problém se světly

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: problém se světly

Příspěvek od Jaroslav1 »

slabostka píše:Mne na punte II, 1.2 16v nesvieti stretávacie na strane spolujazdca- žiarovka dobrá, poistka dobrá... môžem ešte niečo ako opravár-amatér :D skontrolovať?
No ještě zkontroluj zkoušečkou zda jde na tu žárovku napětí a také kostru a hned budeš vědět kde je chyba. :wink:
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Reklama
 

Uživatelský avatar
pnrs
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 23 pro 2012, 19:51
Bydliště: Levice, SR

Re: problém se světly

Příspěvek od pnrs »

drpepa píše:Dobrý den, vlastním Fiat Punto 1,9jtd, 59kw, r.v.99. Mám problém s předními světly. První problém: Při zapnutí dálkových světel nechtějí zhasnout potkávací (cca na 6 pokus). Zkoušel jsem vyměnit relé a bez rozdílů. A druhý problém: nedávno jsem měnil žárovku do levého dálkového světla. Žárovka chvíli svítila a přestala, žárovku jsem vytáhnul, v domění že je spálené vlákno, vlákno je OK, napětí do žárovky nejde, pravé dálkové světlo svítí normálně. Můžete mi poradit kde je chyba? Popř. máte s tímto zkšuenosti? Díky
Po nedavnej oprave svetiel(zlomena zavitova tycka pre nastavenie vysky) mi svetla nejako blbnu, ze ked mam vypnuty klucik a svetla a chcem bliknut dialkovymi, tak sa mi iba rozsvietia stretavacie a ostanu svietit, az po zapnuti klucika zhasnu.
A este ked mam zapnute stretavacie a hmlovky a prepnem na dialkove, tak sa mi stretavacie vypnu. Neviem ci by to tak malo byt, ale bol by som rad keby nie. Vedeli by ste kde hladat chybu?
Vdaka.
sanchitos
Fiaťák
Příspěvky: 79
Registrován: 16 pro 2013, 19:56

Re: problém se světly

Příspěvek od sanchitos »

pnrs píše:
drpepa píše:Dobrý den, vlastním Fiat Punto 1,9jtd, 59kw, r.v.99. Mám problém s předními světly. První problém: Při zapnutí dálkových světel nechtějí zhasnout potkávací (cca na 6 pokus). Zkoušel jsem vyměnit relé a bez rozdílů. A druhý problém: nedávno jsem měnil žárovku do levého dálkového světla. Žárovka chvíli svítila a přestala, žárovku jsem vytáhnul, v domění že je spálené vlákno, vlákno je OK, napětí do žárovky nejde, pravé dálkové světlo svítí normálně. Můžete mi poradit kde je chyba? Popř. máte s tímto zkšuenosti? Díky
Po nedavnej oprave svetiel(zlomena zavitova tycka pre nastavenie vysky) mi svetla nejako blbnu, ze ked mam vypnuty klucik a svetla a chcem bliknut dialkovymi, tak sa mi iba rozsvietia stretavacie a ostanu svietit, az po zapnuti klucika zhasnu.
A este ked mam zapnute stretavacie a hmlovky a prepnem na dialkove, tak sa mi stretavacie vypnu. Neviem ci by to tak malo byt, ale bol by som rad keby nie. Vedeli by ste kde hladat chybu?
Vdaka.
ked mam vypnty klucki a zapnem dialkove tak sa mi stane o iste. ale nejako mi to nevadi :D
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: problém se světly

Příspěvek od Jaroslav1 »

Zdavím,je to vše v pořádku tak to mám i já.
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Uživatelský avatar
r.trieska
Fiaťák
Příspěvky: 86
Registrován: 02 led 2014, 12:41
Bydliště: Piešťany

Re: problém se světly

Příspěvek od r.trieska »

pnrs píše: Po nedavnej oprave svetiel(zlomena zavitova tycka pre nastavenie vysky) mi svetla nejako blbnu, ze ked mam vypnuty klucik a svetla a chcem bliknut dialkovymi, tak sa mi iba rozsvietia stretavacie a ostanu svietit, az po zapnuti klucika zhasnu.
A este ked mam zapnute stretavacie a hmlovky a prepnem na dialkove, tak sa mi stretavacie vypnu. Neviem ci by to tak malo byt, ale bol by som rad keby nie. Vedeli by ste kde hladat chybu?
Vdaka.
Ide o funkciu Follow me home.

