Origo vyfuky Ulter Sport ?

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
18lubi81
Fiaťák
Příspěvky: 111
Registrován: 21 úno 2012, 01:46
Bydliště: Jacovce (Topolčany)

Origo vyfuky Ulter Sport ?

Příspěvek od 18lubi81 »

Zdravym co hovorite na original vyfuky značky Ulter Sport ?(kvalita,zvuk,) Rozmyslam ze si zaobstaram nieco take nech ma punto zvuk na tych 80 koni mate niekto stou znackou skusenosti ? A mal by mat aj homologizaciu pre EU a TUV certifikat .. tak neviem hadam mi niekto poradi diky zatial ;)
Fiat Punto II HLX 16V80HP
Reklama
 

slabostka
Fiaťák
Příspěvky: 149
Registrován: 18 lis 2009, 17:38

Re: Origo vyfuky Ulter Sport ?

Příspěvek od slabostka »

http://forum.autobazar.eu/vyfuky-ulter- ... 13224.html" onclick="window.open(this.href);return false;


....
sporting speedgear r.v. 2000
Cabuto
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 08 zář 2012, 08:39
Bydliště: Brno

Re: Origo vyfuky Ulter Sport ?

Příspěvek od Cabuto »

Jak psaly v tom odkaze ser nato vem klasiku udlej dirku a uvidis zacni malinkou a hvetsuj podle libosti tonu muzu rict ze to funguje ikdyz nedobrovolne tak to ted tak mam jenze sem nevrtal ale prorezla a ke to sice zajimavej zvoucek kdyz si na krizovatce prdis jak nejakej 3.0l jenze pak stim fakt pojedes de.si trasu coz ja zatim nastesti nemusel a jebne ti ztoho hlava a delsi nemyslim 200km ale treba 500 a podobne dovca atd a to uz nemluve otom ze ulter nedava tuf nebo jak to je certifikat a beznej bys mohl met v rakousku atd problem rikam kdyz ladak tak komplet od svodu vcetne a ragazon a podobne znacky jenze to ses s cenou hned za komplet kolem 20-30 :-(
Punto mk2 sporting 1.2 16v LPG muj 1:)
Uživatelský avatar
18lubi81
Fiaťák
Příspěvky: 111
Registrován: 21 úno 2012, 01:46
Bydliště: Jacovce (Topolčany)

Re: Origo vyfuky Ulter Sport ?

Příspěvek od 18lubi81 »

Ten clanok som uz cital aj ja predtym ako som sem napisal .. no takto zase to mohly pisat taky zastanci AntiTuning takych je velaaaaaaaa !!! ... a a zase ja osm pozeral vela videi kde bol presne ten vyfuk a ten zvuk bolo pocut a nebol to taky rev ako su tie univerzalne trubky bez nicoho .. Ale aj to stym vyfukom je len taka operacia do buducna .. ale tak hadam este viacej ludi napise svoje nazori na to ..
Fiat Punto II HLX 16V80HP
Cabuto
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 08 zář 2012, 08:39
Bydliště: Brno

Re: Origo vyfuky Ulter Sport ?

Příspěvek od Cabuto »

Tak urcite taky bych rekl ze v tom clanku psal samej odpurce atd ale je fakt ze natom neco je ano zvuk to udela ale to je vse prave nic vic a to dokaze aj ta dira ale kdyz pohledas na netu takove kvalytnejsi debaty nebo nazory znalcu tak ti kazdej rekne kdyz ladak tak ano ale prvne si udelej svody aspon 4.2.1 kdyz ne primo nejake na myru tve potrebe a pak ktomu dej zavodni kat coz je vlastne takova odlehcena verze a vetsinou keramicka a pak uvazuj o pruvhozim tlumici coz sou mamo dojem rezonancni ale ne rezonatory ty sou jen podpurnej prvek tlumeni urciteho pasma zvuku no a pak maj cenu ty ladene konce protoze nejenze auto jinak zni a vypada ale aj tak jede a nemusi to ani obtezovat uvnitr auta protoze ktomu pridas tlumici vrstvu kolem atd takze jak kdyby tam byl odjakziva ale venku to bude strelba :-)
Punto mk2 sporting 1.2 16v LPG muj 1:)
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Origo vyfuky Ulter Sport ?

