Ethanol E85

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Chadwick
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 23 kvě 2013, 11:24

Ethanol E85

Příspěvek od Chadwick »

Zdravím pánové. Řeším problém. Předělal jsem auto na Ethanol E85 pomocí přídavné jednotky. Vše zapojeno jak mám být, ale neustále auto trošku cuká. Když se jede plynule, tak v pohodě, ale problém nastává při přidání plynu, nebo jízdě do kopce, v tom případě nastává cukání motoru. Dělá to bohužel i při nastavení jednotky na "Auto" což by mělo automaticky řídit samo vtřikování, ale i při tomto nastává výše zmiňované cukání motoru.
Reklama
 

djblacktiger
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 08 pro 2011, 20:26
Bydliště: Vamberk
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol E85

Příspěvek od djblacktiger »

Nevidím ani co máš za motor... Věštecká koule mi říká, že bys měl zkusit míchat s benzínem. I přes předělávku je dost možný, že to neprodlouží vstřik dostatečně. Jsem jenom amatér, ale s E85 jsem laboroval taky a asi po týdnu jsem musel měnit palivový filtr, hezky to totiž propláchlo veškerý bordel...
Chadwick
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 23 kvě 2013, 11:24

Re: Ethanol E85

Příspěvek od Chadwick »

Velice se omlouvám. Jedná se o motor 1.2 8V Punto II. A možná blbá otázka. Má toto Punto palivový filtr ?
CrazyApe
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 365
Registrován: 09 čer 2011, 19:50

Re: Ethanol E85

Příspěvek od CrazyApe »

Tusim na/u nádrži.
šPunto mk2a 3dv 1,2 8V - eX
Audi A3 8p 3dv 1.6 16V
zahynko
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 08 úno 2014, 14:58
Bydliště: SVK-Tlmače

Re: Ethanol E85

Příspěvek od zahynko »

nema palivovy filter... ma len sitko na palivovom cerpadle...
Punto 1.2 44kw - sekv. LPG 2006
Brava 1.6 67kw 1998- RIP
Croma 1.9 88kw 2009
Chadwick
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 23 kvě 2013, 11:24

Re: Ethanol E85

Příspěvek od Chadwick »

A nemáte někkdo náhodou nějaký trik na tu plastovou matku co drží čerpadlo ?
zahynko
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 08 úno 2014, 14:58
Bydliště: SVK-Tlmače

Re: Ethanol E85

Příspěvek od zahynko »

ja to robim srobovakom a kladivom... len nemoze byt srobovak ostry aby i tie dzindziky neurval... a aj ked bude srobovak tupy buchaj jemne...
Punto 1.2 44kw - sekv. LPG 2006
Brava 1.6 67kw 1998- RIP
Croma 1.9 88kw 2009
armaman
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 26 dub 2009, 15:42
Bydliště: Doma

Re: Ethanol E85

Příspěvek od armaman »

Chadwick píše:A nemáte někkdo náhodou nějaký trik na tu plastovou matku co drží čerpadlo ?
Ja som si ohol kus pasoviny do tvaru "U" tak aby som sa vzdy dokazal opriet o protilahle vycnelky. Nebolo to idealne ale slo to a hlavne som sa nemusel bat ,ze odtrhnem daco. Navyse s tou pasovinou som mohol aspon rovnomerne "tahat".
Fiatu už "nefandím"
Martin
Fiaťák
Příspěvky: 148
Registrován: 15 kvě 2010, 21:04

Re: Ethanol E85

Příspěvek od Martin »

Zmíněná motorizace má filtr paliva.Je v meziplášti palivového čerpadla.
Chadwick
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 23 kvě 2013, 11:24

Re: Ethanol E85

Příspěvek od Chadwick »

Tak problém zdá se být vyřešen. Problém byl ve svíčkách. Auti dostalo svíčky pro LPG a pod. a už jede jak má. Jen jsem dneska zkusil odpojit lambda sondu a spotreba šla pěkně dolů. Protože při provozu na jen Ethanol jde přes ní moc kyslíku a tak si myslí, že motor má málo paliva a dorovnává to. Ted si jednotka nastavila konstatní hodnotu a ani nepřidává a ani neubírá :D Zkusil jsem okolí města jen tak po okreskách a ustálilo se to na 21.5 km/l :D Při ceně Ethanolu 25 Kč . . . a to je jednotka nastavena jen na +2% dávky paliva :D
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“