Tlaky 1.2 16v

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Cabuto
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 08 zář 2012, 08:39
Bydliště: Brno

Tlaky 1.2 16v

Příspěvek od Cabuto »

ahoj lidičky nikde sem to nenašel ale jaké tlaky má mět tenhle motor jako novej a jaký bejvaj normální při běžnem ježdění po cca 150000 našel sem jen jakej má bejt cca kompresní pomer nového ale nevyznám se v tom jak si to mám přebrat pro tlaky co se naměří kamoš mě to měřil a na všech je cca 15+-0.3 a to je prej hodne no a mě se zdá že je auto takové línější v celém spektru otáček snad až kolem 5tis se zdá bejt normální tak nevím jestli to nejak řešit nebo nechat tak žádné divné zvuky nic není slišet ani cejtit atd :)
Punto mk2 sporting 1.2 16v LPG muj 1:)
Reklama
 

rolandt
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 22 lis 2013, 17:17
Bydliště: vk

Re: Tlaky 1.2 16v

Příspěvek od rolandt »

tie tlaky su dobre, skus to len na benzin.
puntik 1,2 44kw striebro
mariska 1,9 77kw roso-ponete
akumoto -3kW
Cabuto
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 08 zář 2012, 08:39
Bydliště: Brno

Re: Tlaky 1.2 16v

Příspěvek od Cabuto »

no práve se chystám nato že jak přijedu z noční odpojím baterku na celej ted a zkusím jezdit chvílu jen na benál jaké to bude protože co sem zkoušel jako jen na chvilku a bez odpojení bylo to stejné néli horší :) toto všechno nastalo potom co se dělalo těsnění pod hlavou které fouklo do vody a dva válce mezi sebou od té dby pozoruju oněco horší tah motoru už sem uvažoval i otom si zajet někam na brzdu a změřit to jestli se mě to jen nezdá :( jenže sou všude hafo drazí jako dávat 2000 jen zato že tam najedu a behem 5 minut maj křivku jako kroutáku tak výkonu a to jediné mě stačí abych mohl posoudit a případně zakročit :)
Punto mk2 sporting 1.2 16v LPG muj 1:)
sefik
Fiaťák
Příspěvky: 102
Registrován: 19 kvě 2013, 20:38
Bydliště: Hanušovice

Re: Tlaky 1.2 16v

Příspěvek od sefik »

ty, tak jestlis na tom měnil těsnění pod hlavou a ráááázem, tedy hned po dokončení práce se to zhoršilo tak jsou špatně (o zub) nakopnutý rozvody, hm? :D
Puntík 55s na LPG
Cabuto
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 08 zář 2012, 08:39
Bydliště: Brno

Re: Tlaky 1.2 16v

Příspěvek od Cabuto »

Noty to uz nejsou mas pravdu byly ale to se hned dalo doporadku a pak sem zacal pozorovat ty nejasne lenose myslenky ale uz pohoda nasel sem na netu jak zresetovat jednotku kratsim zpusobem nes nechat pres noc odpojenou baterku a jezdil sem na benal a pohoda zase jako driv spotreba normalka taha pekne atd takze uz su objednanwj na lpg at to daj do poradku asi se nekde neco hnulo :-)
Punto mk2 sporting 1.2 16v LPG muj 1:)
sefik
Fiaťák
Příspěvky: 102
Registrován: 19 kvě 2013, 20:38
Bydliště: Hanušovice

Re: Tlaky 1.2 16v

Příspěvek od sefik »

může bejt rozhozená jednotka nebo je něco přeštelovaný podle falešných informací atd.. Ale kdo tomu plynu rozumí tak to vyšperkuje a pohodička :) já měl třeba odpojenou baterku tyden v kuse, když sem opravoval věci u motoru a po sestavení to žralo plynu jako prase, až se udělaly na benzínu nějaký ty korekce, tak lahoda :)
Puntík 55s na LPG
Cabuto
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 08 zář 2012, 08:39
Bydliště: Brno

Re: Tlaky 1.2 16v

Příspěvek od Cabuto »

Jo urco to doladej nemel sem stim do te doby problem a jezdil sem si jako pan za pusu takze nemam strach proste se to musi zase odladit jen doufam ze tam ete furt dela ten borec co to delal a vzdy semnou ladil ten uz vi a je fajn mam jen strach ze tam bude neake nove ucho a to zas bude boj :-) hold muj puntas je narocnej zakanik a ma brisko rozmazlene jako ja a nejaka nemastna neslana brecka mu nechutna :-)
Punto mk2 sporting 1.2 16v LPG muj 1:)
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“