Inak tu zlomenu zavitovu tycku si si sam menil? Dal kratky navod please?
Přílohy
follow me home.jpg
follow me home.jpg (107.15 KiB) Zobrazeno 6204 x
Punto II 1.2 16v - môj staničný špeciál
Uživatelský avatar
pnrs
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 23 pro 2012, 19:51
Bydliště: Levice, SR

Re: problém se světly

Příspěvek od pnrs »

Vdaka za objasnenie, len este co s tymi stretavacimi
pri zapnutych dialk a hmlovkach, viem ze predtym mi
svietilo aj vsetko naraz. Predtym nemyslim len pred opravou,
ale aj predtym.


Sam, sam. Robil som to bez rozlepenia cireho krytu.
Uvolnil som vnutornu plechovu cast co drzi ziarovky
od plastovej. Plastovu zatlacil co najviac dovnutra
svetla, aby nezavadzala pri uplnom vykruteni tycky.
Nakrutil novu nozicku(zo starych vysvietenych svetiel)
a poskladal, je to dost mravencia robota, kedze
je tam malo miesta pre ruky. Pri skladani pozor
na zavity, aby sa nestrhali, je to predsalen plast
(dve skrutky som musel omotat konopim) :D

Robil som to ako poslednu moznost opravy
svetla, pripraveny v pripade neuspechu vymenit
za nove. A holt podarilo sa a mam usetrene.

V pripade zaujmu mozem pridat fotodokumentaciu :)

P.S: babral som sa s tym po nocnej asi 10h,
kym bolo vsetko tak ako ma! :))
Uživatelský avatar
drago47
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 16 led 2014, 18:13

Re: problém se světly

Příspěvek od drago47 »

Ahoj mam problém ako každý jedna hmlovka svieti druha nie.Ta ľavá nesvieti.A včera mi šlo el.nastavovanie svetiel dnes už ani tuk.A na tom malom displeji mi svieti ako že kontrolka to el.nastavovanie svetiel ,ma to svietiť stále či to znamená chybu?
Punto II 1.2 16V HLX,r.v.2001,5.dv.,
sanchitos
Fiaťák
Příspěvky: 79
Registrován: 16 pro 2013, 19:56

Re: problém se světly

Příspěvek od sanchitos »

drago47 píše:Ahoj mam problém ako každý jedna hmlovka svieti druha nie.Ta ľavá nesvieti.A včera mi šlo el.nastavovanie svetiel dnes už ani tuk.A na tom malom displeji mi svieti ako že kontrolka to el.nastavovanie svetiel ,ma to svietiť stále či to znamená chybu?
neviem ako to mas ty ale ja mam na pune len jednu hmlovku a to zadnu lavu. a to nastavovanie mam podobne raz ide nastavit raz nie ale kontrolka nesvieti. moj nazor chyba v budikoch
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: problém se světly

Příspěvek od Jaroslav1 »

drago47 píše:Ahoj mam problém ako každý jedna hmlovka svieti druha nie.Ta ľavá nesvieti.A včera mi šlo el.nastavovanie svetiel dnes už ani tuk.A na tom malom displeji mi svieti ako že kontrolka to el.nastavovanie svetiel ,ma to svietiť stále či to znamená chybu?
Jaká je to motorizace? svítící kontrolka znamená poruchu.
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Uživatelský avatar
drago47
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 16 led 2014, 18:13

Re: problém se světly

Příspěvek od drago47 »

Tu je obrázok ma to svietiť ukazuje to nastavenie svetiel./Nieje to moja pristrojovka iba ukážka/
Sory chlapci že som vás otravoval keď to ma svietiť nemám návod v slovenčine tak som zo všetkého vystrašený.
Přílohy
657_punto-ii-pristrojovka.jpg
657_punto-ii-pristrojovka.jpg (82.16 KiB) Zobrazeno 6093 x
Punto II 1.2 16V HLX,r.v.2001,5.dv.,
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: problém se světly

Příspěvek od Jaroslav1 »

