vrzganie spojkoveho pedalu

Vybavení a úpravy interiéru, vnitřní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

kkristian
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 220
Registrován: 18 lis 2009, 13:48

Re: vrzganie spojkoveho pedalu

Příspěvek od kkristian »

a ozaj sa to neda nejako rozumne rozobrat, aby sa do toho nemuselo vrtat?
Punto MK2 1.2 16V HLX, r.v. 2000
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: vrzganie spojkoveho pedalu

Příspěvek od Jaroslav1 »

Určitě se to dá rozebrat ale ten přístup k tomu je jako do banky. Na obrázku je vidět jak to tam vypadá. To že to hasky 28 nedoporučuje je podle mne jeho velká chyba z neznalosti principu a nešikovnost. Už jen ta jeho otázka jak hluboko se má vrtat je k zamyšlení. Jezdec to pochopil a odpověděl mu zcela správně.(jen ten plast). Při pohledu na spojkový pedál je jasně vidět vypouklé místo,kde se ta zakulacená tyčka opírá a pedál a tam se to tře. Zřejmě mu ten vrták po provrtání plastu najel na ten zakulacený konec tyčky a (při sešlápnutém pedálu je to místo přiblížené k spojk.válci) a on vrtal tak dlouho a na celý vrták až provrtal píst válce. Měl si ten provrtaný váleček vyžádat v servise a nebo pořídit foto a bylo by ihned jasno.Takhle se vlákno zbytečně protahuje. :(
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Uživatelský avatar
Banshee
Znalec
Příspěvky: 606
Registrován: 16 pro 2010, 19:02
Bydliště: Košice

Re: vrzganie spojkoveho pedalu

Příspěvek od Banshee »

Nechapem, co tu teraz riesite. Bol tu dany nejaky navod,podla ktoreho postupovat. Je ale na kazdom, co ako urobi. Pre mna za mna vrtajte si aj do pneumatik. Ja som tiez napisal nazor,ze radsej by som nikde nevrtal a vyskusal najprv len premazat. Prave preto, aby sa nieco take nestalo.
Bravo 198 1.4 T-jet Sport
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: vrzganie spojkoveho pedalu

Příspěvek od Jaroslav1 »

Banshee píše:Nechapem, co tu teraz riesite. Bol tu dany nejaky navod,podla ktoreho postupovat. Je ale na kazdom, co ako urobi. Pre mna za mna vrtajte si aj do pneumatik. Ja som tiez napisal nazor,ze radsej by som nikde nevrtal a vyskusal najprv len premazat. Prave preto, aby sa nieco take nestalo.
Souhlasím s tebou ale po promazání jak jsi zde uvedl to některým vrzalo stále i mně protože toto místo co jsem uvedl já se těžko dá namazat bez demontáže a vyvrtat tam dírku na mazání je maličkost a u mne velice účinná a lepší než tam zezadu prstem natlačovat mazací tuk. Je opravdu na každém jak to provede ale napsat že to nedopuručuje,protože se mu to nepovedlo je nehoráznost.Ty jsi to promazával a tak určitě víš že ten válec je daleko od místa vrtu. Nechápu to.
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Uživatelský avatar
hasky28
Fiaťák
Příspěvky: 101
Registrován: 09 čer 2011, 09:41

Re: vrzganie spojkoveho pedalu

Příspěvek od hasky28 »

OK OK, je to mojou nesikovnostou....sorry, ze som sa podelil o moju skusenost, ze co sa tam moze stat. Pretoze urcite je kazdy tak manualne a technicky zrucny ako pan Jaroslav1...uz to dalej neriesim tu. Ak som Vas pan majster Jaroslav1 urazil a nejako spochybnil tvoj navod tak ma to mrzi, len som napisal co sa tam moze stat. A urcite som nevrtal na cely vrtak, ale to zbytocne tu vysvetlovat...Tak vrtajte vrtajte, nech sa dari...
Uživatelský avatar
Jezdec
Znalec
Příspěvky: 609
Registrován: 04 čer 2011, 16:46
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: vrzganie spojkoveho pedalu

