Ukazuje zle spotrebu

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Bracho90
Fiaťák
Příspěvky: 64
Registrován: 24 úno 2014, 15:34

Re: Ukazuje zle spotrebu

Příspěvek od Bracho90 »

Dakujem.a moze byt taka vysoka spotreba aj kvoli tomu ze je to lpg? ;)
Reklama
 

Romandinho
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 328
Registrován: 17 kvě 2013, 14:23
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Romandinho »

Je to mozne

Odoslané z HTC One S pomocou Tapatalku
Punto Sporting 1.2 16v 59kW r.v 2000
Bracho90
Fiaťák
Příspěvky: 64
Registrován: 24 úno 2014, 15:34

Re: Ukazuje zle spotrebu

Příspěvek od Bracho90 »

prosim vas,moze byt vysia spotreba aj preto ze je rozpadnuty stredny diel vyfuku?uz hrkoce,deravy nie je.Ale zasa 3Litre na spotrebe by to nemalo spravit,ci?
Bracho90
Fiaťák
Příspěvky: 64
Registrován: 24 úno 2014, 15:34

Re: Ukazuje zle spotrebu

Příspěvek od Bracho90 »

A pokazene neviem co by mohlo byt diagnostika nic neukazala.dakujem
rolandt
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 22 lis 2013, 17:17
Bydliště: vk

Re: Ukazuje zle spotrebu

Příspěvek od rolandt »

diag nekomunikuje ze nic neukazala?
vysoka spotreba moze byt od termostatu, teplomeru, lambdy, aj ten vyfuk moze skreslit meranie lambdy.
samo predpokladam ze mechanicky stav motora a jeho casti je dobra.
vysoka spotreba ti nevyhodi chybovy kod, rj je len pocitac robi co ma naprogramovane, sledovanim parametrov musis sam zistit co nieje uplne v poriadku co este rj nezisti.
diagnostika je sledovanie a zistenie parametrov, suvislosti, toto vlozene do znalosti riadenia motora, nie precitanie kodu chyby.
puntik 1,2 44kw striebro
mariska 1,9 77kw roso-ponete
akumoto -3kW
Uživatelský avatar
drago47
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 16 led 2014, 18:13

Re: Ukazuje zle spotrebu

Příspěvek od drago47 »

Vtlačim sa ti aj ja odkedy mam auto spotreba len stupa držala sa na 18km/l ale teraz ukazuje menej okolo 17,4 a nie a nie hore pretým to kolísalo medzi medzi 17,6 a 18.00.Chem sa spýtať pri mierke oleja na systéme striekovania paliva ,zboku je plastový valcový ventil, ktorým ide točiť načo je:je čierny ma na sebe drážky.Vyzerá ako vrchnák od zubnej pasty len je vedčší a je čierny.Je to zakladna nastovovacia skrutka tlaku alebo tak nejak sa to vola
Punto II 1.2 16V HLX,r.v.2001,5.dv.,
J_K
Fiaťák
Příspěvky: 114
Registrován: 18 úno 2013, 15:48

Re: Ukazuje zle spotrebu

Příspěvek od J_K »

drago47 píše:Vtlačim sa ti aj ja odkedy mam auto spotreba len stupa držala sa na 18km/l ale teraz ukazuje menej okolo 17,4 a nie a nie hore pretým to kolísalo medzi medzi 17,6 a 18.00.Chem sa spýtať pri mierke oleja na systéme striekovania paliva ,zboku je plastový valcový ventil, ktorým ide točiť načo je:je čierny ma na sebe drážky.Vyzerá ako vrchnák od zubnej pasty len je vedčší a je čierny.Je to zakladna nastovovacia skrutka tlaku alebo tak nejak sa to vola
Co ukazuje palubák je nedůležité, pokud to není extrém. Když chceš zjistit spotřebu, tak jedině podle tankování a ujetých km. Palubák počítá spotřebu podle doby otevření vstřikovacích trysek, ale to může být ovlivněno dalšími faktory a tolerančními odchylkami.

