problém se světly

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

drpepa
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 245
Registrován: 16 lis 2010, 14:58

problém se světly

Příspěvek od drpepa »

Dobrý den, vlastním Fiat Punto 1,9jtd, 59kw, r.v.99. Mám problém s předními světly. První problém: Při zapnutí dálkových světel nechtějí zhasnout potkávací (cca na 6 pokus). Zkoušel jsem vyměnit relé a bez rozdílů. A druhý problém: nedávno jsem měnil žárovku do levého dálkového světla. Žárovka chvíli svítila a přestala, žárovku jsem vytáhnul, v domění že je spálené vlákno, vlákno je OK, napětí do žárovky nejde, pravé dálkové světlo svítí normálně. Můžete mi poradit kde je chyba? Popř. máte s tímto zkšuenosti? Díky
Fiat Punto 1,9jtd, 59kw, r.v.99
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: problém se světly

Příspěvek od Jaroslav1 »

Zdravím,tlumená světla svítí i při zapnutí dálkových. Nejde-li ti napětí na žárovku levého dálk.světla tak kontrola pojistky F15 (10A), poj.sk.v mot.prostoru. A pak kontrola vedení k žárovce.
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
drachir1
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 19 úno 2009, 10:11

Re: problém se světly

Příspěvek od drachir1 »

Se světlem jsem měl ten samý problém a na vině byl zaoxidovaný konektor, který je přímo u světla. Pomohlo vyčištění a prostříkání kontaktolem.
sanchitos
Fiaťák
Příspěvky: 79
Registrován: 16 pro 2013, 19:56

Re: problém se světly

Příspěvek od sanchitos »

Ja by som sa chcel opýtať páni že či je normálne že na punte mk2a ľavé svetlo svieti odosť viacej do zeme ako pravé? Lezie mi to na nervy lebo nevidím skoro nič v noci zo stretávačkami. Dá sa to nejako opraviť alebo mám en vypodložiť spodný úchyt svetla podložkami?
cinzano
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 261
Registrován: 19 dub 2011, 08:05

Re: problém se světly

Příspěvek od cinzano »

Tuhle otázku nechápu. Levé potkávací světlo samozřejmě nesmí oslňovat, takže se z kabiny může zdát, že svítí jinak než pravé. To ale snad ví každý... :?:
Uživatelský avatar
r.trieska
Fiaťák
Příspěvky: 86
Registrován: 02 led 2014, 12:41
Bydliště: Piešťany

Re: problém se světly

Příspěvek od r.trieska »

Nie je normalne, ze v noci skoro nic nevidis. Ako vsak pise cinzano, lave musi byt nastavene s rozumom, najlepsie s regloskopom v servise.
Nastavit sa to da aj doma s tocitkami. Len krutit jemne s citom, vnutri su plastove zavity a nemaju nekonecny rozsah. Ak si z rozsahom na konci (co by sa nemalo stat), svetlomet treba vypodlozit.
Pozor vsak na to oslnovanie ostatnych.
Přílohy
nastavenie svetlomeov.jpg
nastavenie svetlomeov.jpg (25.96 KiB) Zobrazeno 6202 x
Punto II 1.2 16v - môj staničný špeciál
sanchitos
Fiaťák
Příspěvky: 79
Registrován: 16 pro 2013, 19:56

Re: problém se světly

Příspěvek od sanchitos »

cinzano píše:Tuhle otázku nechápu. Levé potkávací světlo samozřejmě nesmí oslňovat, takže se z kabiny může zdát, že svítí jinak než pravé. To ale snad ví každý... :?:
tak to je jasné... ale mne ide oto že stretávačka mi svieti na 2 metre pred auto :D
sanchitos
Fiaťák
Příspěvky: 79
Registrován: 16 pro 2013, 19:56

Re: problém se světly

Příspěvek od sanchitos »

r.trieska píše:Nie je normalne, ze v noci skoro nic nevidis. Ako vsak pise cinzano, lave musi byt nastavene s rozumom, najlepsie s regloskopom v servise.
Nastavit sa to da aj doma s tocitkami. Len krutit jemne s citom, vnutri su plastove zavity a nemaju nekonecny rozsah. Ak si z rozsahom na konci (co by sa nemalo stat), svetlomet treba vypodlozit.
Pozor vsak na to oslnovanie ostatnych.

hmmm... pozrem sa nato zajtra. ďakujem za radu :)
Uživatelský avatar
r.trieska
Fiaťák
Příspěvky: 86
Registrován: 02 led 2014, 12:41
Bydliště: Piešťany

Re: problém se světly

Příspěvek od r.trieska »

Mozes skusit aj navod na domace nastavenie vysky svetiel.
Je sice na Favorit, ale sklon 1.2% by mal platit aj pre Punto:
http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=177" onclick="window.open(this.href);return false;

A nezlakni sa ked Ti svetlomet bude z pohladu vodica svietit ako na tomto obrazku.

