Punto 1.1 - poměrně hlasité rachocení v motoru.

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

tgfh
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 11 pro 2013, 12:10

Punto 1.1 - poměrně hlasité rachocení v motoru.

Příspěvek od tgfh »

Pánové mám dotaz, vím, že nemáte křišťálové koule, ale možná jste se už s tím někdo z vás setkal. Dostalo se mi jedno Punto od kámošky na výměnu prorezlé vany. Mám ji vyměněnou (ani kapka), ale nevím zda i Punta slaví Vánoce, ale řeknu to celkem laicky, v motoru to rachotí jako nějaké rolničky. Údajně to dělá už asi dva měsíce od doby kdy začla téct ta vana. Ptal jsme se ji, zda nejela třeba "jen" 100 metrů s rozsvícenou kontrolkou mazání, údajně, že opravdu nikdy, že jen dolívali olej, což ji věřím, protože se jim asi před 3 týdny vybila baterka a vůbec s tím nejezdili ty tři týdny a jak jsem to od ní bral, oleje tam bylo tak něco přes litr (asi 1,5 cm pod minimem), čerpadlo ale sálo a (funkční) kontrolka mazání ani neblikla, z vany neteklo úplně dole u šroubu, ale asi v polovině její výšky. Menší stav oleje než jsem to bral tak být nemohl. Takže nevím, zda to s tím souvisí, vím, že se náhody dějou (že odejdou dvě věci ve stejnou dobu).

Napadl mě rozvod, ale je tam přece řemen, maximálně napínací kladka? Je to takové jako by vačka mlátila o zdvihátko, jde to přímo od motoru někde ve vrchní polovině, údajně by to mohl dělat i vstřikovač, ale tohle je na tak malou věc jako je vstřikovač moc hlasité. Auto jinak jede normálně, celkem i dobře, při zahřátém motoru se to mírně utlumí, rachocení není pravidelné.

Setkali jste se někdy s něčím takovým? Poměrně hlasité rachocení - o stejné intenzitě jako nastartovaný motor běžící na volnoběh - když se k autu přibližujete začnete slyšet oba zvuky (motoru a rachocení) +/- současně.

Díky moc za postřehy. Jedná se o Punto 1.1 r.v. 98, v takovém na svůj věk normálním stavu.

EDIT: ještě dodám, že bude špatná pouze jedna věc, zvuky rachocení se nepřekrývají.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Babis
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 04 říj 2012, 18:03
Bydliště: Sever

Re: Punto 1.1 - poměrně hlasité rachocení v motoru.

Příspěvek od Babis »

Myslim, že by dost pomohlo, kdyby si to natočil. (na video, ne motor) :D
Fiat Punto 60sx '96
Uživatelský avatar
Karol
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 01 úno 2011, 22:56

Re: Punto 1.1 - poměrně hlasité rachocení v motoru.

Příspěvek od Karol »

Vackove loziska ? Su len tri a teoreticky by mohli byt opotrebovane. Tipoval by som to prostredne. Ak je v tom problem, tak by bolo treba vymenit hlavu. Inak vacka u tychto motorov rachoti dost prirodzene, su tam predpisane vole vacsie ako na Liazku.
Punto Mk1 1.1 r.v. 1997 cca 140000 km
tgfh
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 11 pro 2013, 12:10

Re: Punto 1.1 - poměrně hlasité rachocení v motoru.

Příspěvek od tgfh »

Tak mám natočené to video, večer ho uploadnu.
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Punto 1.1 - poměrně hlasité rachocení v motoru.

Příspěvek od liborko »

no to jsem zvědav na videjko,jestli to nebude přidřené zespod chlape
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
tgfh
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 11 pro 2013, 12:10

Re: Punto 1.1 - poměrně hlasité rachocení v motoru.

Příspěvek od tgfh »

Tak tady je první, natočil jsem celkem tři, uploaduju právě další tak jsem zatím video neshlédnul jak se uploadlo, zkuste třeba zvýšit kvalitu. http://youtu.be/H9Jgqz_cyxw" onclick="window.open(this.href);return false;

EDIT I: Liborko já jsem z Frýdku-Místku, celkem blízko, kdybychom to řešili dále, mohl bych se s tím třeba někdy stavit?