Ten "uzávěr od zubní pasty" je zřejmě krytka měřicího bod tlaku paliva.
Fiat Punto (188) 1.2 8V ELX 5d
do provozu: 9/2000 Italy
Patrik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 15 úno 2006, 10:07
Bydliště: Velká Morava

Re:

Příspěvek od Patrik »

Romandinho píše:1. Dojazd v km ( ked mas ciarky ako na obrazku znamena to ze jazdis na rezervu, svieti ti orandzova kontrolka na stave paliva mal by si natankovat :D )
2. Priemerna rychlost v km/h
3. Cas kolko jazdis od vynulovania palubneho pocitaca
4. Spotreba v km/l ( ak chces vypocitat l/ 100 km tak musis dat 100:8,4 = 11,9 litrov na 100 km
To mas dost vysoku spotrebu. Bud moc tlacis plyn na podlahu alebo mas nieco pokazene.
Ja v zime mam spotrebu okolo 7 litrov na 100 km cize podla palubneho 14.5 km/liter

Odoslané z HTC One S pomocou Tapatalku
Ještě bych upřesnil:
ad 4) Je to průměrná spotřeba, vypočítaná na trati "denního" počitadla km
Vynulováním "denního" počitadla se vynulují automaticky i ostatní, s ním spojené, údaje (prům. spotřeba, prům. rychlost, najetý čas ...)

Maximální údaj denního počitadla je cosi přes 1000km (1400?). Už si to nepamatuji, ale pak se to samo nějak vynuluje. Přišel jsem na to, když jsem chtěl porovnat údaj spotřeby z PP a realitou na co největším úseku ...

Spotřeba paliva se počítá ze známého tlaku paliva a délky otevření trysek, čemuž odpovídá nějaké množství paliva. V případě vadného regulátoru tlaku paliva, poškození vstřiků, nepřesné kalibrace vstřiků, vznikne větší odchylka měření ...

Zažil jsem funglovku Octavii 1.6 TDI, se kterou jsem jezdil dle PP 50% nájezdu běžně mezi 3.5 - 4.5 l/100km a 50% nájezdu 5.5 l/100km (dálnice). Přesto reálná průměrná spotřeba byla 5.6 l/100km. (čekal bych něco pod 5 litrů). PP lhal i v dojezdu apod. Ověřeno nájezdem desítek tisíc km. Měl jsem chuť to nahlásit na ČOI, ale co bych tím získal .. Proto když si někde čtu recenzi, kde užasle jezdí d tímto motorem 1.6 TDI za 3.2 l/100km po městském okruhu, jen se směji a vzpomenu si na mou zkušenost. Tento motor je nestoudný lhář.
Opačnou zkušenost mám s Toyota Avensis T27 2.2 D-4D, se kterou teď jezdím. Zatím nechci dávat čísla, ale vypadá to, že palubák ukazuje více, než je realita. Na fórech se uvádí až +0.5l/100km.
Groupe F.I.A.T. forever ! Uno Turbo i.e. Mk1, Punto 1.2 16V ELX Mk2
Uživatelský avatar
drago47
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 16 led 2014, 18:13

Re: Ukazuje zle spotrebu

Příspěvek od drago47 »

J_K píše:
drago47 píše:Vtlačim sa ti aj ja odkedy mam auto spotreba len stupa držala sa na 18km/l ale teraz ukazuje menej okolo 17,4 a nie a nie hore pretým to kolísalo medzi medzi 17,6 a 18.00.Chem sa spýtať pri mierke oleja na systéme striekovania paliva ,zboku je plastový valcový ventil, ktorým ide točiť načo je:je čierny ma na sebe drážky.Vyzerá ako vrchnák od zubnej pasty len je vedčší a je čierny.Je to zakladna nastovovacia skrutka tlaku alebo tak nejak sa to vola
Co ukazuje palubák je nedůležité, pokud to není extrém. Když chceš zjistit spotřebu, tak jedině podle tankování a ujetých km. Palubák počítá spotřebu podle doby otevření vstřikovacích trysek, ale to může být ovlivněno dalšími faktory a tolerančními odchylkami.

