mk2 - hučení od předního kola

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Blates
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 14 zář 2010, 10:57

mk2 - hučení od předního kola

Příspěvek od Blates »

ahojte, potřeboval bych poradit. mám punto mk2 1.2 16v 2001. když vyjedu z teplé garáže a někam jedu tak nemám problém. pokud někde auto stojí a pak vyjíždím, tak se od předního pravého kola ozývá hučení.většinou až tak od 50km/h a ve všech směrech, i pokud jedu rovně, pokud zatáčím, nic se nezmění a hučí pořád stejně. zatím to není hlasité, ale zdá se mi, že při každé jízdě se to ozývá více, poradíte, prosím, čím by to mohlo být? co jsem četl, nejvíce mi z toho vychází ložisko, ale tam spíš bylo při zatáčení, tak nevím, někde psali i převodovka, to doufám, že ne (na stk psali mezi závady, že je mokrá) tak nevím, pokud přeřazuji, zvuk se nemění. díky moc!
Reklama
 

Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: mk2 - hučení od předního kola

Příspěvek od kovvalsky »

Blates píše:ahojte, potřeboval bych poradit. mám punto mk2 1.2 16v 2001. když vyjedu z teplé garáže a někam jedu tak nemám problém. pokud někde auto stojí a pak vyjíždím, tak se od předního pravého kola ozývá hučení.většinou až tak od 50km/h a ve všech směrech, i pokud jedu rovně, pokud zatáčím, nic se nezmění a hučí pořád stejně. zatím to není hlasité, ale zdá se mi, že při každé jízdě se to ozývá více, poradíte, prosím, čím by to mohlo být? co jsem četl, nejvíce mi z toho vychází ložisko, ale tam spíš bylo při zatáčení, tak nevím, někde psali i převodovka, to doufám, že ne (na stk psali mezi závady, že je mokrá) tak nevím, pokud přeřazuji, zvuk se nemění. díky moc!
mozu to robit aj kotuce alebo brzdove platnicky kolko mas natom najazdene a kedy si to menil?
one world, one dream, one car
Blates
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 14 zář 2010, 10:57

Re: mk2 - hučení od předního kola

Příspěvek od Blates »

je tam ted 115000,byl koupenej pred 6 lety s 85000 km a na brzdy se nesahlo.tak pri 95000 jsem byl ve fiatu na prohlidku a rikali, ze desticky uz moc nevydrzi, ale vzdy kdyz prezouvam, jeste tam je, tak jsem nekupoval.ted na technicke mi rikal technik, ze jsou kotouce orezle.muze to byt tim?pripadne jde to nejak poznat?
Uživatelský avatar
Babis
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 04 říj 2012, 18:03
Bydliště: Sever

Re: mk2 - hučení od předního kola

Příspěvek od Babis »

no jestli máš nějak extrémně orezlý kotouče, tak by to mohlo bejt jima.. nalož auto 4 lidma, rozjeď to a brzdi.. mohl bys je aspoň trochu obrousit.. jestli teda máš aspoň trochu brzdovejch destiček :lol:
jinak bych se přikláněl spíš k tomu ložisku, 6 let je na něj akorát
Fiat Punto 60sx '96
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: mk2 - hučení od předního kola

Příspěvek od kovvalsky »

118 000 sa blaznis na punte ked jazdis normal tak max 100 000 ked sport ako ja tak 70 000 ale NEKUPUJ ZIADNE POLSKE kup TRW alebo zimerman mam odskusane su perfektne :wink: 8)
one world, one dream, one car
Blates
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 14 zář 2010, 10:57

Re: mk2 - hučení od předního kola

Příspěvek od Blates »

Diky za reakce, prave nevim, co kde psali lozisko, tak to hucelo jen pri zataceni, za to me porsd.zda se mi, ze kdyz pri tom huceni brzdim, tak to na chvilku prestane. Jde to poznat nejak? Nebo nejaky projevy toho loziska? Nekde psali ze se nejak na zvedaku clouma kolem a tim se to pozna. A jeste, kdyz se meni lozisko, musi se sundat i kotouc? Diky!!!
Uživatelský avatar
peter963
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 09 kvě 2013, 15:24
Bydliště: KOSICE STARE MESTO

