packa tempomatu.[quote[/quote]

Moderátor: peta.smolik

stando
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 30 pro 2011, 16:53

packa tempomatu.[quote[/quote]

Příspěvek od stando »

Kúpim packu tempomatu,but zo stila alebo alfy 147. Dalej zhanam motorcek na clonu panoramatickej strechy.
Reklama
 

Uživatelský avatar
phaeton_esc
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 451
Registrován: 27 črc 2008, 17:57
Bydliště: Lovosice

Re: packa tempomatu.[quote[/quote]

Příspěvek od phaeton_esc »

Páčky jsou občas k dostání na britské eBay, cenově +- 50 liber včetně pošty..
bylo
Fiat Punto Mk1 1.7D 1996
je
Fiat Stilo MW 1.6 16v 2004 LPG BRC
Uživatelský avatar
fana333
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 11 úno 2013, 12:57
Bydliště: Litvínov

Re: packa tempomatu.[quote[/quote]

Příspěvek od fana333 »

má někdo zkušenost s tempomatem na Stilu 1.6 ?
Fiat Stilo 1.6 16V LPG
Uživatelský avatar
phaeton_esc
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 451
Registrován: 27 črc 2008, 17:57
Bydliště: Lovosice

Re: packa tempomatu.[quote[/quote]

Příspěvek od phaeton_esc »

Přeji hezké čtení ;)

http://www.gabriel-net.de/forum/showthread.php?t=14947" onclick="window.open(this.href);return false;

Jinak ve zkratce - pokud máš pod volantem bílý konektor, tak stačí jenom zacvaknout páčku a je máš tempomat. Pokud ne, tak tě čeká tahání kabelů a jiné vylomeniny...
bylo
Fiat Punto Mk1 1.7D 1996
je
Fiat Stilo MW 1.6 16v 2004 LPG BRC
Uživatelský avatar
PRiPaDoVaK
Fiaťák
Příspěvky: 119
Registrován: 15 úno 2013, 08:17
Bydliště: Kladno

Re: packa tempomatu.[quote[/quote]

Příspěvek od PRiPaDoVaK »

phaeton_esc píše:Přeji hezké čtení ;)

http://www.gabriel-net.de/forum/showthread.php?t=14947" onclick="window.open(this.href);return false;

Jinak ve zkratce - pokud máš pod volantem bílý konektor, tak stačí jenom zacvaknout páčku a je máš tempomat. Pokud ne, tak tě čeká tahání kabelů a jiné vylomeniny...
Jen doplním že ani tahání kabelů prý není kolikrát konečné řešení a následně se musí vlést do ŘJ a fci tempomatu aktivovat a donastavit :wink: :| ... pokud máš konektor, sežeň páčku a napoj... pokud konektor nemáš tak to bez tempomatu přežiješ :wink:
Naposledy upravil(a) PRiPaDoVaK dne 03 led 2015, 22:27, celkem upraveno 1 x.
Stilo MW 1.9 JTD 115... 18", H&R -40mm... EGR-off, výfuk-off, váha-off, Garrett GT1749VA, Chip by BitPower => non-stop italian orgasm Aneb nejuhulenější stilo v širém okolí
Jurisss
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 24 kvě 2009, 11:17

Re: packa tempomatu.[quote[/quote]

Příspěvek od Jurisss »

Zdravím,patřím k těm šťastlivcům,co mají pod volantem vyvedený bílý konektor (Stilo 1,8 benzín,r.v.2005,dovezené z Německa).Tak jsem pořídil páčku z Alfy 147 a říkal jsem si,že budu tempomatovat.Opak je bohužel pravdou.Zatím to nějak nefunguje.Prošel jsem docela podrobně přidružené fórum ale nenašel jsem odpověď na mou otázku.Nejsa elektrikář,tak se řídím barvičkami káblíků.Je jich správně na obou konektorech 5 ale nesedí ty stejné barvy proti sobě.Může být tady zakopaný pes? Předem díky za odpovědi.
Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: packa tempomatu.[quote[/quote]

Příspěvek od idefix »

Mám komplet návod v češtině na montáž + popis kabelů co je co + různé zapojení pošli E-mail SZ a pošlu Ti to. Já eletrikářský ucho se švagrem (ten je na tom líp :mrgreen: ) jsme to tahali z motorového prostoru, letovali drátky ,páčku jsem měl stiláckou a maká .Podle toho návodu to dáš :wink:
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: packa tempomatu.[quote[/quote]