Ten "uzávěr od zubní pasty" je zřejmě krytka měřicího bod tlaku paliva.
Tak nevedel som to ako opísať a ma byt to úplne dotočene na pevno ,alebo polene,nemá to nijaký plyn na chod auta ani spotrebu
Kamarát čistil aj Snímač plniaceho tlaku.Ma to nejaký vyznám a čim to čistiť.
Přílohy
_vyr_4260281002437.jpg
_vyr_4260281002437.jpg (77.45 KiB) Zobrazeno 3560 x
Punto II 1.2 16V HLX,r.v.2001,5.dv.,
J_K
Fiaťák
Příspěvky: 114
Registrován: 18 úno 2013, 15:48

Re: Ukazuje zle spotrebu

Příspěvek od J_K »

Nech to tak jak to je a dobrou radu z praxe ti dám - neopravuj co funguje(i když to někdy hodně láká a je to zastřešené dobrými úmysly).
Fiat Punto (188) 1.2 8V ELX 5d
do provozu: 9/2000 Italy
Uživatelský avatar
drago47
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 16 led 2014, 18:13

Re: Ukazuje zle spotrebu

Příspěvek od drago47 »

Chlapi menily mi predne brzdy hneť mi stúpla spotreba podla PP 16,9km/l ale mal som 18 práve predne koleso je stále teplejšie až žeravé na dotyk ako ľavé- je pohode že sa dá chytiť ,nemôže to byt že mi to brzdi na tej strane stále, ale ne až tak že by to bolo červene ale tak že sa na tom nedá udržať prst a pritom na ľavom pohode.A ten vrchnák od zubnej pasty myslel som to v červenom krúžku čo je to?
Přílohy
DSC01670.JPG
DSC01670.JPG (195.75 KiB) Zobrazeno 3550 x
Punto II 1.2 16V HLX,r.v.2001,5.dv.,
Uživatelský avatar
drago47
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 16 led 2014, 18:13

Re: Ukazuje zle spotrebu

Příspěvek od drago47 »

Tak po výmene oleja a filtrov a výmene predných brzd sa spotreba zastavila na 16,7 km/l a to z 18,6 neviete čo to mohlo spôsobiť.Aj dosť sa unas na východe ochladilo ma to nejaký vplyv.A všimol som si že keď idem sprudkeho kopca a mam 5.rýchlostný bez plynu, auto dosť rýchlo stráca rýchlosť ale pri predošlom aute na tom istom kopci ešte aj zrýchľovalo auto,pri vyradenej rýchlosti zrýchľuje.Je to normálne u Punt či ho tam niečo nebrzdi.
Punto II 1.2 16V HLX,r.v.2001,5.dv.,
Romandinho
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 328
Registrován: 17 kvě 2013, 14:23
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Romandinho »

Myslim ze chybu nehladaj v aute ked sa zmenila spotreba. Zmenil sa majitel. Ja ked som auto kupil tiez ukazovalo mensiu spotrebu a ked som vynuloval pocitadlo bolo to rovnake ako pises ty zvysila sa. A co sa tyka tej rychlosti tak ked mas vyradenu zrychluje a ked zaradenu spomaluje tak to je brzdi motorom. Neovlivnis to.

Odoslané z HTC One pomocou Tapatalku
Punto Sporting 1.2 16v 59kW r.v 2000
Uživatelský avatar
drago47
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 16 led 2014, 18:13

Re: Ukazuje zle spotrebu

Příspěvek od drago47 »

Ale ja som jazdil s takou spotrebou až po vymenach to naskočilo priebehu dna a snažím si to strážiť a jazdím 75 percent po okreskach a mesto skoro len obchádzam.A je mi jasne že motor brzdi ale prečo na predchádzajúcom som tam ešte zrýchľoval.
Punto II 1.2 16V HLX,r.v.2001,5.dv.,
Romandinho
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 328
Registrován: 17 kvě 2013, 14:23
Bydliště: Bratislava

Re: Ukazuje zle spotrebu

Příspěvek od Romandinho »

K tej spotrebe ... pouzil si predpisany olej ? Ak hej nemal by tam byt iny problem.
Tak kazde auto je inac sprevodovane. Popripade skus ked odjazdis trasu ci niesu horuce kolesa. Ak nie tak je to v poriadku ak su tak hop sa porobit brzdy.
Punto Sporting 1.2 16v 59kW r.v 2000
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“