Jaroslav1 píše:
drago47 píše:Ahoj mam problém ako každý jedna hmlovka svieti druha nie.Ta ľavá nesvieti.A včera mi šlo el.nastavovanie svetiel dnes už ani tuk.A na tom malom displeji mi svieti ako že kontrolka to el.nastavovanie svetiel ,ma to svietiť stále či to znamená chybu?
Jaká je to motorizace? svítící kontrolka znamená poruchu.
Jo na tom displeji to svítí,já jsem to chápal jako kontrolka,ne displej.
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
sanchitos
Fiaťák
Příspěvky: 79
Registrován: 16 pro 2013, 19:56

Re: problém se světly

Příspěvek od sanchitos »

Jaroslav1 píše:
Jaroslav1 píše:
drago47 píše:Ahoj mam problém ako každý jedna hmlovka svieti druha nie.Ta ľavá nesvieti.A včera mi šlo el.nastavovanie svetiel dnes už ani tuk.A na tom malom displeji mi svieti ako že kontrolka to el.nastavovanie svetiel ,ma to svietiť stále či to znamená chybu?
Jaká je to motorizace? svítící kontrolka znamená poruchu.
Jo na tom displeji to svítí,já jsem to chápal jako kontrolka,ne displej.
ono to viska nastavenia svetiel ukazuje stale aky mas sklon nieje to chyba problem by bol kebyze ti svieti taka zlta ziaovka (kontrolka) ako aj na obrazku to znamena ze je porucha svetla eda ze je vypalena zirovka vo vacsine pripadov. to ze svieti zdvyh svetiel je normalne
milankos512
Začátečník
Příspěvky: 46
Registrován: 14 čer 2012, 15:06
Bydliště: Pravenec

Re: problém se světly

Příspěvek od milankos512 »

pnrs píše:
drpepa píše:Dobrý den, vlastním Fiat Punto 1,9jtd, 59kw, r.v.99. Mám problém s předními světly. První problém: Při zapnutí dálkových světel nechtějí zhasnout potkávací (cca na 6 pokus). Zkoušel jsem vyměnit relé a bez rozdílů. A druhý problém: nedávno jsem měnil žárovku do levého dálkového světla. Žárovka chvíli svítila a přestala, žárovku jsem vytáhnul, v domění že je spálené vlákno, vlákno je OK, napětí do žárovky nejde, pravé dálkové světlo svítí normálně. Můžete mi poradit kde je chyba? Popř. máte s tímto zkšuenosti? Díky
Po nedavnej oprave svetiel(zlomena zavitova tycka pre nastavenie vysky) mi svetla nejako blbnu, ze ked mam vypnuty klucik a svetla a chcem bliknut dialkovymi, tak sa mi iba rozsvietia stretavacie a ostanu svietit, az po zapnuti klucika zhasnu.
A este ked mam zapnute stretavacie a hmlovky a prepnem na dialkove, tak sa mi stretavacie vypnu. Neviem ci by to tak malo byt, ale bol by som rad keby nie. Vedeli by ste kde hladat chybu?
Vdaka.
jop je to tak správne ....je tam potom veľká teplota a mohlo by sa to prehriať takže nikdy nesvietia všetky svetlá naraz ...keď máš zapnuté stretávačky a hmlovky a do toho zapneš diaľkové tak stretávačky sa vypnú :wink: nemusíš sa ničoho báť všetko v poriadku
Punto 1.2 16V 59kw
milankos512
Začátečník
Příspěvky: 46
Registrován: 14 čer 2012, 15:06
Bydliště: Pravenec

Re: problém se světly

Příspěvek od milankos512 »

mám tiež problém ...vypálilo sa mi diaľkové svetlo na vodičovej strane, hovorím si pohoda vymením žiarovku a ide sa ďalej ...bohužiaľ mýlil som sa, žiarovku som vymenil a prd ...svetlo aj tak nič ...a zistil som že keď zapnem diaľkové tak sa mi rozsvieti namiesto diaľkového svetla smerové svetlo (nebliká, proste svieti ako keby namiesto toho diaľkového) a zároveň sa mi vypne predné obrysové svetlo a začne hlásiť chybu vypálenej žiarovky na prístrojovke rozsvietením žltej kontrolky....neviete kde by som mal hľadať chybu ? V predajni kde som kupoval žiarovku mi poradili prezrieť poistky ...tie som pozrel všetky ...vo vnútri pod volantom na ľavej strane čo sú aj v motorovej časti ..všetky sú v poriadku takže si myslím že bude asi niekde chyba v kabeláži ale to je len môj odhad ...som amatér takže za každú radu budem povďačný
Punto 1.2 16V 59kw
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“