1.8 HGT špatně táhne

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jiřin
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 08 úno 2014, 00:01
Bydliště: Trutnov

1.8 HGT špatně táhne

Příspěvek od Jiřin »

Zdravím Puňťáky,
včera jsem na svým HGT zjistil, že při otáčkách 1800-3000 ot/min, když přidám plyn, tak to hrozně pomalu zrychluje a jakoby to vůbec netáhlo (prostě to je takový dost líný), ale jakmile se dostanu nad 3000 nebo 3500 ot/min, tak to táhne normálně a jdu pěkně do sedačky jako normálně. (Není to jenom při 5. st. a rychlosti 50-60 km/h, ale i při nižším stupni a nižší rychlosti). Nikdy předtím to nedělalo. Poradí mi prosím někdo, čím by to mohlo bejt nebo co to způsobuje a jak bych to mohl vyřešit?

Díky moc všem.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Babis
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 04 říj 2012, 18:03
Bydliště: Sever

Re: 1.8 HGT špatně táhne

Příspěvek od Babis »

Asi bych začal od vyčištění škrtící klapky.
Fiat Punto 60sx '96
punťas hgt
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 341
Registrován: 11 bře 2008, 18:04
Bydliště: koule evropy
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8 HGT špatně táhne

Příspěvek od punťas hgt »

Jiřin píše:Zdravím Puňťáky,
včera jsem na svým HGT zjistil, že při otáčkách 1800-3000 ot/min, když přidám plyn, tak to hrozně pomalu zrychluje a jakoby to vůbec netáhlo (prostě to je takový dost líný), ale jakmile se dostanu nad 3000 nebo 3500 ot/min, tak to táhne normálně a jdu pěkně do sedačky jako normálně. (Není to jenom při 5. st. a rychlosti 50-60 km/h, ale i při nižším stupni a nižší rychlosti). Nikdy předtím to nedělalo. Poradí mi prosím někdo, čím by to mohlo bejt nebo co to způsobuje a jak bych to mohl vyřešit?

Díky moc všem.
když stoupneš čelem k motoru tak na levé straně na sacím potrubí je plastový hříbek-je ovládaný podtlakem a ovládá klapky v sacím potrubí.Když je motor zdechlý, táhlo z hříbku je vysunutý.jakmile nastartuješ, táhlo se musí vlivem podtlaku zasunout.Když potom budeš přidávat plyn, tak od určitých otáček (myslím si, že těch cca 3500 tis) tak to táhlo se zase vysune. zkus tohle překontrolovat...
Cabuto
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 08 zář 2012, 08:39
Bydliště: Brno

Re: 1.8 HGT špatně táhne

Příspěvek od Cabuto »

Nemam si ale nemuze to bejt variatorem kterej e seklej v jedne poloze pokud se nepletu obstarava casovani ventilu a tim ze se seknul v poloze pro vissi tocky je jasne ze pri nizkejch je to lenoch a neni to zrovna ta nejspolehlivejsi vec na punte muze bejt jen zanesenej a nebo upa v haji i to bych vzal v potaz :-)
Punto mk2 sporting 1.2 16v LPG muj 1:)
punťas hgt
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 341
Registrován: 11 bře 2008, 18:04
Bydliště: koule evropy
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8 HGT špatně táhne

Příspěvek od punťas hgt »

tohle bych řekl, že tím to nebude....Nevím, jak by se zasekl variátor jako takový.mohl by se zaseknout ten ovládací elektromagnet, který je nahoře mezi 1a2 vstřikem.když nastartuješ na volnoběh a připojíš na něho při odpojeným konektoru plus a mínus 12V tak uslyšíš, jak se mění chod motoru...tak by jsi poznal problém s variátorem.Mě opačný problém dělala lambda šlo to za plynem a cca kolem 3500-4000 ot to ztrácelo výkon..měl jsi to na diagnostice?
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“