MK2 - podsvícení ovládání ventilátoru

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Blates
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 14 zář 2010, 10:57

MK2 - podsvícení ovládání ventilátoru

Příspěvek od Blates »

Ahojte, svítila mi asi polovina panelu, který ovládá ventilátor a nastavování teploty, otevřel jsem to a dal 3 nové žárovku a 1, která fungovala jsem tam nechal. Zavřel jsem to a nesvítí ani 1. Nevíte, čím by to mohlo být?

Díky za rady,
MK2 2001
Reklama
 

Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: MK2 - podsvícení ovládání ventilátoru

Příspěvek od kovvalsky »

Blates píše:Ahojte, svítila mi asi polovina panelu, který ovládá ventilátor a nastavování teploty, otevřel jsem to a dal 3 nové žárovku a 1, která fungovala jsem tam nechal. Zavřel jsem to a nesvítí ani 1. Nevíte, čím by to mohlo být?

Díky za rady,
MK2 2001
ako som to uz niekde spomynal existuju asi 2 alebo 3 druhy ziaroviek oni prakticky vyzeraju tak isto akurat ze tie ktore tam pasuju su asi o 1mm dlhsie a preto ti tam drzia lebo ostatne po urcitom casie povolia a vypadnu a nesvietia a co sa tyka tvojho problemu zrejme si niektoru ziarovku zle otocil zoskratoval to a vypalila sa ti poistka najdi si v knizke ktora to je a vymen to ale pokial mas zle otocenu ziarovku znova ti to vypali
one world, one dream, one car
mironto
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 24 led 2014, 17:23

Re: MK2 - podsvícení ovládání ventilátoru

Příspěvek od mironto »

A neviete niekto napisat, ake presne ziarovky tam idu? Mne nesvieti prava strana, a chcel by som ich kupit dopredu, aby som to nemusel rozoberat na 2x. Vdaka.
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: MK2 - podsvícení ovládání ventilátoru

Příspěvek od kovvalsky »

mironto píše:A neviete niekto napisat, ake presne ziarovky tam idu? Mne nesvieti prava strana, a chcel by som ich kupit dopredu, aby som to nemusel rozoberat na 2x. Vdaka.
maju oznacenie T5 neni som si isty ktore som presne kupil ale su to asi tieto http://www.autoomega.sk/index.php?id_se ... aradenie=1 ja som tiez nevedel ktore su to tak som kupil viacej druhov
one world, one dream, one car
mironto
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 24 led 2014, 17:23

Re: MK2 - podsvícení ovládání ventilátoru

Příspěvek od mironto »

Ale original asi LED nebude? Podla toho schematickeho obrazku tam skor bude 12V 2,3W W2x4.6d?
J_K
Fiaťák
Příspěvky: 114
Registrován: 18 úno 2013, 15:48

Re: MK2 - podsvícení ovládání ventilátoru

Příspěvek od J_K »

Blates píše:Ahojte, svítila mi asi polovina panelu, který ovládá ventilátor a nastavování teploty, otevřel jsem to a dal 3 nové žárovku a 1, která fungovala jsem tam nechal. Zavřel jsem to a nesvítí ani 1. Nevíte, čím by to mohlo být?
Zřejmě se povytáhl napájecí konektor. Takže rozebrat znovu a zkontrolovat. Ale ještě před tím bych zkontroloval pojistky.
Fiat Punto (188) 1.2 8V ELX 5d
do provozu: 9/2000 Italy
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: MK2 - podsvícení ovládání ventilátoru

Příspěvek od Jaroslav1 »

mironto píše:Ale original asi LED nebude? Podla toho schematickeho obrazku tam skor bude 12V 2,3W W2x4.6d?
Ano,přesně tyto celoskleněné jsou tam osazeny a nebo ještě 1,2W.
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: MK2 - podsvícení ovládání ventilátoru

