Ukazuje zle spotrebu

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
drago47
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 16 led 2014, 18:13

Re: Ukazuje zle spotrebu

Příspěvek od drago47 »

Kolesa niesu ale sala od ných teplo ale kotúče sú ale to asi normál niesu červene ale prst na nich neudržíš a brzdy boli robene, tri dni po sebe a že je všetko poriadku.Olej je tam originál selenia.
Punto II 1.2 16V HLX,r.v.2001,5.dv.,
Reklama
 

Romandinho
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 328
Registrován: 17 kvě 2013, 14:23
Bydliště: Bratislava

Re: Ukazuje zle spotrebu

Příspěvek od Romandinho »

Ze neudrzis prst na kotuci je normalne :D a s tou spotrebou ak tam je origo olej tak potom uz neviem ...
Punto Sporting 1.2 16v 59kW r.v 2000
zahynko
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 08 úno 2014, 14:58
Bydliště: SVK-Tlmače

Re: Ukazuje zle spotrebu

Příspěvek od zahynko »

ahojte, mam punto 1.2 8v lpg, takze nejake moje postrehy, cital som este jeden topic o spotrebe tak neviem ci nejake body budu teme ale hadam hej:
1. spotrebu auto nemoze pocitat podla vstrekov, pretoze ked jazdim na lpg ukazuje mi tiez spotrebu a vstreky su vypnute, mam sekvencne lpg a vstreky lpg su na sani, cize to merat RJ nedokaze
2. spotreba nad 7l je podla mna nehorazne vela, na lpg mam spotrebu do 8l a to ho mam este rozladene, pretoze som menil motor... este nemam vymenene filtre a olej, takze tipujem ze to pojde minimalne o 2l dole...
3. v meste jazdim na 4ke, v pripade ze idem do kopca tak tam supnem 3ku...
4. spotrebu podla palubaku porovnat neviem, pretoze ten mi momentalne spotrebu neukazuje, lebo ho neviem prepinat... menil som pristrojovku aj s packami a nejak neviem prepojit aby sa mi dalo prepinat pc...
5. pred vymenou motora mi palubak ukazoval cca 22km/1liter, ale bolo to uplne nepresne, kedze spotreba bola na lpg okolo 6-7l presne si to nepametam, ale bolo to v zime a na dlhej trase...
6. spotrebu moze ovplyvnovat: brzdy, gumy(znacka a ako su nafukane),blbnutie nejakeho vstreku, zle odpalovanie sviecok, stary olej, pocet ludi alebo batoziny v aute, zanesene filtre alebo skrtiaca klapka, ale najviac suciastka medzi sedackou a volantom...
Punto 1.2 44kw - sekv. LPG 2006
Brava 1.6 67kw 1998- RIP
Croma 1.9 88kw 2009
Patrik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 15 úno 2006, 10:07
Bydliště: Velká Morava

Re: Ukazuje zle spotrebu

Příspěvek od Patrik »

drago47 píše:Kolesa niesu ale sala od ných teplo ale kotúče sú ale to asi normál niesu červene ale prst na nich neudržíš a brzdy boli robene, tri dni po sebe a že je všetko poriadku.Olej je tam originál selenia.
Kotouče musí být normálně max.vlažné. Jestli jsou horké, tak přibržďují. Zkus zda se destičky mohou volně pohybovat ve třmenech (nejčastější závada), nebo zda je nemáš zavdušněné (častá sekundární závada, když se přehřívají). Příp. pokud byly destičky měněny příliš pozdě (až po zbrždění destiček na plech), můžou se vytvořit vrypy na vodících čepech nebo pístu.
Groupe F.I.A.T. forever ! Uno Turbo i.e. Mk1, Punto 1.2 16V ELX Mk2
Uživatelský avatar
drago47
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 16 led 2014, 18:13

Re: Ukazuje zle spotrebu

Příspěvek od drago47 »

Tak na plech neboli ešte tam dačo bolo a dávali sa aj nove kotúče aj doštičky aj hadičky všetko očistené a premazané aspoň tak mi bolo povedané bol s nim otec u svojho servisaka čo zatiaľ nemal sním žiaden problém.A bolo tam trikrát tak tomu neverím že by boli až tak sprostý.Ja dúfam že časom to vychodí samo ale auto ide samospádom pohode nebrzdi.Skúšal som aj kolesa tie sa točia pohode každé jedno.
A ešte jedna otázka pri natočení motora mi siči ako keby unikal niekde vzduch vychádza to od vstrekovačov ako keby zo sania je to normálne pretým to nerobilo nemohlo sa niečo uvolniť
A nevieš čo je toto(červený krúžok/ podarilo sa mi hneť na začiatku stým potočiť nenastavuje sa tým nič
Přílohy
DSC01670.JPG
DSC01670.JPG (200.04 KiB) Zobrazeno 1990 x
Punto II 1.2 16V HLX,r.v.2001,5.dv.,
zahynko
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 08 úno 2014, 14:58
Bydliště: SVK-Tlmače

Re: Ukazuje zle spotrebu

Příspěvek od zahynko »

tam je ventil vstrekovacej listy, ale pokial sa nemylim, to by malo byt len ako ciapocka na kolese... pod tym je este ventil... takze tym ze si to otocil sa nemohlo stat nic...
dnes som po dlhsom case natankoval full nadrz lpg tak som zvedavy kolko mi vyde spotreba, vsetko by som mal mat totiz uz v top stave...
Punto 1.2 44kw - sekv. LPG 2006
Brava 1.6 67kw 1998- RIP
Croma 1.9 88kw 2009
zahynko
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 08 úno 2014, 14:58
Bydliště: SVK-Tlmače

Re: Ukazuje zle spotrebu

Příspěvek od zahynko »

este ma napadla taka vec, dobre sa ti vracaju brzdy? nemoze byt ze ked zoslapnes brzdu tak im dlho trva kym sa zas otvoria?
Punto 1.2 44kw - sekv. LPG 2006
Brava 1.6 67kw 1998- RIP
Croma 1.9 88kw 2009
Uživatelský avatar
drago47
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 16 led 2014, 18:13

Re: Ukazuje zle spotrebu

Příspěvek od drago47 »

Tak ale to nezistim ani mechanik ,loebo ked je to iba kusok tak to nevydno.Dnes som ich pozeral tak je tam medzera asi ako list papaiera ale dostičky su až na doraz viac spat už nemožu asi len čakat kym sa vychodia,lebo su uplene nove aj kotuče aj hadičky a su prečistene.Ešte mi niečo siči oblasti strekou pod sanim ,dnes to pozriem ked dam dole sanie može byt len niekde netesnost lebo motor ide len te sikot znie ako keby niekde unikal vzduch.Znieto ako bzduchova pištol na vyfukovanie
Punto II 1.2 16V HLX,r.v.2001,5.dv.,
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“