Příspěvek od kovvalsky »

mam ho na aute original ulter sport na punto 2 ak chces budem teraz na nitrianskom rudne alebo aj v piestanoch mozeme sa ist odviest aby si to pocul a videl
one world, one dream, one car
Uživatelský avatar
18lubi81
Fiaťák
Příspěvky: 111
Registrován: 21 úno 2012, 01:46
Bydliště: Jacovce (Topolčany)

Re: Origo vyfuky Ulter Sport ?

Příspěvek od 18lubi81 »

Konecne niekto ;) a si stym vyfukom spokojny (kvalita,zvuk,pasovalo to pohode, drziaky a tak na povodne miesto ) ? a takto este pri cca 100km/h da sa rozpravat aute ? sice nechodim na neak extra dlhe jazdy vecsionou mesto ale zaujima ma to lebo tne vyfuk neni iba priechodna rula do rallycar ale aj neako inak tlmeny .Hadam sa da ocuvat radio pri jazde lebo by som nechcel hučak od 2000otačok aby mi vsetko aute strpalo :D .. Do tych piestan volako nevydalo tento rok ..
Fiat Punto II HLX 16V80HP
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Origo vyfuky Ulter Sport ?

Příspěvek od kovvalsky »

18lubi81 píše:Konecne niekto ;) a si stym vyfukom spokojny (kvalita,zvuk,pasovalo to pohode, drziaky a tak na povodne miesto ) ? a takto este pri cca 100km/h da sa rozpravat aute ? sice nechodim na neak extra dlhe jazdy vecsionou mesto ale zaujima ma to lebo tne vyfuk neni iba priechodna rula do rallycar ale aj neako inak tlmeny .Hadam sa da ocuvat radio pri jazde lebo by som nechcel hučak od 2000otačok aby mi vsetko aute strpalo :D .. Do tych piestan volako nevydalo tento rok ..
tento rok piestany este neboli su na buduci vikend a teraz v sobotu je nitrianske rudno ani tam to nemas daleko
ono je to tazko popisovat ako to znie ale urcite ti neutrhne usi s toho a da sa pocuvat aj radio ale ako vravim treba vyskusat popocuvat to
one world, one dream, one car
slabostka
Fiaťák
Příspěvky: 149
Registrován: 18 lis 2009, 17:38

Re: Origo vyfuky Ulter Sport ?

Příspěvek od slabostka »

no odporcov je vždy viac ako tých "podporcov" ale má to svoju príčinu.... veľa tunerov či "tunerov" prišlo na to že aby to bol naozaj tuning chce to peniaze a čas... dosť peňazí a dosť času. Pseudotuning sú vyhodené peniaze. A urobiť z auta žrúta peňazí to skúsili mnohí a teraz sú z nich " odporcovia ". Ale ak máte čas a chuť tak si to polaďte.... aj keď mi je troška smiešno pri spojení " tuning - 59kW "
Jeden známi to raz " zabil " - mám čiptuning.... peugeot 206.. a aký tam máš motor? 1.1 benzín.... no čo k tomu dodať.... ale chodil ako páv....
sporting speedgear r.v. 2000
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Origo vyfuky Ulter Sport ?

Příspěvek od kovvalsky »

slabostka píše:no odporcov je vždy viac ako tých "podporcov" ale má to svoju príčinu.... veľa tunerov či "tunerov" prišlo na to že aby to bol naozaj tuning chce to peniaze a čas... dosť peňazí a dosť času. Pseudotuning sú vyhodené peniaze. A urobiť z auta žrúta peňazí to skúsili mnohí a teraz sú z nich " odporcovia ". Ale ak máte čas a chuť tak si to polaďte.... aj keď mi je troška smiešno pri spojení " tuning - 59kW "
Jeden známi to raz " zabil " - mám čiptuning.... peugeot 206.. a aký tam máš motor? 1.1 benzín.... no čo k tomu dodať.... ale chodil ako páv....
my sa tu nebavime o zvysovani vykonu ani podobnych veciach neviem v ktorej mudrej knizke si vycital ze tuning sa rovna 3L - 300 koni to je neuveritelna blbost kazdy si kupuje co chce kazdy niekde zacinal a kazdy po case aj skoncil to je tak zo vsetkym bol som na desiatkach zrazov a musim povedat ze dve tretiny aut nemali ziaden zasah do motora
one world, one dream, one car
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Origo vyfuky Ulter Sport ?