Re: mk2 - hučení od předního kola

Příspěvek od peter963 »

Lozisko huci stale,dvihni ho na zdvyhak daj dole koleso a skus snim tocit,budes pocut aj citit na kotuci ze jelozisko v pr... Ak budes ho menit tak kotuc musi dole.Lepsie sa to robi.
PETER Sn.-FIAT PUNTO-1.7 TD SX 5dvr.Ex
PETER Jun.-FIAT PUNTO-1.2 60 SX 3dvr.Ex
Prirastok FIAT FREEMONT 2l JTD
Uživatelský avatar
Jezdec
Znalec
Příspěvky: 609
Registrován: 04 čer 2011, 16:46
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: mk2 - hučení od předního kola

Příspěvek od Jezdec »

peter963 píše:Lozisko huci stale,dvihni ho na zdvyhak daj dole koleso a skus snim tocit,budes pocut aj citit na kotuci ze jelozisko v pr... Ak budes ho menit tak kotuc musi dole.Lepsie sa to robi.
Není to taky úplná pravda, mě se teď stalo na sonátě že po vyměnění zadního ložiska to v určité rychlosti hučelo. Pokud jsi zvedl auto a točil kolem klid, zatížil jsi to a zase to samé. Tak jsem se nasr... obědnal další a teď je klid.
Škoda fabia 1.4 50kW r.v. 2000 - Pracovní
Fiat punto II 1.2 16v 59kW Sporting r.v. 2000 - Pracovní
Hyundai sonáta 2.0 16v 102kW r.v. 1996 -Rodinné
Uživatelský avatar
peter963
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 09 kvě 2013, 15:24
Bydliště: KOSICE STARE MESTO

Re: mk2 - hučení od předního kola

Příspěvek od peter963 »

Ja to robim takto, ked to das nazdvihak a tocis snim tak je to aj citit aj pocut ze toneide tak ako ma.Kazdy zistuje zavadu inac.
PETER Sn.-FIAT PUNTO-1.7 TD SX 5dvr.Ex
PETER Jun.-FIAT PUNTO-1.2 60 SX 3dvr.Ex
Prirastok FIAT FREEMONT 2l JTD
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: mk2 - hučení od předního kola

Příspěvek od Matto »

- presne tak. Ložiska najlepšie skontroluješ tak, že zdvihneš auto a zatočíš kolesami, pokiaľ bude chytené ložisko, mal by si si to všimnúť podľa zvuku. ak si si niesi istý, zastav sa u nejakého mechanika, alebo v pneuservise a oni Ti povedia. Čo sa týka toho hučania, ja som mal zlé ložisko v lavom zadnom kolese, pri jazde bolo počuť taký duniví zvuk, bolo poznať, že to ide niekde od kolies, hučalo to stále, akorát ked som zatočil doľava prestalo to, bolo mi povedané, že preto, lebo sa koleso,resp. ložisko odlahčilo. Pokiaľ ti to hučí iba pri brzdený, tak by som sa sústredil hlavne na brzdy.
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Blates
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 14 zář 2010, 10:57

Re: mk2 - hučení od předního kola

Příspěvek od Blates »

peter963 píše:Lozisko huci stale,dvihni ho na zdvyhak daj dole koleso a skus snim tocit,budes pocut aj citit na kotuci ze jelozisko v pr... Ak budes ho menit tak kotuc musi dole.Lepsie sa to robi.
ahojte, tak dnes jsem kolo sundal a zkousel tocit.nic jako lozisko jsem neslysel.jaky by to byl od nej zvuk?

pred tim jsem to asi 8x rozjel na 100 a brzdil a pak uz nic neslysel.

pri tom toceni na heveru se jen ozyval zvuk, jako kdyby se trela desticka o kotouc, nahral jsem to, tak to kdyztak zkouknete a napiste, co byste na to rekli. je to uz moc rezave? a to treni je cim zpusobene (brzdy)?

