Tuning ( nevím si rady )

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Lahvicka
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 30 pro 2013, 21:44

Tuning ( nevím si rady )

Příspěvek od Lahvicka »

Zdravím. Potřeboval bych radu. Cca před půl rokem jsem byl na jednom srazu a jeden týpek mi radil, jak bych mohl vylepšit moji lásku ( Fiat punto 1997 ). Řekl mi že mám koupit mini vzduchový filtříček přesněji tohle :
Obrázek
.
Zde je foto motoru:
Obrázek
. Jak vidíte v červeném kruhu tu cca 15 CM hadičku tak mi řekl, že jednu stranu mám nějak ucpat a druhou stranu mám namontovat ten mini filtříček . Chtěl jsem se zeptat jestli se to nějak vyplatí. Nebo jestli to není nějaký blábol nebo tak něco. Můžete mi vy zkušení poradit prosím ? Děkuji :)
Reklama
 

djblacktiger
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 08 pro 2011, 20:26
Bydliště: Vamberk
Kontaktovat uživatele:

Re: Tuning ( nevím si rady )

Příspěvek od djblacktiger »

Ahoj,
v první řadě by se dalo polemizovat o vlivu na nějaké zvýšení výkonu, myslím si, že toto je to, co se dělá jen, když máš přímé sání a nechceš, aby ti prskal olej z motoru všude...

!!!Hlavně tu hadičku nikde neucpávej, ucpat by se musela jen díra na airboxu, aby si to tam netahalo bordel, ta hadička totiž slouží k odvětrání klikovky a ucpat to by byl malér!!

Každopádně nevím, k čemu je tohle dobrý :roll: , jsou jiné cesty za větším výkonem :)
rolandt
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 22 lis 2013, 17:17
Bydliště: vk

Re: Tuning ( nevím si rady )

Příspěvek od rolandt »

suhlas, len dodam ze sa zmeni len zvuk pod kapotou, prida sa hlasne dychanie ale vykon ani krutiaci moment ti to neda.
puntik 1,2 44kw striebro
mariska 1,9 77kw roso-ponete
akumoto -3kW
Uživatelský avatar
Babis
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 04 říj 2012, 18:03
Bydliště: Sever

Re: Tuning ( nevím si rady )

Příspěvek od Babis »

Tady je článek o podobnym výrobku.
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2013123001" onclick="window.open(this.href);return false;
Fiat Punto 60sx '96
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Tuning ( nevím si rady )

Příspěvek od liborko »

Oddychový filtr jak už psal djblacktiger se tam dává proto aby ti nešly olejové výpary z motoru zpět do sání.Není to špatná věc,pač se ti nezasírá filtr vzduchu,sání,v případě SPI vstříkování i celý vstřikovač s klapkou,ale zase je potřeba ten filtřík hodně často čistit. Já ho tam chvíli měl a dal jsem jej po čase pryč ze dvou důvodů,nechtělo se mi to jednak furt čistit,a za druhé když jsem měl puštěný větrák tak mi to částečně táhlo olejový smrad dovnitř do auta. Filtřík jsem dal pryč,místo něj jsem vyvedl hadici dospod auta,sání je krásně čisté a smrad jde pod auto a né do auta :-) http://www.imagelink.cz/?v=filtrvuv.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Lahvicka
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 30 pro 2013, 21:44

Re: Tuning ( nevím si rady )

Příspěvek od Lahvicka »

Díky chlapy !! :)
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“