Kontrolka motoru

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
boris008
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 06 kvě 2014, 22:40

Kontrolka motoru

Příspěvek od boris008 »

Zdravím,mám Punto 188 1,2 16 V. Dnes mi začala svítit oranžová kontrolka motoru, po ujetí asi 15 km, vypnutí motoru na půl hodiny to přestalo. Pak jsem ujel asi 50 km a nechal auto hodinu stát. Když jsem ale pak vyjel, opět se rozsvítila a svítila celých 50 km. Nepocituji žádné větší klepání ani divný zvuk, ztráta výkonu taky nepřišla. Můžete mi prosím poradit co zkontrolovat? Děkuji.
Reklama
 

CrazyApe
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 365
Registrován: 09 čer 2011, 19:50

Re: Kontrolka motoru

Příspěvek od CrazyApe »

Napojit na diagnostiku a pak budes vedet. Nicmene tato kontrolka signalizuje vetsinou pokud sviti oranzove nejakou chybu v spalovani/vstrikovani motoru. RJ vyhodnoti chybu z lambda sond a dalsich cidel a pokud je neco mimo "normu" tak sviti. Muze a nemusi to ovlivnovat chod motoru kazdopadne urcite bych s tim dalsich 2000km nejezdil. Muzou to byt vadne svicky, lambda, civka/y. Vic ti rekne ta diagnostika.
šPunto mk2a 3dv 1,2 8V - eX
Audi A3 8p 3dv 1.6 16V
Cabuto
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 08 zář 2012, 08:39
Bydliště: Brno

Re: Kontrolka motoru

Příspěvek od Cabuto »

Presne jak popsal vyse hlavne dokud neblika tak je to jen varovani az natebe bude blikat jak splasena tak je to vyzne a manual rika ihned zastav a vypni:-)
Sry ze zneuziju asi toto vlakno ale mam prolem takovej obcasnej sednu do auta po celim dnu nastartuju a chci vyjet najednou auto nejede zacne jakoby lapat po dehu nevynecha ale otacky padaj dolu a jen tak tyk se znich zvedne a to ne vzdy dost casto musim zhasnout a znova kdyz hned po nastartovani seslapnu plyn a jen lehce protocim ak se nic takoveho nedeje je to jen obcasne vyce se to stava kdyz je auto celej den naslunku a je rozehrate ale neni to pravydlo nevite cim to muze bejt :-)
Punto mk2 sporting 1.2 16v LPG muj 1:)
boris008
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 06 kvě 2014, 22:40

Re: Kontrolka motoru

Příspěvek od boris008 »

No, potřebuju s tím dojet asi 200 km do Ostravy, myslíte ze to vydrží?
CrazyApe
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 365
Registrován: 09 čer 2011, 19:50

Re: Kontrolka motoru

Příspěvek od CrazyApe »

Nech si to napichnout kdekoliv v servise a podle toho co s tim bude se hned da aspon trochu vic upresnit jeslti s tim dojedes nebo ne...
šPunto mk2a 3dv 1,2 8V - eX
Audi A3 8p 3dv 1.6 16V
Uživatelský avatar
gogino77
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 18 lis 2007, 14:10
Bydliště: Trenčín,sk

Re: Kontrolka motoru

Příspěvek od gogino77 »

mohlo by to byť aj benzínom.asi dva krát sa mi stalo,že mi po natankovaní na lecnejšej benzínke (lukoil TN) :) začala svietiť kontrolka motora.potvrdil mi to aj známy mechanik,odvtedy tankujem na shell a je to ok
Romandinho
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 328
Registrován: 17 kvě 2013, 14:23
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Romandinho »

Tankujem lukoil od kupy auta cize cca rok a nic :D

Odoslané z HTC One pomocou Tapatalku
Punto Sporting 1.2 16v 59kW r.v 2000
Bracho90
Fiaťák
Příspěvky: 64
Registrován: 24 úno 2014, 15:34

Re: Kontrolka motoru

Příspěvek od Bracho90 »

Ahojte,prosim vas mam na vas otazku,dnes mi volal kamarat ze mu svieti kontrolka motora,dal to na diagnostiku a vypisalo mu ze neznami chybovy kod 113520 a 113560,a auto mu na volnobehu skoro zdochina,otacky uplne minimum,ale ked ide autom tak vsetko ok,vykon,vsetko ako ma,bol v riadnom servise na diagnostiku,co to moze byt?Dakujem jedna sa o 1,2 59kw tusim.
rolandt
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 22 lis 2013, 17:17
Bydliště: vk

Re: Kontrolka motoru

Příspěvek od rolandt »

su to chyby polohy klapky
puntik 1,2 44kw striebro
mariska 1,9 77kw roso-ponete
akumoto -3kW
Bracho90
Fiaťák
Příspěvky: 64
Registrován: 24 úno 2014, 15:34

Re: Kontrolka motoru

Příspěvek od Bracho90 »

Dakujem,prosim ta a ako to nastavim,alebo spravim aby to bolo ok?
patriot99
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 211
Registrován: 05 úno 2012, 15:19

Re: Kontrolka motoru

Příspěvek od patriot99 »

Taky sem pridam jeden kod.... :? U1602 - Vedeni Can... diiky za odpoved.
Fiat Punto 1.2 59kW
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“