oneskorená reakcia plynu + trhá motor

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
reddy5
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 29 čer 2014, 10:21

oneskorená reakcia plynu + trhá motor

Příspěvek od reddy5 »

čaute! mám punto mk1 1.2 16V, pri jazdení, keď dupnem na plyn, tak na 1-2 sekundy sa auto dusí, a až potom reaguje a pridá, a to s s tým, že trhá popri tom. bola tan prasknutá hadička ktorá ide od poistiek, bola skrátená o 2cm, napichol som späť,. chvíľku auto šlapalo bez problémov, cca. 20km, potom to znovu začalo, ale hadička je celá nepoškodená, poradte mi prosím, čo tomu môže byť, ďakujem
Punto 1.9 JTD 84kW, 3-door, Grigio Orione, 195km/h max
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mikellesk
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 21 bře 2012, 13:10
Bydliště: Svidník

Re: oneskorená reakcia plynu + trhá motor

Příspěvek od Mikellesk »

Cievky to nemôžu byť? Mne to robilo a keď som dal vymeniť, už je to v pohode...
Punto Mk2, 1.2 44 kW
Uživatelský avatar
reddy5
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 29 čer 2014, 10:21

Re: oneskorená reakcia plynu + trhá motor

Příspěvek od reddy5 »

ako zistím, či cievky sú v poriadku?
Punto 1.9 JTD 84kW, 3-door, Grigio Orione, 195km/h max
sefik
Fiaťák
Příspěvky: 102
Registrován: 19 kvě 2013, 20:38
Bydliště: Hanušovice

Re: oneskorená reakcia plynu + trhá motor

Příspěvek od sefik »

Hadička od pojistek, byl to MAP senzor, kterej řídí motor...(teda myslím, nevím, jestli to zrovna tvůj motor má) :D Jinak mně Punto cukalo, když jsem pustil plyn, vyměnil jsem zapalovací kábly a klid, navíc šla spotřeba dolů :)
Puntík 55s na LPG
Cabuto
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 08 zář 2012, 08:39
Bydliště: Brno

Re: oneskorená reakcia plynu + trhá motor

Příspěvek od Cabuto »

Sice mam mk2 ale tez 1.2 16v a mel sem stejnej problem a jen se to zhorsovalo a nakonec to byly zapalovaci kable spolus jednou svickou a zajebanou klapkou takze pokud tam mas z nejak dlouo ty kable a svicky tez tak to vymen rozhodne to autu prospeje a dost mozna vyresi problem pokud si ani klapku dlouho necistil tak je to tez jednoduche staci koupyt cistic nato urceny ja mam overenej luguid a parada toto vse zmaknes s trochou zrucnosti a auto ti bude vdecne a vubec pritom vsem neuskodi vycisteni sitka vetrani ventylu tedy pokud to v mk1 vypada aspon podobne jak ve 2 :-)
Punto mk2 sporting 1.2 16v LPG muj 1:)
Uživatelský avatar
reddy5
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 29 čer 2014, 10:21

Re: oneskorená reakcia plynu + trhá motor

Příspěvek od reddy5 »

takže klapku rozhodne idem čistiť, a dám aj nové sviečky, uvidíme či to pomôže 8)
Punto 1.9 JTD 84kW, 3-door, Grigio Orione, 195km/h max
Uživatelský avatar
toledorom
Začátečník
Příspěvky: 27
Registrován: 22 led 2011, 19:18

Re: oneskorená reakcia plynu + trhá motor

Příspěvek od toledorom »

čau mam podobny problem zničeho nic nejsem schopny dostat auto do otaček jen to skače jako by mě někdo vypínal motor na volnoběh v pohodě ale na místě nejsem schopny vytočit motor na 3500ot.
jo mam 1,2 16v MkI 99r a ma to někde zdířku na diagnostiku
Díííííííííík

https://www.youtube.com/watch?v=iOAuKOE ... 3GVNzE6REQ" onclick="window.open(this.href);return false;
Fiat punto 1,2 16v sporting
Uživatelský avatar
reddy5
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 29 čer 2014, 10:21

