.k až na to že auto stále startuje, ale nenaskočí. Jediná změna je, že už to nestřílí z výfuku. Ale to zřejmě vyřešila výměna cívky... Takže nevím jestli ten snímač otáček na klice?!
cinzano
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 261
Registrován: 19 dub 2011, 08:05

Re: Fiat Punto s55 1,1 40kw startuje ale nenaskočí

Příspěvek od cinzano »

Kontrolní otázka - jsou kabely na cívkách i svíčkách zapojené ve správném pořadí?
Bones81
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 11 črc 2010, 13:48

Re: Fiat Punto s55 1,1 40kw startuje ale nenaskočí

Příspěvek od Bones81 »

V to pevně doufám...Jsou tam od nejdelšího po nejkratší (1-4)...Zkoušel jsem je dát na cívky i 1,3 - 2,4...a nic! Předpokládám, že to tak udělali pro blbce od nejdelšího po nejkratší...:-)
Uživatelský avatar
Karol
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 01 úno 2011, 22:56

Re: Fiat Punto s55 1,1 40kw startuje ale nenaskočí

Příspěvek od Karol »

Ide to roztlacit ? Stava sa, ze niekedy pri poskodenom komutatore startera, pripadne pri poskodenych uhlikoch dochadza k vzniku intenzivneho rusenia ktore sa siri po dratoch a rusi to cidla. V takom pripade to ide roztlacit ale nejde nastartovat.

Doporucujem toto skusit ako prve, dalej treba skusit, ci bezi palivove cerpadlo (moze byt zaseknute zdruzene rele v motore na prepazke do kabiny), teda pocuvat ci zapne cerpadlo po zapnuti zapalovania, osciloskopom premerajte snimac otacok klukovky pocas startovania, musi davat sinusovkovy signal s viditelnou znackou faze klukovky teda na jednom mieste ma signal iny tvar, dalej skontrolujte podtlakovu hadicku do MAP cidla ci nieje prasknuta. Pre beh motora RJ potrebuje snimac otacok a MAP. Ked jedno z toho nema, tak motor nejde. Takze to najskor.

Keby nepomohlo, tak skuste ci je dobre nastaveny rozvod (tieto motory su bezkonfliktne, takze im skoceny rozvod neublizi, len ked to skoci idu horsie alebo nejdu vobec podla toho o kolko to skoci), tlaky vo valcoch, osciloskopom mozete premerat primarnu stranu cievok, kde zistite ci a ako hori iskra na svieckach. Ak by bol problem na strane zapalovania, moze byt problem v RJ, napriklad odidene filtracne elektorlyticke kondenzatory, pripadne vykonove tranzistory. Asi v napisanom poradi by som to postupne meral a vylucoval.
Punto Mk1 1.1 r.v. 1997 cca 140000 km
sefik
Fiaťák
Příspěvky: 102
Registrován: 19 kvě 2013, 20:38
Bydliště: Hanušovice

Re: Fiat Punto s55 1,1 40kw startuje ale nenaskočí

Příspěvek od sefik »

zkontroluj to zapojení cívek ještě jednou, taky jsem tomu nevěřil, ale přehodil jsem kábl.

https://www.club-fiat.com/download/file.php?id=4915
Puntík 55s na LPG
dasta
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 04 led 2014, 16:24
Bydliště: severní vybežek čech

Re: Fiat Punto s55 1,1 40kw startuje ale nenaskočí

Příspěvek od dasta »

Mám podobnýproblém; Pořídil jsem fiat punto s55,r.v.1997 :D.Do dnes vse ok,vsak ale najednou po nastartování a ujeti cca 300M zápach pálici se izolace z dratku co vedl z pojistky(20A) nekam za radio(panasonic).Toto jestě drobna závada(pojistky propipany a ok).
Po chvilce odstaveni jsem ještě jednou nastartoval odjel a zaparkoval.Od té doby se motor jen otáčí ale nestartuje .Na palubce zhasne kontrolka kodu a trysky a i ostatní tak jak je to při startovani běžné.Nemohla se vypálit nějaká jiná elektronika :?: Prosí o nějakou napovědu jak opravit či co a jak.dík s pozdravem dasta.
Bones81
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 11 črc 2010, 13:48

Re: Fiat Punto s55 1,1 40kw startuje ale nenaskočí

Příspěvek od Bones81 »

Bohužel živím 2 auta, který se předháněj v poruchách, takže Punto vyřešeno dočasným odstavením....V hloubi duše věřím, že je to JEN přeskočenej rozvoďák...Každopádně až bude aktuální oprava, dám vědět výsledek...
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“