Trochu teorie:
http://www.autorubik.sk/technika/osvetl ... agnostika/" onclick="window.open(this.href);return false;
Přílohy
nastavenie_sv.jpg
nastavenie_sv.jpg (5.99 KiB) Zobrazeno 6173 x
Punto II 1.2 16v - môj staničný špeciál
sanchitos
Fiaťák
Příspěvky: 79
Registrován: 16 pro 2013, 19:56

Re: problém se světly

Příspěvek od sanchitos »

r.trieska píše:Mozes skusit aj navod na domace nastavenie vysky svetiel.
Je sice na Favorit, ale sklon 1.2% by mal platit aj pre Punto:
http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=177" onclick="window.open(this.href);return false;

A nezlakni sa ked Ti svetlomet bude z pohladu vodica svietit ako na tomto obrazku.

Trochu teorie:
http://www.autorubik.sk/technika/osvetl ... agnostika/" onclick="window.open(this.href);return false;
dnes som sa s tým hral a nastavil som to... problém nebol v ľavom ale v pravom. Bolo prílieš vysoko tak som ho znížil a ľavé zodvihol a teraz je to parádička. Ďakujem za rady páni.
Ares
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 21 led 2014, 18:09

Příspěvek od Ares »

Zdravím pánové. Mám Punto II 1.9 JTD a ''drobný'' problém se světlomety. Původní potkávačky byly vysvícené a nastavením v kabině šly jen snížit, ale už ne zvýšit. Předpokládaný problém motorků spolu s problémem vypálených parabol jsem se rozhodl řešit komplet výměnou světlometů. Výsledek je, že sice líp vidím, ale snížit už jde jen levý světlomet a na zvýšení stále bez reakce.

Má někdo nějaký spásný nápad jak tohle vyřešit?

Moc díky
Uživatelský avatar
r.trieska
Fiaťák
Příspěvky: 86
Registrován: 02 led 2014, 12:41
Bydliště: Piešťany

Re: problém se světly

Příspěvek od r.trieska »

Vytiahni motorceky z paraboly a skus ich funkcnost na prazdno.
Ak idu v poriadku, pokus sa na nich nasimulovat miernu zataz, napr. pridrz prst na tom plastovom tiahle ked pojde von. Samozrejme budes potrebovat šarmantnú asistentku v kabine :)
Ak aj tento test prejde, nechaj motorceky este vonku a vyskusaj pohybat parabolou rukou v mieste motorceka (pohyb dnu/von) - nasimulujes tak cinnost motorceka. Parabola by sa mala jemne dvihat a mala by ist hladko hore/hore.

Vsetko rob jemne s citom.

V najhorsom pripade je odthnuty horny drziak paraboly v mieste nastavovacie srobu pre vysku. (Nove svetla mas nove, alebo zanovne?)
Punto II 1.2 16v - môj staničný špeciál
Ares
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 21 led 2014, 18:09

Příspěvek od Ares »

Funglovky Valeo. Otevřít to stejne budu muset, protoze jsem zjistil, že pravé světlo nedrží ani mechanické nastavení. Stačí poklep a poskočí jinam, takže možná na motorku ani není korektně nacvaknuté táhlo motorku
slabostka
Fiaťák
Příspěvky: 149
Registrován: 18 lis 2009, 17:38

Re: problém se světly

Příspěvek od slabostka »

Mne na punte II, 1.2 16v nesvieti stretávacie na strane spolujazdca- žiarovka dobrá, poistka dobrá... môžem ešte niečo ako opravár-amatér :D skontrolovať?
sporting speedgear r.v. 2000
Ares
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 21 led 2014, 18:09

Příspěvek od Ares »

Že by dobře vykuněné auto? Zkontoluj kabeláž
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“