Vnutorna klucka otvarania dveri sa nevracia

Vybavení a úpravy interiéru, vnitřní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

Odpovědět
PuntoRacer
Všeználek
Příspěvky: 1106
Registrován: 08 srp 2008, 09:59
Bydliště: Kosice - KWP

Vnutorna klucka otvarania dveri sa nevracia

Příspěvek od PuntoRacer »

Zdravim...neviem ci sa to tu uz niekde rozoberalo alebo nie, ale uz dlhsie mam problem s vodicovymi dverami, ze ked ich zvnutra otvorim, tak klucka sa nevrati do svojej polohy ale ostane ,,otvorena,,...musim ju rucne dat spat, aby sa dali dvere zatvorit..ja viem, nieje to nijak namahave, ale ked to ma fungovat, tak nech to funguje...skusal som prestriekat WDckom vsetko co sa prestriekat da...neviem ci uz to riesil niekto...budem rad za kazdu radu
FIAT PUNTO STILE 1.2 16V GT Look
Facebook ---> Peto Hidasi
Reklama
 

Uživatelský avatar
Kosto
Začátečník
Příspěvky: 42
Registrován: 21 dub 2014, 20:23
Bydliště: Vyhne

Re: Vnutorna klucka otvarania dveri sa nevracia

Příspěvek od Kosto »

Ja som mal podobný problém ale z vonku. Najprv som rozobral celú kľučku, dal som tam vazelinu, trošku rozhýbal, potom som ju utrel a dal som tam sprej na premazanie, potom som to zmontoval a ešte zvonku som ju celú postriekal do otvorov a stále otváral a zatváral asi 5 minút nonstop. Teraz to už ide v pohodke či je teplo abo zima. Môžno to pôjde aj na vnútornú, skús ju niečím lepším namazať a nie WDčkom :roll:
zahynko
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 08 úno 2014, 14:58
Bydliště: SVK-Tlmače

Re: Vnutorna klucka otvarania dveri sa nevracia

Příspěvek od zahynko »

podla mna skor bude problem v bowdene tiahla... tam sa bude ten drotik ktory ma behat pridierat a nepojde to koli tomu... mal si dole tapacir a prestriekal aj to? nasledne to moze byt tiahlo priamo na zamku... sa mi zda ze punto ma zvlast tiahlo na vonkajsiu a vnutornu klucku...
Punto 1.2 44kw - sekv. LPG 2006
Brava 1.6 67kw 1998- RIP
Croma 1.9 88kw 2009
Uživatelský avatar
peter963
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 09 kvě 2013, 15:24
Bydliště: KOSICE STARE MESTO

Re: Vnutorna klucka otvarania dveri sa nevracia

Příspěvek od peter963 »

Peto,najlepsie je vybrat cely zamok dat von z dveri a tak ho pozriet co snim je.
PETER Sn.-FIAT PUNTO-1.7 TD SX 5dvr.Ex
PETER Jun.-FIAT PUNTO-1.2 60 SX 3dvr.Ex
Prirastok FIAT FREEMONT 2l JTD
armaman
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 26 dub 2009, 15:42
Bydliště: Doma

Re: Vnutorna klucka otvarania dveri sa nevracia

Příspěvek od armaman »

Kosto píše:Ja som mal podobný problém ale z vonku. Najprv som rozobral celú kľučku, dal som tam vazelinu, trošku rozhýbal, potom som ju utrel a dal som tam sprej na premazanie, potom som to zmontoval a ešte zvonku som ju celú postriekal do otvorov a stále otváral a zatváral asi 5 minút nonstop. Teraz to už ide v pohodke či je teplo abo zima. Môžno to pôjde aj na vnútornú, skús ju niečím lepším namazať a nie WDčkom :roll:
Tak ako napisal Kosto. Tie tiahla su ulozene v plastovych "voditkach" a hlavne v zime sa zvyknu "kusnut".
Treba dat dolu tapacir a tiahla premazat. Zopar krat otvorit a zatvorit dvere.
Mne sa dvere "kusnu" ako na potvoru v zime uz som mal takto vyviazane dvere o dvere :lol:
Potom som to kamaratovi doviezol do garaze a dvere akoby "zázrakom" fungovali.
Nasledne som ich rozobral a premazal a bol pokoj do konca zimy ale postupne sa uz hlasia dalsie dvere.
Problem je ze ta stara vazelina pozasicha a staci ze sa tam dostane vyzrazanim vlhkost ktora "prilepi" tie tiahla k voditkam a mame o robotu postarane.
Takze netreba za tym hladat ziadnu vedu.
Akurát to ,ze takmer vzdy sa mi to stane ked sa dakde ponahlam :mrgreen:
Fiatu už "nefandím"
Uživatelský avatar
Kosto
Začátečník
Příspěvky: 42
Registrován: 21 dub 2014, 20:23
Bydliště: Vyhne

Re: Vnutorna klucka otvarania dveri sa nevracia

Příspěvek od Kosto »

Tak tak, ja som mal dole tapacír, a premazal som každý kĺb ohybu, ale najviac rozhýbať kľučku keď je namazaná, a keď to dávate naspäť, tak nenechať veľa vazelíny ak mazete ňou, lebo sa vám tam dostane bordel ktorý sa následne prilepí a je to zas na tom istom. Ale ak sa necítite na rozobratie capacíru abo ak nemáte čas tak stačí z vonku nastriekať mazacím sprejom a otvárať kľučku pri otvorených dverách, sem tam ich zavrieť a znovu sa takto pohrať nejakých 5-8 min nonstop. :wink:
sefik
Fiaťák
Příspěvky: 102
Registrován: 19 kvě 2013, 20:38
Bydliště: Hanušovice

Re: Vnutorna klucka otvarania dveri sa nevracia

Příspěvek od sefik »

Mě se třeba klika v interiéru, jak již psali, zadrhávala kvůli vyschlé vazelíně ve vodících plastových pouzdrech na táhla, tak jsem tam prcnul vazelínu, rozhýbal a už 2 roky mám klid, ikdyž klika už se pořádně nevrací takovou silou, to už bude spíš někde unavená pružinka, každopádně to chce tapec dolů a mrknout/promazat :)
Puntík 55s na LPG
Odpovědět

Zpět na „Punto - interiér“