Přehřívání motoru- Pomoc prosím :)

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Liverboy
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 08 říj 2013, 11:17

Přehřívání motoru- Pomoc prosím :)

Příspěvek od Liverboy »

Ahoj fiaťáci.

Mám punto mk2 rv. 2000 a najeto asi 247tis. Včera jsem jel do Prahy a asi po 10 km se rozsvítila kontrolka, že je motor přehřátej (ukazatel teploty nemam) tak sem odstavil, zapálil si a zachvíli pokračoval. Vydrželo to asi 5km a zase svítila, protože sem měl do cíle asi 1,5 km a čekal mě veledůležitej pohovor tak sem to dojel. Samozřejmě 500 metrů před cílem to zdechlo uplně.

Čím to přehřívání může být? Na fóru jsem hledal, ale každá popisovaná závada se lišili od toho co mám já, takže děkuji za každou radu a tady sou moje poznatky :)

1, vody je dost ALE: když sem to pak otevřel natlakovaný a vytekla tak byla taková rezavá a zdálo se mi, že je v ní nějakej jemnej bordel.

2, když sem jel a auto se ohřívalo, dal sem topení naplno abych mu ulehčil, ale foukalo to studený

3, obě hadice z chladičele byly měkký a teplý/horký. Když sem šáhnul na chladič tak byl studenej

4, sahara spíná

5, Bílej kouř z vejfuku nejde a emulzi na víčku taky nepozoruju, voda se ztráci naprosto minimálně. Ale žádný louže nikde nemám a hadice netečou.

6, chladič byl měněnej za novej asi tak pul roku z5

7, když už se to totálně přehřálo tak bylo slyšet takovej divnej kokovej zvuk těsně než to chcíplo (oleje je dost)

Moc moc moc všem děkuju za tipy co by to mohlo být nebo jak přijít na příčinu problému :)

Liverboy
Reklama
 

CrazyApe
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 365
Registrován: 09 čer 2011, 19:50

Re: Přehřívání motoru- Pomoc prosím :)

Příspěvek od CrazyApe »

Mas s nejvetsi pravdepodobnosti praskle tesneni pod hlavou. A modli se k vsem Fiatackym bohum at to prezily pistni krouzky a takove podobne srandy co dou do kopru kdyz uvaris motor do takoveho stavu ze to chcipne.
šPunto mk2a 3dv 1,2 8V - eX
Audi A3 8p 3dv 1.6 16V
CrazyApe
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 365
Registrován: 09 čer 2011, 19:50

Re: Přehřívání motoru- Pomoc prosím :)

Příspěvek od CrazyApe »

Dalsi moznosti sou treba vodni pumpa. Ta mi delala podobne problemy kdyz se netocila.
šPunto mk2a 3dv 1,2 8V - eX
Audi A3 8p 3dv 1.6 16V
oskarzv
Fiaťák
Příspěvky: 83
Registrován: 30 říj 2012, 17:03
Bydliště: Zvolen, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehřívání motoru- Pomoc prosím :)

Příspěvek od oskarzv »

presne tak, ja by som tiez tipol na vodnu pumpu, kedze chadic bol chladny a kurenie tiez, nebol ziadny obeh a vsetko ostavalo v motore
Fiat Punto 1,9 DS 44kW r2000
Liverboy
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 08 říj 2013, 11:17

Re: Přehřívání motoru- Pomoc prosím :)

Příspěvek od Liverboy »

No ja se modlim aby to byla ta pumpa, termostat to byt nemuze? Jinak s tema krouzkama me ani nestraste, to bych mohk punto postavit na kopec, dat neutral a odbrzdit :)
rolandt
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 22 lis 2013, 17:17
Bydliště: vk

Re: Přehřívání motoru- Pomoc prosím :)

Příspěvek od rolandt »

ak pumpa a zvuky a chcipnutie, tak zhod dole kryt z remena a pozri sa ci tam este je,
ak sa zasekla pumpa a netocila sa mohlo ti to zozrat aj remen a preto chciplo.
puntik 1,2 44kw striebro
mariska 1,9 77kw roso-ponete
akumoto -3kW
Cabuto
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 08 zář 2012, 08:39
Bydliště: Brno

Re: Přehřívání motoru- Pomoc prosím :)