Re: oneskorená reakcia plynu + trhá motor

Příspěvek od reddy5 »

mne takisto sa menia otáčky pri držaní plynu v jednej polohe, tzv. vlní :(
poradil som sa s mechanikom, že môže spôsobovať aj palivové čerpadlo, vraj na voľnobeh dokáže vytvoriť istý tlak v systéme pre vstrekovanie, ale pri vyšších otáčkach (=viac paliva, vyšší tlak je požadovaný) nedokáže udržať tlak, tým pádom vynecháva alebo nedokáže streknúť dané množstvo benzínu, pri tom vzduch sa pridáva optimálne množstvo (= asi chudobná zmes). Ale berte to tak, že je to iba názor, neviem nakoľko môže byť pravdivé :)

klapka je v poriadku, cievky OK, sviečky vymenené, snímač polohy klapky OK (bol nahradený z druhého auta)
Punto 1.9 JTD 84kW, 3-door, Grigio Orione, 195km/h max
Chadwick
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 23 kvě 2013, 11:24

Re: oneskorená reakcia plynu + trhá motor

Příspěvek od Chadwick »

Taky jsem dnes začal řešit to samé. Pomalé přidávání plynu v pořádku. Rychlé přidání plynu má za následek pokles otáček až skoro ke chcípnutí motoru, poté špatný zátah motoru se "skákáním" auta dopředu.
Chadwick
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 23 kvě 2013, 11:24

Re: oneskorená reakcia plynu + trhá motor

Příspěvek od Chadwick »

Tak u mě zdá se být vyřešeno. Špatné vstřikovací čerpadlo. Nedokázalo natlakovat systém. Punťák dostal druhé a chytl "na drc".
Uživatelský avatar
Mikellesk
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 21 bře 2012, 13:10
Bydliště: Svidník

Re: oneskorená reakcia plynu + trhá motor

Příspěvek od Mikellesk »

Ahoj. Koľko stálo nové čerpadlo?
Punto Mk2, 1.2 44 kW
Uživatelský avatar
reddy5
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 29 čer 2014, 10:21

Re: oneskorená reakcia plynu + trhá motor

Příspěvek od reddy5 »

Takže po márnej snahe hľadania jednoduchá rada pomohla, a to vymenil som podtlakovú hadičku od MAP senzoru a odpojil baterku na 10min, auto prestalo trhať, otáčky nekolíšu :) dúfam chyba sa už viac neobjaví a auto bude fičať :)
Punto 1.9 JTD 84kW, 3-door, Grigio Orione, 195km/h max
Chadwick
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 23 kvě 2013, 11:24

Re: oneskorená reakcia plynu + trhá motor

Příspěvek od Chadwick »

Nestalo me nic. Mam jeste jedno rozbite Punto k dispozici. Ale jinak se da sehnat okolo 1tis.
Bracho90
Fiaťák
Příspěvky: 64
Registrován: 24 úno 2014, 15:34

Re: oneskorená reakcia plynu + trhá motor

Příspěvek od Bracho90 »

Ahojte dnes som isiel nastartovat punto a baterka bola vybita tak som to nakopol cez kable a auto stale na volnobehu zdochina tak som to dal na pc a ukazalo 4 chyby chybna 1 vstrekovac 2 3 a 4 ta ista chyba presne neviem ako to bolo alebo preruseny vstrekovac 1 2 3 4 .vymazal som chyby.nastartoval a zas to iste.na aute sa da ist ale zdochina na volnobehu.co to moze byt? Dakujem
Bracho90
Fiaťák
Příspěvky: 64
Registrován: 24 úno 2014, 15:34

Re: oneskorená reakcia plynu + trhá motor

Příspěvek od Bracho90 »

1.2 44kw
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“