Příspěvek od Jezdec »

Tady nejde o mistrovství či ne, píšeš tady, že to nikomu nedoporučuješ. Já jsem to navrtal úplně v pohodě a schválně jsem se díval a opravdu nechápu jak se ti to podařilo. Dále co píše Banshee, že nechápe co se tu řeší, skoušel jsem všemožně mazat a nakonec mi pomohlo až provrtání. A abych byl upřímný tak jsem to nechal provrtat svého 16-ti letého syna. Tady nejde o to jak je kdo šikivný ale o nějakou radu. Když s tím pojedeš do servisu tak ti nic nepromažou, jen ti řeknou, že to chce nový pedál. A proč vyhazovat zbytečně peníze? Takže už víš co se tu řeší? :roll:
Škoda fabia 1.4 50kW r.v. 2000 - Pracovní
Fiat punto II 1.2 16v 59kW Sporting r.v. 2000 - Pracovní
Hyundai sonáta 2.0 16v 102kW r.v. 1996 -Rodinné
Uživatelský avatar
18lubi81
Fiaťák
Příspěvky: 111
Registrován: 21 úno 2012, 01:46
Bydliště: Jacovce (Topolčany)

Re: vrzganie spojkoveho pedalu

Příspěvek od 18lubi81 »

Zdravim mam podobny problem s vrzganim .. ale skor stym ze ide spojkovy pedal dost stuha a + este aj vrzga ale nie vtom klbe co spaja pedal stym klbom ale ide to od toho spojkoveho valca do kroreho ideta tyčka ... do klbu som aj navrtal dierku ako bolo pisane aj namazal aj na tu tycku som dal pod prachovku vazelinu ... ale aj tak to ide dost stuha cely pedal .. a to som menil brzdovu kvapalinu nedavno .. Dnes som sa stym znova hral a neuspešne stale to ide dost stuha ale aj to len ked je teplejsie vonku a + vrzga to .. skor mi vadi to ako to ide tazko spojka .. Na aute som ja najazdil len 8000km tak neviem ci bola spojka menena ..ale aj tak mi nejde do hlavy prečo to ide tak tazko .. aj po kompletnom premazani aj vtom čape kde je uchyteny pedal. Hadam mi niekto pomoze :P
Fiat Punto II HLX 16V80HP
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: vrzganie spojkoveho pedalu

Příspěvek od Jaroslav1 »

Po tom všem co jsi namazal to může taky jěště váznout (jít ztuha) na té kolmé hřídeli v převodovce co je nasazena ta páka s kloubem tyčky pomocného hydraul.válečku.
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Uživatelský avatar
18lubi81
Fiaťák
Příspěvky: 111
Registrován: 21 úno 2012, 01:46
Bydliště: Jacovce (Topolčany)

Re: vrzganie spojkoveho pedalu

Příspěvek od 18lubi81 »

aha dik aj to ma napadlo ... len problem ako to namazat a čim .. kedze tam je dost velka teplota ked je motor ohriaty ... davnejsie osm to skusal silikonovym olejom nastriekat a ten olej sičal ked som to tam nastriekla za horuca ale vyskusam za studena čo to spravi dufam ze to aspon strosku pomoze zhlachšit chod spojky lebo je to fakt strasne... ale nehapem prečo to ide tak tazko iba ked je teplejsie ... ved to neni taky vysoky teplotny rozsah aby sa az na tolko roztiahol a stiahol material .. :P to som stoho vul :P
Fiat Punto II HLX 16V80HP
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: vrzganie spojkoveho pedalu

Příspěvek od Jaroslav1 »

Ještě po tom všem to může dělat přítlačák a vedení (dráha) spojkového ložiska.I mně to jde ztuha a tak čekám kdy ta spojka bude KO.
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Odpovědět

Zpět na „Punto - interiér“