Příspěvek od Cabuto »

Bude to asi ta pumpa termostat ne to by jelo topeni protoze to je na vnitrni okruh a pises ze hadice byly ohrate takze voda knim proudila ale jen pomalu termodinamyckou cestou takze bych to videl na to a to cvaknuti by taky sedelo ona ta pumpa mohlo ete trochu fungovat ale to samo na jizdu po dalnici nestaci a to cvaknuti bylo to jak se rozpadla uplne :-( drzim palce at to puntas aj ty zvladnete ve zdravy :-)
Punto mk2 sporting 1.2 16v LPG muj 1:)
Maciak87
Fiaťák
Příspěvky: 85
Registrován: 15 úno 2012, 11:27

Re: Přehřívání motoru- Pomoc prosím :)

Příspěvek od Maciak87 »

pekne km uz mas na tom najazdene )
rcmod
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 02 bře 2014, 17:01

Re: Přehřívání motoru- Pomoc prosím :)

Příspěvek od rcmod »

Mně to udělal termostat.Když auto začlo vařit,byly hadice natlakovaný,horký-vařicí.Auto jsem nechal vychladnout,nastartoval a když se ohřál vnitřní okruh v motoru tak voda začla vytékat víčkem ven.Po výměně termostatu ok.Starý termostat byl seklí v zavřený poloze.
Cabuto
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 08 zář 2012, 08:39
Bydliště: Brno

Re: Přehřívání motoru- Pomoc prosím :)

Příspěvek od Cabuto »

ano ale tobě fungovalo topení protože to nefunguje jen v případe ucpaného vnitřního okruhu,vadného čerpadla,nebo totálně zničeného výměníku :)
Punto mk2 sporting 1.2 16v LPG muj 1:)
Liverboy
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 08 říj 2013, 11:17

Re: Přehřívání motoru- Pomoc prosím :)

Příspěvek od Liverboy »

chlapi, mam tedka chvilku cas tak asi zkusim vyndat ten termostat, mechanik ma cas az druhou pulku tydne. Dá se ten termostat nejak otestovat jestli je dobrej?? Ja mam v planu ho vyndat a zkusit auto projet bez nej a kdyz to bude topit a chladit tak to znamena ze termostat byl mrtvej??

A je este neco potreba vedet k tomu vyndani?? Někde jsem tu videl ze termostat je na dvou sroubech z boku motoru (tam kde konci horni hadice od chladice) nebo se pletu?

Díky za rady
Uživatelský avatar
peter963
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 09 kvě 2013, 15:24
Bydliště: KOSICE STARE MESTO

Re: Přehřívání motoru- Pomoc prosím :)

Příspěvek od peter963 »

Da sa vyskusat,ale potrebujes nato nadobu kde budes zahrievat termostat vo vode,ale nesmie sa dotykat dna a musi bit celkom ponoreny vo vode.Teplotu vody treba merat vhodnym teplomerom.Termostat sa zacne otvarat pri teplote asi +85celzia.Ak neotvori tak je v tahu.
PETER Sn.-FIAT PUNTO-1.7 TD SX 5dvr.Ex
PETER Jun.-FIAT PUNTO-1.2 60 SX 3dvr.Ex
Prirastok FIAT FREEMONT 2l JTD
Liverboy
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 08 říj 2013, 11:17

Re: Přehřívání motoru- Pomoc prosím :)

Příspěvek od Liverboy »

Tak termostat je venku a zda se mi otevrenej, a kdyz ho dam do studeny tak se nezavre. Mimochodem sem doplnil vodu nastartovala voda tekla odevsad, takze ta pumpa tlac?k
Uživatelský avatar
Hugomil
Začátečník
Příspěvky: 28
Registrován: 26 úno 2008, 15:37
Bydliště: Štětí

Re: Přehřívání motoru- Pomoc prosím :)

Příspěvek od Hugomil »

Je to termostat, měl jsem stejný problém.
Fiat Punto SX 1.2 8V /2001
Liverboy
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 08 říj 2013, 11:17

Re: Přehřívání motoru- Pomoc prosím :)

Příspěvek od Liverboy »

Me je jen divny ze byl otevrenej, sem myslel ze muj problem by zpusoboval zavrenej termostat :D koupim novej a uvidim :D
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“