zesilte zvuk
http://youtu.be/eLCp64Ftc7U" onclick="window.open(this.href);return false;
http://youtu.be/pxAih6hmaKA" onclick="window.open(this.href);return false;
peter963 píše:Ja to robim takto, ked to das nazdvihak a tocis snim tak je to aj citit aj pocut ze toneide tak ako ma.Kazdy zistuje zavadu inac.
Matto píše:- presne tak. Ložiska najlepšie skontroluješ tak, že zdvihneš auto a zatočíš kolesami, pokiaľ bude chytené ložisko, mal by si si to všimnúť podľa zvuku. ak si si niesi istý, zastav sa u nejakého mechanika, alebo v pneuservise a oni Ti povedia. Čo sa týka toho hučania, ja som mal zlé ložisko v lavom zadnom kolese, pri jazde bolo počuť taký duniví zvuk, bolo poznať, že to ide niekde od kolies, hučalo to stále, akorát ked som zatočil doľava prestalo to, bolo mi povedané, že preto, lebo sa koleso,resp. ložisko odlahčilo. Pokiaľ ti to hučí iba pri brzdený, tak by som sa sústredil hlavne na brzdy.
podle tech videi, je to typicku zvuk pro lozisko nebo to jsou brzdy?

prave me to huci porad, na smeru nezalezi a zvuk se po zatoceni nemeni, vetsina lidi uvadi, ze lozisko je jen pri nejakej smeru a pri opacnem zase nic
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: mk2 - hučení od předního kola

Příspěvek od kovvalsky »

neviem preco si nedas poradit lozisko je to posledne co na aute odchadza ked ti zacne hucat lozisko tak to budes pocut a bude sa ti dat zatriast kolesom a budes pocut buchanie hovorim ti ze to budu brzdy a aj keby to neboli je najvacsi cas to vymenit ved auto co ma 10 rokov a 120 000 nabehane neni mozne aby to dobre brzdilo to je proste nerealne brzdi maju kratku zivotnost na tom netreba setrit to je jedina vec cim auto zastavis daj tam TRW a budes spokojny ziadne brembo sracky tam nedavaj
one world, one dream, one car
Uživatelský avatar
skybar
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 273
Registrován: 30 črc 2009, 19:51
Bydliště: Slovensko,Pohorelská Maša

Re: mk2 - hučení od předního kola

Příspěvek od skybar »

Tak toto vyzerá na to,že brzdový piestik sa tažko pohybuje a ostáva vysunutý.Treba to prečistiť,ja som musel vymeniť piestiky,lebo boli zahrdzavené.Je na to opravná sada(na jeden strmeň 18€)+nové platničky a zarovnané brzd.kotúče a brzdy sú ako nové,samozrejme,že som vymenil aj brzdovú kvapalinu.
PUNTO MK1 55,r.v.96,40KW,ELX, 5dver.
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: mk2 - hučení od předního kola

Příspěvek od HIISS »

Ahojte,mam zrejme aj ja problem s prednym loziskom na svojom punte u kolesa na vodicovej strane.Nepobadal som to ani ja ako otec,no nevrzga to neklepe nic,len pri porovnani s pravou stranou...troska hrubsi zvuk to ma...ak som kolesa obe dvihol na zdvihaku a zakrutil,okrem chraplaveho zvuku od dosticiek..ale tie mam nove spolu aj s kotucami.Zaujimalo by ma avsak ake su original rozmery toho loziska na prednych kolesach...lebo na autokelly pisu:
Vonkajsi 72mm
vnutorny 35mm
sirka loziska 33mm

Na bazosi jeden chalan predava nove loziska..ma aj na punto,avsak on popisoval od 2OOO a vyssieho rocnika a tak maju jeho: vnutorny 37 a sirka 37,cize zrejme to s MK1 neladi.
Preto kto menil predne loziska a vie mi zarucit spravne rozdieli..nech nekupim a zistim ze to mozem zahodit.
Aku znacku doporucite?
Este dodam mam MK1 1.2 43kw,,r.v.96 ...ak sa to deli aj podla motorizacie vdaka
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“