Převodovka

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
zulda7
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 02 led 2014, 21:27

Převodovka

Příspěvek od zulda7 »

Ahoj. Pořídil jsem ojetinu Fiat Panda 1.1 Active. Auto celkem zachovalé na tachometru 40000km r.v.2009. Vše funguje jak má, akorát jsem si všimnul, že je slyšet převodovka(takový hvízdání), dost při rozjezdu na jedničku(to spíš bzučí) a pak to hvízdání, lehce dvojka, trojka asi nejvíc, čtyřka slabě, pětka ta už slyšet není. Projevuje se to v nízkých otáčkách při přidávání, ve vyššých to slyšet není(možná to přehluší zvuk motoru) na neutrál i při sešlápnutí spojky ticho. Olej jsem dal nový Tutela car ZC 75 Synth, ale je to pořád stejný. Na internetu jsem našel informace že je to prý normální. Projevuje se u Vašich Pandiček něco podobného, nebo jde o závadu? Děkuji a přeji mnoho šťastných kilometrů v Novém roce.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mr.Bean
Znalec
Příspěvky: 585
Registrován: 17 led 2010, 21:56
Bydliště: Praha (Vrané nad Vltavou)
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka

Příspěvek od Mr.Bean »

Taky lehce pískám :). A Punto taky občas (1.2 48kW)
Můžeš se zaposlouchat na YT :)

Je toho víc, asi 12 kousků. Já už to nevnímám. Je pravda, že to ale občas přestane. Třeba s Vervou 100 byl asi 200km klídek a pak zas. Gdo ví, co f tom je :? . Xsara Picasso zase hučí, to je horší :mrgreen:
Honza, Fiat Panda 1.1 Active; 07/2009; žlutá mambo

Detailingclub.cz - Profesionální péče o vaše auto
zulda7
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 02 led 2014, 21:27

Re: Převodovka

Příspěvek od zulda7 »

Ahoj. Dík za videa z jízdy :). Někdy to tam slyšet je i když máš puštěný rádio. A to se projevuje od začátku co to auto máš? Snad se to nebude zhoršovat, nerad bych pak řešil opravu převodovky. Natočil jsem kousek jízdy, slyšet to je nejvíc ke konci videa, ale když tam v tom autě sedím, vnímám to nějak víc :? . Při puštěným rádiu to nevnímám.

Uživatelský avatar
Mr.Bean
Znalec
Příspěvky: 585
Registrován: 17 led 2010, 21:56
Bydliště: Praha (Vrané nad Vltavou)
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka

Příspěvek od Mr.Bean »

To si nepamatuju, ale asi to trochu dělalo. Já s ní jezdím rok. Nejspíš to bude normální, když to občas dělá i Punto (EVO 2010). Třeba by to chtělo si projet nějakou jinou Pandu např. v nějakým bazaru, jestli to dělá taky.
Honza, Fiat Panda 1.1 Active; 07/2009; žlutá mambo

Detailingclub.cz - Profesionální péče o vaše auto
zulda7
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 02 led 2014, 21:27

Re: Převodovka

Příspěvek od zulda7 »

Tak jsem se svezl v jiné Pandě a zvuky při jízdě stejné. Skouknul jsem nějaká videa na youtube a taky jim to hvízdá viz např.



Auto s kterým jsem jezdil před Pandou (Fabie) to nedělalo. Hned po koupi Pandy jsem měnil netěsnící gufero u řadící skupiny a zjistil, že bylo v převodovce o půl litru víc oleje. Tak mě napadlo, jestli to nebyla snaha něco zamaskovat. Asi nebyla, prostě tam dali navíc olej, když věděli že to teče a bylo opraveno :shock: . Fiat Doblo 1.2 v kterým jsem jel včera to dělal taky. Takže jsem rád že je to vlastnost a ne závada a už to neřeším :) . S Pandou jsem jinak spokojený.
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Znalec
Příspěvky: 585
Registrován: 17 led 2010, 21:56
Bydliště: Praha (Vrané nad Vltavou)
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka

Příspěvek od Mr.Bean »

Trojka píská nejvíc no :)
Honza, Fiat Panda 1.1 Active; 07/2009; žlutá mambo

Detailingclub.cz - Profesionální péče o vaše auto
Odpovědět

Zpět na „Panda“