Výměna pouzdra klíče - auto nestartuje

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
g12l
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 16 říj 2013, 19:34

Výměna pouzdra klíče - auto nestartuje

Příspěvek od g12l »

Zdravím všechny,
Přestal my vystřelovat klíč od mého vozu, problém jsem vyřešil slepením ulomeného kusu tvořícího oporu pružině. Po čase se ale opět ulomil a navíc se pružina zkroutila tak že už neplnila svoji funkci. Na internetu jsem sehnal nové pouzdro. Do pouzdra jsem přendal vybroušenou planžetu a střeva ze starého klíče (vše je v novém klíči jak má být). Centrál funguje a klíč vystřeluje, jediný problém který je dosti závažný je že při zasunutí klíče do startéru palubní počítač zahlásí car security faild a auto nelze nastartovat. Nevíte někdo jak tento problém odstranit - určitě to bude nějaká prkotina.

Díky za rady
Reklama
 

Pavel II
Fiaťák
Příspěvky: 147
Registrován: 06 led 2012, 11:51
Bydliště: okr.Praha východ

Re: Výměna pouzdra klíče - auto nestartuje

Příspěvek od Pavel II »

Samotný čip imobilizéru jsi taky vyměnil? Dle textu vypadá, že ne. Vyměnil jsi jen elektroniku dálkového ovládání, musím přendat ještě čip. Je někde v klíčku, většinou se dá vyndat. Byť v klíčkách od stila jsem to ještě neměl tu možnost vydět :!:
Fiat 131 CL Mirafiori 1,4 rv.83
Fiat Tempra 1,6ie rv.90
Fiat Tempra 1,6 MPI rv.96
Fiat Bravo 1,8 16V GT rv.96
Fiat Bravo 1,9 JTD GT rv.99
Fiat Stilo - 1,9 MutiJet 110Kw rv.05
Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: Výměna pouzdra klíče - auto nestartuje

Příspěvek od idefix »

Možná se musí nakódovat
http://www.gabriel-net.de/forum/showthr ... %23269%3Be" onclick="window.open(this.href);return false;
http://auto-diagnostics.info/pdf/ficom-immo-cz.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna pouzdra klíče - auto nestartuje

Příspěvek od proch »

Musí se přendat ten megamos chip, už jsem to dělal, je to skleněný váleček a přilepený v pouzdru, tak opatrně. Jinak v běžných podmínkách se dá nakódovat ve FES jen dálka, například kdyby se rozbila, tak jdou použít střeva z jiného auta z vrakáče třeba. Ten čip jsem kdysi poptával a nikdo mě ho neuměl udělat a z jiného auta se překódovat nedá. Ve Fiatu si řekli za nový klíč s dálkou 8200,-... :shock:

Edit: Tak jsem zase poptával kdo by uměl chip do klíče a jedna firma tuším z Běchovic mě napsala, ať vyfotím vnitřek klíče a pošlu foto... :?: Tak to udělám a uvidíme co bude dál...
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Odpovědět

Zpět na „Stilo“