Nejde otevřít kapota

Karosérie, nárazníky, úpravy, spoilery, venkovní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

Odpovědět
Tommy.S
Začátečník
Příspěvky: 41
Registrován: 12 zář 2011, 00:19

Nejde otevřít kapota

Příspěvek od Tommy.S »

Ahoj,

mám velkej problém, do servisu se mi samozřejmě nechce a tak se chci zeptat. Takže k věci. Nejde mi otevřít kapota, protože se mi ta páčka (uvnitř auta, ta červená pod volantem) na otevírání jakoby vevnitř utrhla, takže s ní můžu volně hýbat, aniž by to cvaklo a uvolnilo to zámek na kapotě. Zprvu to začlo zlobit tak, že člověk necítil to škubnutí při otevření toho zámku kapoty, ale otevřelo se to a teď už to nejde otevřít vůbec. Nemá někdo nějakou radu? Nestrhlo se tam nějaké lanko? Za případné odpovědi děkuju!

Jo a mám kdyžtak Fiat Punto Sporting 1.2 16V, rok výroby 2000
Reklama
 

J_K
Fiaťák
Příspěvky: 114
Registrován: 18 úno 2013, 15:48

Re: Nejde otevřít kapota

Příspěvek od J_K »

Nejspíš prasklo lanko. Podobná "radost" mě také málem postihla, ale na poslední chvíli mě osvítil duch svatý a podíval jsem se na to, protože páčka měla stále delší chod. Lanko "drželo" u zámku kapoty už jen na dvou drátkách, takže párkrát zatáhnout a bylo by o zábavu postaráno.
Nicméně při příležitosti opravy lanka jsem se podíval jak by bylo možné kapotu otevřít, kdyby se opravdu utrhlo. Na rovinu řeknu že je to docela chuťovka. Bude potřeba štíhlé ruce, delší klíč, tuším 13(nejlépe asi gola s ráčnou) a zrcátko. Nasávacím otvorem v nárazníku pod SPZ prostrčit klíč podél chladiče nahoru a vyšroubovat dva šrouby zámku. Pak by měla jít kapota otevřít i se zámkem.
Fiat Punto (188) 1.2 8V ELX 5d
do provozu: 9/2000 Italy
Tommy.S
Začátečník
Příspěvky: 41
Registrován: 12 zář 2011, 00:19

Re: Nejde otevřít kapota

Příspěvek od Tommy.S »

Díky, ale kde to nové lanko seženu a jak ho vyměním za nové? Jsem lajk, vůbec tomu nerozumím, takže bych byl rád za všemožný rady. Díky :)
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde otevřít kapota

Příspěvek od kovvalsky »

presne ako pise chalanisko hore tak presne som to tak aj ja otvaral je to nenormalna robota co som sa pri tom nanadaval a tie ruky doozgierane radsej to daj do servisu a ozeliet tie peniaze
one world, one dream, one car
J_K
Fiaťák
Příspěvky: 114
Registrován: 18 úno 2013, 15:48

Re: Nejde otevřít kapota

Příspěvek od J_K »

Tommy.S píše:Díky, ale kde to nové lanko seženu a jak ho vyměním za nové? Jsem lajk, vůbec tomu nerozumím, takže bych byl rád za všemožný rady. Díky :)
Tak to bude asi opravdu lepší zajet s tím do servisu.
Fiat Punto (188) 1.2 8V ELX 5d
do provozu: 9/2000 Italy
Tommy.S
Začátečník
Příspěvky: 41
Registrován: 12 zář 2011, 00:19

Re: Nejde otevřít kapota

Příspěvek od Tommy.S »

http://www.youtube.com/watch?v=ELOY82Q6rUk" onclick="window.open(this.href);return false;

Tak tady jsem na youtube něco našel. Myslíte, že to půjde tak snadno? Jestli jo, tak už mi zbývá jenom koupit kabel (našel jsem ho na fiatdily.cz) a vyměnit, což je zase další problémo.
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: Nejde otevřít kapota

Příspěvek od Jaroslav1 »

Jo to video je přesně o tom,tam zatáhneě za ten bovden a nebo lanko a je to ale lepší by bylo zajed na jámu a nebo na zvedák. A nebo dej to do nějaká autoopravny ale ne do znač.servisu tam tě natáhnou(1hod.práce přes 300kč.a lanko do 50kč.(njn nějak musí vydělat na ty bílé límečky):D Lanko koupíš v opravně jízdních kol to nejdelší .Dala by se tam použít i struna na plyn se škodovky 120 atd.Ten bovden ve kterým je to lanko a není poškozený tak tam necháš a do něho nasuneš namazané lanko a nebo tu strunu a prostrčíš tak jak bylo to původní zakončení.
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
J_K
Fiaťák
Příspěvky: 114
Registrován: 18 úno 2013, 15:48

Re: Nejde otevřít kapota

Příspěvek od J_K »

Tommy.S píše:http://www.youtube.com/watch?v=ELOY82Q6rUk

Tak tady jsem na youtube něco našel. Myslíte, že to půjde tak snadno? Jestli jo, tak už mi zbývá jenom koupit kabel (našel jsem ho na fiatdily.cz) a vyměnit, což je zase další problémo.

Dobrá finta, to by mohlo fungovat. Na ten bowden se ale musí zatlačit, ne tahat. Jestli máš možnost nějak se pod to auto nasoukat, tak by to mohlo jít hladce.
Fiat Punto (188) 1.2 8V ELX 5d
do provozu: 9/2000 Italy
Tommy.S
Začátečník
Příspěvky: 41
Registrován: 12 zář 2011, 00:19

Re: Nejde otevřít kapota

Příspěvek od Tommy.S »

No tak jsem se nasoukal pod auto, ale žádný lanko jsem neviděl. :(

Ale natočil jsem video tý páčky, lanko k ní vede normálně

http://videobam.com/KdpkZ" onclick="window.open(this.href);return false;

Sorry za vertikální video, nevím proč je to vertikálně.
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: Nejde otevřít kapota

Příspěvek od Jaroslav1 »

Přední kapota.JPG
Přední kapota.JPG (82.32 KiB) Zobrazeno 7929 x
To lanko s bovdenem jde vidět ze spodu na levé straně nad vzduchovým filtrem,je teba svítit bodovým světlem a nebo s tím ohebným světlem. Jinak ten bovden u mně jde vidět otvory nad SPZ.
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Uživatelský avatar
pepe1
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 09 led 2014, 19:51

Re: Nejde otevřít kapota

Příspěvek od pepe1 »

Mě jednou nešla otevřít kapota na mém oplu, taky páčka lítala sem a tam.. tak jsem si k sobě vzal máti , já pořádně tlačil na kapotu směrem dolu a ona tahala za páčku, otevřené za pár vteřin.. povolený bowden..pokud ti prasknul tak nic ale pokud se jen povolil, mohlo by to fungovat taky :)
Punto II 1.2 8V
Opel Astra G
Odpovědět

Zpět na „Punto - exteriér“