Příspěvek od kovvalsky »

led neni original ale poistka na mk2 je iba jedna na cely ovladaci panel takze bud svieti cely alebo nesvieti co sa tyka konektora tak kazda jedna ziarovka ma zvlast konektor takze je malo pravdepobobne ze by bol na dvoch povytiahnuty ale mozne to je ako vravim mas v haji ziarovky ci tam das original alebo led mas to zajedno ziadnu chybu ti hlasit nebude
one world, one dream, one car
mironto
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 24 led 2014, 17:23

Re: MK2 - podsvícení ovládání ventilátoru

Příspěvek od mironto »

Tak aby som nemusel kupovat x druhov ziaroviek, pohladal som na nete a original by tam mali ist 12V 1.2W W2x4.6d, alebo niekde oznacovane T5 286 (286X su 2.3W). Tu je navod v anglictine
http://www.fiatforum.com/punto-mk2-2b-g ... ement.html
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: MK2 - podsvícení ovládání ventilátoru

Příspěvek od kovvalsky »

tak potom som ti poslal dobry odkaz :D
one world, one dream, one car
J_K
Fiaťák
Příspěvky: 114
Registrován: 18 úno 2013, 15:48

Re: MK2 - podsvícení ovládání ventilátoru

Příspěvek od J_K »

kovvalsky píše:led neni original ale poistka na mk2 je iba jedna na cely ovladaci panel takze bud svieti cely alebo nesvieti co sa tyka konektora tak kazda jedna ziarovka ma zvlast konektor takze je malo pravdepobobne ze by bol na dvoch povytiahnuty ale mozne to je ako vravim mas v haji ziarovky ci tam das original alebo led mas to zajedno ziadnu chybu ti hlasit nebude
Vždyť také píše, že mu přestaly svítit všechny. Je vysoce nepravděpodobné, že by po výměně těch třech spálených žárovek za nové najednou všechny odešly, včetně té která byla v pořádku. Muselo tedy dojít k přerušení napájení buďto vytažením konektoru(ten určitě nemá každá ze 4 žárovek zvlášť, na přiloženém obrázku jsou 3 konektory, z nichž předpokládám jeden bude na ovládání ventilátoru, druhý napájení podsvícení a třetí bůh ví, možná spínač klimatizace, nebo vývod k napájení něčeho dalšího na středovém panelu), nebo spálením pojistky.
Přílohy
Schránka01.jpg
Schránka01.jpg (37.43 KiB) Zobrazeno 4458 x
Fiat Punto (188) 1.2 8V ELX 5d
do provozu: 9/2000 Italy
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: MK2 - podsvícení ovládání ventilátoru

Příspěvek od kovvalsky »

sak napisal ze mu nesvieti prava strana nie vsetky ziarovky
one world, one dream, one car
Romandinho
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 328
Registrován: 17 kvě 2013, 14:23
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Romandinho »

Mne nesvietili vsetky a stacilo ich vymenit. Uz pol roka vsetko ok.

Odoslané z HTC One pomocou Tapatalku
Punto Sporting 1.2 16v 59kW r.v 2000
J_K
Fiaťák
Příspěvky: 114
Registrován: 18 úno 2013, 15:48

Re: MK2 - podsvícení ovládání ventilátoru

Příspěvek od J_K »

kovvalsky píše:sak napisal ze mu nesvieti prava strana nie vsetky ziarovky
Já odpovídal prvému tazateli.
Fiat Punto (188) 1.2 8V ELX 5d
do provozu: 9/2000 Italy
mironto
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 24 led 2014, 17:23

Re: MK2 - podsvícení ovládání ventilátoru

Příspěvek od mironto »

Tak som to dnes rozobral, zo styroch svietila uz len jedna, aj ta bola uz zaciernena. Tak som vymenil vsetky styri. Kombinackami isli vytiahnut celkom lahko a nove ked som poriadne zatlacil, drzia perfektne. Tak dufam, ze mam na dalsich 8 rokov pokoj :mrgreen:
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“