Jaký je rozdíl převodovek na Punto 1,1 40kw a Punto 1,2 44kw

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
rcmod
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 02 bře 2014, 17:01

Jaký je rozdíl převodovek na Punto 1,1 40kw a Punto 1,2 44kw

Příspěvek od rcmod »

Zdravím,jaký je rozdíl v převodovkách na punto 1,1 40kw do r.v.99 a punto 1,2 44kw od r.v.99+ ?Koukal jsem že je rozdílné uchycení převodovky k rámu.Převody jsou stejné?Je stejný rozměr vstupní hřídele převodovky-průměr?Jde mi hlavně o to ložisko a těsnění na vstupní hřídeli,nebo celá ta příruba převodovky,jestli je stejná a vzájemně záměnná,na 1,2 mi to teče na vstupní hřídeli a doma mám jenom tu 1.1 40kw.Prosím moc poraďte :(
Reklama
 

rcmod
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 02 bře 2014, 17:01

Re: Jaký je rozdíl převodovek na Punto 1,1 40kw a Punto 1,2

Příspěvek od rcmod »

můžete mi prosím někdo napsat,jak se na Puntu 1,2 44kw rv 2001 mění gufero v převodovce na vstupní hřídeli??Musím převodovku rozpůlit nebo ne?
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: Jaký je rozdíl převodovek na Punto 1,1 40kw a Punto 1,2

Příspěvek od Jaroslav1 »

Ne nemusíš,gufero je vyměnitelné ze strany spojky, tedy za spojkovým ložiskem.
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
rcmod
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 02 bře 2014, 17:01

Re: Jaký je rozdíl převodovek na Punto 1,1 40kw a Punto 1,2

Příspěvek od rcmod »

no já mám doma převodovku z 1,1 40kw a předpokládám že jsou stejně řešený jako ta 1,2 44kw,mohu se plést ale.Podle fotek co jsem koukal na netu a na tý starší 1,1 převodovce jak jde z převodovky hřídel,tak je ještě zastrčená v trubce a kouká jenom ten tisícihran.Ta trubka je asi nalisovaná přímo do převodovky nebo nevím ale žádný šrouby co by to drželo tam nejsou a na gufero se tedy nedá dostat??
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: Jaký je rozdíl převodovek na Punto 1,1 40kw a Punto 1,2

Příspěvek od Jaroslav1 »

No tak ta trubka (vedení spojk.ložiska je tam nalisovaná) když není přišroubovaná dvěma šrouby.Jde stáhnout,ale musíš si zhotovit obyč,stahovák,který tu trubičku obejme a pak to za něj vypáčíš.
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
rcmod
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 02 bře 2014, 17:01

Re: Jaký je rozdíl převodovek na Punto 1,1 40kw a Punto 1,2

Příspěvek od rcmod »

no a to gufero je asi ale z zevnitř převodovky ne??Nevíš náhodou,jestli ty ložiska na vstupní hřídeli jsou stejné na 1,1 rv do 99 i na 1,2 rv 2001?Mně teče převodovka a prokluzuje mi občas spojka-zamaštěná,předpokládám,že to bude téct ze vstupní hřídele.Teče to mezi motorem a převodovkou a to dost.Mám to ze spod celé polité olejem.Radši bych vyměnil převodovku ale o žádně bohužel nevím a vrakáče jsou tu hodně drahé.Mám po ruce jenom tu 1,1 na díly,jestli se z toho dá něco použít,hlavně ty ložiska...
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: Jaký je rozdíl převodovek na Punto 1,1 40kw a Punto 1,2

Příspěvek od Jaroslav1 »

Jaroslav1 píše:Ne nemusíš,gufero je vyměnitelné ze strany spojky, tedy za spojkovým ložiskem.
Ložisko na výstupní hřídeli z převodovky je dáno zevnitř převodovky. Převodovky mají na obalu označení a typ,tak to najdi a porovnej.Na tvým místě bych tu převodovku z auta demontoval,zjistil o jaký olej se jedná zda je to z motoru a nebo z převodovky a opravil to. Stačí vyměnit gufero a frčíš.Ložisko na hřídeli bude dobrý,neboť ta hřídel je ještě uložena v setrváku.
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
rcmod
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 02 bře 2014, 17:01

Re: Jaký je rozdíl převodovek na Punto 1,1 40kw a Punto 1,2

Příspěvek od rcmod »

Tak je úplně zničené ložisko vstupní hřídele do převodovky i s guferem.Rozebral jsem převodovku,dal nové ložisko,ještě vyměnim gufero,přetěsnim složim a snad to bude už ok.Převody naštěstí nejsou poškozené,na to že tam bylo tak čtvrt litru oleje.Akorád mně čeká další oprava,mám prasklej alternátor že je z něho skoro C-čko,nevím jak se to mohlo stát,ale dobijí :)
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: Jaký je rozdíl převodovek na Punto 1,1 40kw a Punto 1,2

Příspěvek od Jaroslav1 »

rcmod píše:Tak je úplně zničené ložisko vstupní hřídele do převodovky i s guferem.Rozebral jsem převodovku,dal nové ložisko,ještě vyměnim gufero,přetěsnim složim a snad to bude už ok.Převody naštěstí nejsou poškozené,na to že tam bylo tak čtvrt litru oleje.Akorád mně čeká další oprava,mám prasklej alternátor že je z něho skoro C-čko,nevím jak se to mohlo stát,ale dobijí :)
No vidíš jak jsi šikovnej,ten prasklý altík se stává často a dost na Bravech.
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Dakotta
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 16 lis 2013, 14:37

Re: Jaký je rozdíl převodovek na Punto 1,1 40kw a Punto 1,2

Příspěvek od Dakotta »

Zdravim, a ospravedlnujem sa za zneuzitie temy. Tiez riesim prevodovku, no u Punťa 2.gen. Chrci mi 1ka a 2ka, cize bude to asi na vymenu. Nakolko mam uz aj spojku mrtvu, obzeram sa pri jednom aj po prevodovke, nech to nemusi 100x dole. Zaujima ma, ci sadne 6rychl. prevodovka zo sportinga na 1.2ku 8V. Docital som sa, ze 6q ma lahsi staly prevod a teda by mohla 1.2ka trosicku ozit. Otazka teda znie ci prevodovka sadne a ci sa oplati takato kombinacia z hladiska aspon minimalneho zvysenia dynamiky. ??
standor
Fiaťák
Příspěvky: 154
Registrován: 14 srp 2006, 21:30
Bydliště: RYCHVALD
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký je rozdíl převodovek na Punto 1,1 40kw a Punto 1,2

Příspěvek od standor »

Hej,prevodovka sadne, len ju lacno zohnať. :shock:
Punto Sporting Mk1 16V 6SPEED, Punto Mk2b 8V 6SPEED LPG, Multipla 2006 LPG,
Tatík Idea 1,4,16V
Bratříček Punto Sporting 2001 6SPEED,Marea 1,6 2001, BRAVA 2001 1,6 16V 6SPEED
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“