Plyn sa pridáva sám odseba

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
xxx9955
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 30 led 2014, 16:00

Plyn sa pridáva sám odseba

Příspěvek od xxx9955 »

Ahojte.

Mám na punte 188 problém s "automatickým pridávaním plynu". Prejavuje sa to takto:
- na voľnobehu začnú otáčky stúpať aj na viac ako 3000(vtedy radšej zhasnem motor), prípadne sa dvihnú vyššie ako normálne a trochu kolísavo udržujú tú hladinu
- pri vyradení otáčky začnú klesať až po 1-2 sekundách, prípadne počas klesania sa raz za čas na okamih podvihnú a potom klesajú ďalej
- počas jazdy keď pustím plynový pedál, ale mám zaradenú rýchlosť, tak robí prakticky to isté ako pri vyradení, samozrejme s tým, že v niektorých okamihoch ako keby chcel danú rýchlosť udržať

Motor: benzín 1,2(asi ten 44kW...ak by bolo treba konkrétny typ, tak doplním)
V tomto správaní som nenašiel žiaden "vzorec", ide o rôzne otáčky, pri rôznych vonkajších teplotách a pri rôznych teplotách motora. V čom by to mohlo byť?
Reklama
 

CrazyApe
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 365
Registrován: 09 čer 2011, 19:50

Re: Plyn sa pridáva sám odseba

Příspěvek od CrazyApe »

Asi bych zkontroloval skrtici klapku jeslti se dovira a nezustane v nejakem miste zasekla. S pridavanim plynu by se mela otevirat a po pusteni by se mela vratit temer hned do vychozi polohy jak po nastartovani.
šPunto mk2a 3dv 1,2 8V - eX
Audi A3 8p 3dv 1.6 16V
Martin
Fiaťák
Příspěvky: 148
Registrován: 15 kvě 2010, 21:04

Re: Plyn sa pridáva sám odseba

Příspěvek od Martin »

Pomohlo mi vyčištění škrtící klapky.
CrazyApe
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 365
Registrován: 09 čer 2011, 19:50

Re: Plyn sa pridáva sám odseba

Příspěvek od CrazyApe »

To jsi to stihl rychle :-)
šPunto mk2a 3dv 1,2 8V - eX
Audi A3 8p 3dv 1.6 16V
sefik
Fiaťák
Příspěvky: 102
Registrován: 19 kvě 2013, 20:38
Bydliště: Hanušovice

Re: Plyn sa pridáva sám odseba

Příspěvek od sefik »

Většinou tohle dělá zaprasená škrtička, akorát s těma otáčkama, myslím, si, že to může dělat i falešnej vzduch, když se škrtička rychle zavře, najedou tam je největší podtlak a saje to kde může, proto to nepadá :)
Puntík 55s na LPG
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: Plyn sa pridáva sám odseba

Příspěvek od SpiritWolker »

skontroluj si aj ukostrenie motora ktore je na prevodovke, aj to dokaze sposobit lietanie otacok motora,
je to najhrubsi cierny kabel ktory ide od -polu baterie na kostru u nosniku baterie a pak to jde na prevodovku

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“