Jinak rachocení z alternátoru není.

EDIT II: Druhé, ale to první je lepší. http://youtu.be/LurGM4zAx6c" onclick="window.open(this.href);return false;

EDIT III: ještě třetí, ale nic moc. http://youtu.be/5Yl07iGh1OY" onclick="window.open(this.href);return false;

Točil jsem to foťákem, ale celkem to realitě odpovídá.
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Punto 1.1 - poměrně hlasité rachocení v motoru.

Příspěvek od liborko »

To teda vůbec nezní pěkně :D neškrká ti rozvoďák o kryt zevnitř? a co když to vytočíš do vyšších otáček?
Odkud z FM jsi? Ja pracuju v FM :)
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
tgfh
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 11 pro 2013, 12:10

Re: Punto 1.1 - poměrně hlasité rachocení v motoru.

Příspěvek od tgfh »

Auto je v Místku poblíž ulice Frýdlantská, já jsem jinak z Lískovce u Frýdku. Uměl by jsi sundat ten rozvodový kryt a mrknout na ten rozvod?

Když to vytočím tak moc nedokážu říct co to dělá, nezkoušel jsem to.
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Punto 1.1 - poměrně hlasité rachocení v motoru.

Příspěvek od liborko »

Frýdlantská tzn.výjezd z Frýdku směr Frýdlant nad O. tam někde? Přijet bych se mohl podívat a poslechnout na živo,možná i zitra odpoledne nebo spíš večer, nevim v kolik budu končit,já končím každy den všelijak,spíš pozdě :D
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
tgfh
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 11 pro 2013, 12:10

Re: Punto 1.1 - poměrně hlasité rachocení v motoru.

Příspěvek od tgfh »

Jj tam tam, ale klidně dojedu po F-M kdekoliv. Může být i zítra, záleží jak budeš mít náladu, nebudem to hrotit, pošli mi třeba sms na číslo 604 14 59 44 jestli by ti to vyšlo :-)
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Punto 1.1 - poměrně hlasité rachocení v motoru.

Příspěvek od liborko »

OK :)
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Pepik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 252
Registrován: 25 říj 2008, 17:48
Bydliště: Úpice
Kontaktovat uživatele:

Re: Punto 1.1 - poměrně hlasité rachocení v motoru.

Příspěvek od Pepik »

Existuje taková stará metoda stetoskopu motoru.Vezmete nějakou tyčku (dřevěnou,kovovou) a opřete ji jedním koncem o motor a druhý konec svíráte v pěsti a přiložíte ucho.A přikládáním k různým místům na motoru máte šanci zjistit odkud to "škvrkání" pochází.
Punto II-SX,8V,3 dv.r.v.2000
tgfh
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 11 pro 2013, 12:10

Re: Punto 1.1 - poměrně hlasité rachocení v motoru.

Příspěvek od tgfh »

Pepik: velmi dobrá rada, ale znám ji, zkoušel jsem ji, ale nepodařilo se mi na to přijít.
armaman
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 26 dub 2009, 15:42
Bydliště: Doma

Re: Punto 1.1 - poměrně hlasité rachocení v motoru.

Příspěvek od armaman »

Podla podla mikrofonu je to tazko identifikovatelne nakolko neviem ako ho mas umiestneny v tom zariadeni cize su ruchy tazko identifikovatelne. Jednoznacne je to pravidelny kovovy klepot. Spodne ulozenie si kontroloval? Inak najlepsie by asi bolo dat dolu kryt rozvodov takto je to iba hadanie,
Přílohy
Ulozenie motora.jpg
Ulozenie motora.jpg (50.05 KiB) Zobrazeno 4358 x
Fiatu už "nefandím"
tgfh
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 11 pro 2013, 12:10

Re: Punto 1.1 - poměrně hlasité rachocení v motoru.

Příspěvek od tgfh »

Tam motorek dohrčel :( došlo k potkání (ikdyž by nemělo, ale došlo), byla to vodící kladka na rozvodech.
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“