Příspěvek od idefix »

Máš to tam,ještě mě napadlo jestli jsou vpořádku spínače na spojce a brzdě to taky má vliv na funkčnost tempomatu.
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
Jurisss
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 24 kvě 2009, 11:17

Re: packa tempomatu.[quote[/quote]

Příspěvek od Jurisss »

Tak FES mně nikdy žádnou takovou chybu nevyhodil. Napřed to pořádně zapojím a pak se uvidí ! V každém případě dík za návod. Pokud by ještě někdo chtěl páčku tempomatu z Alfy 147,tak můžu poskytnout kontakty.Potom,co jsem rozhodil sítě,ozvalo se mně několik vrakáčů,že ji mají,já pochopitelně koupil jen jednu :-) Ty ceny jsou někde od 500,- do 1000,-Kč.
Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: packa tempomatu.[quote[/quote]

Příspěvek od idefix »

Co tempomat klaplo to?
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
Jurisss
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 24 kvě 2009, 11:17

Re: packa tempomatu.[quote[/quote]

Příspěvek od Jurisss »

Takže zapojeno podle návodu a proměřeno. Na zkoušečku pro blbce "je napětí/není napětí" všechno funguje.Z předního pohledu na konektor zprava doleva:On/Off,rychlost+,rychlost -,prázdný,stálé napětí 12V,poslední je reset.Takže páčka je funkční.Jenže to netempomatuje.Takže půjdu po těch spínačích.
JBiben
Začátečník
Příspěvky: 28
Registrován: 19 črc 2012, 17:13

Re: packa tempomatu.[quote[/quote]

Příspěvek od JBiben »

Jurisss píše:Takže zapojeno podle návodu a proměřeno. Na zkoušečku pro blbce "je napětí/není napětí" všechno funguje.Z předního pohledu na konektor zprava doleva:On/Off,rychlost+,rychlost -,prázdný,stálé napětí 12V,poslední je reset.Takže páčka je funkční.Jenže to netempomatuje.Takže půjdu po těch spínačích.
Skus tim kolečkem na tempomatu co nastavuješ rychlost +,-, otočit dopředu chvíli podržet pustit a pak znova to samé. Mě to taky nešlo a spustim to jen tímto zpusobem, že musim otočit 2x :roll:
Jurisss
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 24 kvě 2009, 11:17

Re: packa tempomatu.[quote[/quote]

Příspěvek od Jurisss »

No,zkusil jsem to.Bohužel nic. K těm spínačům se dostanu až o víkendu,jen mně,totálního amatéra napadal jedna kacířská myšlenka: kvůli nepravidelným zdechům káry na volnoběh (téma o pár řádků níž),jezdím už delší dobu s odpojenými lambdami,tzn.že ŘJ fachá v základním továrním nastavení.Ovšem bez problémů,s nižší spotřebou a bez zdechů ! Jestli nepomůže demontáž a očista spínačů,tak budu bojovat,jestli se mně chce vyzkoušet zapojit znovu lambdy a zkoušet tempomat ... Může být tady nějaká souvislost ? Díky za rady.
Jurisss
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 24 kvě 2009, 11:17

Re: packa tempomatu.[quote[/quote]

Příspěvek od Jurisss »

Takže dnes šly dolů plasty (celkem 3,abych sundal ten jeden černý,který skutečně brání v přístupu ke spínačům zespodu,ale to už neřeším).
Zdá se,že problém je ve spojovém spínači.Ta činná část (tyčka),která se má stlačovat-vysunovat podle chodu spojkového pedálu,vylézá jen asi 3-4 mm z těla spínače ... Podle obrázku nového spínače odhaduji,že by měla být dlouhá tak 15-20mm. Nechodí ani o milimetr,navíc i při spuštěné spojce je tam ještě díra tak 5 mm,která se ještě po sešlápnutí spojky zvětšuje.Zamontovaný zmetek z výroby? Nevypadá to,že by se tam už přede mnou někdo dobýval. Takže koupím nový a uvidím. Brzdový spínač chodí asi tak v 5 mm podle chodu brzdového pedálu a na plynový pedál jsou dráty přivedeny.
Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: packa tempomatu.[quote[/quote]

Příspěvek od idefix »

To bude ono ten spínač prostě odejde připeče se a nejezdí,někdo ho rozdělal a rozchodil můžeš to zkusit nový stojí okolo 300,-Kč
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
Odpovědět

Zpět na „Stilo“