Příspěvek od liborko »

Já měl sport.výfuk Ulter sport kdysi na Uně 1.5 a jen chvála,decentní zvuček,žádné trhání uší,z mé strany jen spokojenost,myslím že to nejsou špatné výfuky na to,že je to made in poland :wink: http://imagelink.cz/?v=1bdb.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Cabuto
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 08 zář 2012, 08:39
Bydliště: Brno

Re: Origo vyfuky Ulter Sport ?

Příspěvek od Cabuto »

Ono by stacilo kdyby se lidi naucily oddelovat stiling a tuning spolecneho to nema nic az nato ze to je uprava neceho tkze jak sem uz psal nemam nic proti je to peknej stiling a kdyz ti bude vyhovovat ten zvuk proc ne kdyz by ses chel bavyt o tuning tak toto neni to co bys mel resit to se dala pak jak sem psal od svodu az po konec a to vse poradne :-)
Punto mk2 sporting 1.2 16v LPG muj 1:)
Uživatelský avatar
18lubi81
Fiaťák
Příspěvky: 111
Registrován: 21 úno 2012, 01:46
Bydliště: Jacovce (Topolčany)

Re: Origo vyfuky Ulter Sport ?

Příspěvek od 18lubi81 »

slabostka a cabuto : Ja nejdem robit s auta super tuning kolotočarsky ani nechcem mat 150 koni .. ja mam auto skoro vsetko original sem tam nieco vymenene za lespie peknejsie ja ho len doladujem. Ziadne narazniky ani kridla ani nebudem neako zasahovat do motora .. a na punto je 80koni dost a ten vyfuk chcem iba pre lepsi zvuk a lepsi vzhlad a tiez nehcem davat od motora neviem ake upravy pre este lepsi zvuk.Chcem mat auto original aby vsetko fungovalo ako malo . Ja nebudem vrazat neviam ake penize do toho nezarabam 1000 eur mesacne ale snazim sa skraslit auto kolko tolko je to moj taky mensi konicek !! .. A co,, kovvalsky,,ma iba 60koni a tiez ma aj on na aute vyfuk od Ulter Sportu a chvaly si ho !!! A ide mu len o vzhlad ktory je fakt bombovy a sice dal to toho penazi ale vazi si toho .. ze to ma. To co dokazal on dokaze malo ktory tuner na slovensku s puntom aj s inymi autami .. a za to ho velmi uznavam ;)
Fiat Punto II HLX 16V80HP
Cabuto
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 08 zář 2012, 08:39
Bydliště: Brno

Re: Origo vyfuky Ulter Sport ?

Příspěvek od Cabuto »

Vsak v pohode ja nikde netvrdil ze chces nahanet poniky atd mam ten samej motor a spokojenost jen sem reagoval na dotaz a ze mam rad vse kompletni hold to sem ja takze kdyz pisu ze ano proc ne ale udela to jen zvuk a vzhled tak napisu aj dalsi moznosti a treba se to bude nekomu hodit co to bude za rok procitat jinak jak pises kovalsky je pan s velkym P protoze jeo prace je suprova ale neni jediny zde na foru co tomu venoval hodne casu potu a asi aj krve :-) a rozhodne sou prome ne jen inspiraci ae aj vzorem ikdyz nemam moznosti ani dovednosti si toho na aute udelat moc sam ne ze bych nebyl zrucny ale hold sem nikdy nemel moc moznosti se u podobnych veci nejak motat ale zato vim presne co bych se svim puntikem rad a naco se snazim nasetrit a nechat si to aspon udelat u nekoho kdo to zmakne ale jak sam pises do kapsy mam celkem hluboko a jak uz tak bejva zivot haze klacky podnohy stale a dokola :-( ale nic me neodradi odtoho si nakonec udelat to co si predstavuju :-)
Punto mk2 sporting 1.2 16v LPG muj 1:)
Uživatelský avatar
Ivanhoe
Fiaťák
Příspěvky: 78
Registrován: 14 bře 2012, 23:16
Bydliště: Košice, Slovensko

Re: Origo vyfuky Ulter Sport ?

Příspěvek od Ivanhoe »

Ja mám na svojom Ulter sport, som spokojný, ešte predtým než som ho hodil na auto som dal ešte pooriadnu vrstvu žiaruvzdornej farby, nech niečo viac vydrží :) ... bol k tomu aj certifikát, ale to len také aby bolo :D ....
Pozri tu ako to vyzerá

https://www.club-fiat.com/viewtopic.php ... 8&start=45
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“