Motor drží špatně volnoběh po delší jízdě

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
rcmod
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 02 bře 2014, 17:01

Motor drží špatně volnoběh po delší jízdě

Příspěvek od rcmod »

PuntoII 1,2 44Kw r.v. 2001

Ahoj,když jedu s autem cca 80-100km cestu.Tak když nechám auto po jízdě zahřáté běžet na volnoběh,tak je nepravidelný,škubaví.Když vypnu motor,nastartuju,tak se to často srovná.Druhý den,když je motor studený,nastartuju ho,tak otáčky pořád houpou mezi cca 1100-500ot/min a někdy úplně spadnou a motor chcípne.Když vypnu motor,nastartuju,tak to někdy už běží normálně a někdy se to musí znova vypnout a znova nastartovat a potom už všechno ok až zase po najetí 80-100km a zahřátí opět ten samí problém.Dělá to jenom po delší jízdě,ne po každém zahřátí motoru.
Můžete mi někdo poradit,na co se mám zaměrit?Může to dělat čidlo teploty vody?Nebo špatnej krokovej motorek?Motor vodu a olej nežere.
Reklama
 

rcmod
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 02 bře 2014, 17:01

Re: Motor drží špatně volnoběh po delší jízdě

Příspěvek od rcmod »

a teď to ještě dělá to,že když je to studený,nastartuju,tak strašně padají otáčky,pořád to jde nahoru a dolu tak sešlápnu trochu plyn a srovná se to.Poradíte mi někdo na co se zaměřit?
rolandt
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 22 lis 2013, 17:17
Bydliště: vk

Re: Motor drží špatně volnoběh po delší jízdě

Příspěvek od rolandt »

PRAVE RIESIM ROVNAKY PROBLEM, zatial je poznatok taky ze otacky si pridava riadiaca jednotka tym ze uplne otvori obtok volnobehu, zatial ale neviem preco to robi, teplota je v poriadku, krokovy motor vymeneny a problem ostal, snimac polohy skrt.klaoky vymeneny problem rovnaky, ziadne netesnosti niesu, prestane to az po resete rj, ale po vypnuti motora a znova nastartovani problem je tu zas.
mam podozrenie na rj, zajtra sa bude kuchat pre kontrolu.
puntik 1,2 44kw striebro
mariska 1,9 77kw roso-ponete
akumoto -3kW
rcmod
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 02 bře 2014, 17:01

Re: Motor drží špatně volnoběh po delší jízdě

Příspěvek od rcmod »

ono mi to vždycky dělalo po delší jízdě,že otáčky na volnoběh skákali a třepal se motor,když jsem motor vypl a znova zapl tak to někdy přestalo a někdy ne.Teď ale každej studenej start zlobí,nastartuju a otáčky lítají nahoru dolu(1200 800),jako by se nemohli srovnat a musím trochu brnknout na plyn a srovná se to-většinou.Nevím na co přesně se zaměřit :(
rolandt
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 22 lis 2013, 17:17
Bydliště: vk

Re: Motor drží špatně volnoběh po delší jízdě

Příspěvek od rolandt »

u mna to robi krokovy motor volnobehu, ked ho odpojim pri 10. kroku tak motor ide pekne nehupe sa vyzera to ze ten motor na konci krokov zadrhava, no nemam moznost si to overit lebo majitel nechce investovat do noveho kr. motoru.
ak by to robilo aj s novym motorom, tak uz ostava len rj.
ta rj je zaliata a nechcem riskovat poskodenie, ked si niesom isty ze je vadna, nieje to moje auto a majitel nema investicie.
tak asi tolko.
puntik 1,2 44kw striebro
mariska 1,9 77kw roso-ponete
akumoto -3kW
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“