Homokloub nebo ložisko?Punto II 1,2 44kw

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

rcmod
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 02 bře 2014, 17:01

Homokloub nebo ložisko?Punto II 1,2 44kw

Příspěvek od rcmod »

Ahoj,nedávno jsem si všiml,že když u punta zatočím volantem do leva,tak se asi z pravé strany poloosy ozývá zvuk,který připomíná špatně namazaný ložisko který dře.Když zatočím na druhou stranu tak je klid,aspoň teda nic neslyším.Taky jsem si všiml,že mám na pravé straně vůli na valivím ložisku poloosy-diferencialu z převodovky.Nevím na co se mám zaměřit,může ten zvuk dělat to ložisko z převodovky-diferencialu,homokloub nebo ložisko kola?Ještě mi z té strany popískává,pomůže trochu máčknout na brzdu nebo trochu hnout volantem do strany.

Můžete mi sem dát ještě odkaz na to ložisko diferencialu?Nemohu ho nikde najít.
Reklama
 

rcmod
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 02 bře 2014, 17:01

Re: Homokloub nebo ložisko?Punto II 1,2 44kw

Příspěvek od rcmod »

Nikdo nevíte kde sehnad to ložisko diferenciálu??Nějakej odkaz nebo katalogové číslo?Nechci kupovat kvůli tomu jinou převodovku.svojí mám dobrou a stačí vyměnit jen to ložisko.Nebo jak poznám,kdy je čas ložisko vyměnit,olej zatim neteče?Mně když dám rejd třeba celej do leva,tak po chvilce jízdy tam něco ťukne,bouchne,ne když jdou kola do záběru ale chvilku po rozjetí.Ty ložiska,dělalo by to tenhle problém nebo to dělá něco jiného?
Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Homokloub nebo ložisko?Punto II 1,2 44kw

Příspěvek od rossi »

jestli tam neco bouchne tak to nebude lozisko ale spise planetovy a satelitni kola v dif. tady je link na eper,tam si najdi tvuj model a kat.čislo dilu.http://eper.fiatforum.com/eper/navi?COU ... INDOW_ID=1
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
rcmod
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 02 bře 2014, 17:01

Re: Homokloub nebo ložisko?Punto II 1,2 44kw

Příspěvek od rcmod »

super díky!Toto jsem hledal :wink: Jinak to bouchnutí mi třeba udělá,když zacouvám,zastavím,stočím kola vlevo,rozjedu se a po cca 1-2metrech jízdy v tom bouchne(po rovině to nedělá),nevím odkuď rána přesně přichází.Taky bych řekl,že je to trochu cejtit v podlaze.Zatim jsem ale žádnou extra vůli nenašel,nevím no...

ještě se zeptám,sháním ložisko pravé(strana spolujezce) je možný že mě to ukazuje toto ložisko,co se dává do zadního kola?

http://prodej-autodily.com/index.php?ro ... t_id=84949" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Homokloub nebo ložisko?Punto II 1,2 44kw

Příspěvek od rossi »

no když to bouchne v rejdu tak to může byt ten homo.kloub.At to poslechne nejaky mechanik.Tak od PC se špatně diagnostikuje.
Tady jsou jeste vsechny ložiska co jsou v převodovce.
Bez názvu.jpg
Bez názvu.jpg (83.52 KiB) Zobrazeno 4500 x
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
rcmod
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 02 bře 2014, 17:01

Re: Homokloub nebo ložisko?Punto II 1,2 44kw

Příspěvek od rcmod »

vím že se to takhle špatně řeší,chce to slyšet.Když ono to udělá až po chvilce,hned ne,po 1-2metrech.Hledal jsem vůle,co by to mohlo bejt,našel jsem akorád tu vůli na poloose,ale to by podle mě bouchalo při záběru pořád a ne při zatáčení aspoň podle mě.Ještě mě to zřejmě od pravého kola občas píská,ovlivní to buď pohnutí volantem-stačí malinko nebo trochu máčknout na brzdu.Za pravé kolo jsem ve vzduchu vzal a drželo pevně,nic se nevyklalo.
Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Homokloub nebo ložisko?Punto II 1,2 44kw

Příspěvek od rossi »

to pískaní je ložisko v kole.měl sem to stejný,většinou ložisko hučí.Když už píská tak je suchý a brzo bude kaput.
Ta vůle na poloose je gde? Přímo na poloose nebo na polohřídeli co jde z difu?
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
rcmod
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 02 bře 2014, 17:01

Re: Homokloub nebo ložisko?Punto II 1,2 44kw

Příspěvek od rcmod »

ta vůle je na ložisku z diferenciálu,jak kouká ten unašeč poloosy,ale olej neteče ani kapka.Jinak,nemohlo by to bejt horní uložení předního tlumiče?Jak se to dá vyzkoušet?Dneska jsem cca 3metry couval do zatáčky,potom jsem srovnal kola,dal jedničku,pomalu se rozjel a za chvilku zase to ťuknutí,po 1-2metrech jízdy.Je to ťuknutí,jako bych dal prudší ránu dřevem do podvozku-do kastle.
Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Homokloub nebo ložisko?Punto II 1,2 44kw

Příspěvek od rossi »

to asi ne. horní uložení puká když točíš volantem i na místě. To ložisko v difu bych co nejdřív vyměnil,abys potom nemusel měnit i satelity nebo celej diferencial.
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
rcmod
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 02 bře 2014, 17:01

Re: Homokloub nebo ložisko?Punto II 1,2 44kw

Příspěvek od rcmod »

to ložisko vyměním,to jo,teď ale musím vyřešit co to tam mlátí.Ono to ložisko by asi muselo mít větší vůli,aby to takhle bouchlo,co jsem dneska slyšel.Auto už jsem zespoda prolezl a zatim jsem nic nenašel.
rcmod
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 02 bře 2014, 17:01

Re: Homokloub nebo ložisko?Punto II 1,2 44kw

Příspěvek od rcmod »

dneska jsem koukal na spodek auta a mám asi přidřený horní uložení tlumičů,jdou trochu trhavě.Potom jsem si všiml,že když dám ruku na axiální tyčku řízení,zacukám volantem,tak je v ní cejtit jakoby vůle a je slyšet asi z převodky řízení takové ťukání.Když ale vemu za tyčky a vyzkouším vůli na táhlech tak pevně drží,nemůžu mít tu převodku řízení ko?Kde se dá případně sehnad zatím jsem na ní nenarazil?
rcmod
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 02 bře 2014, 17:01

Re: Homokloub nebo ložisko?Punto II 1,2 44kw

Příspěvek od rcmod »

muzete mi nekdo poradit,jestli toto ložisko se dá použít do difu místo toho orig. 0007667784 SN které nemohu u nás někde najít?Jako ekvivalent mi to ukazuje Timken XAA32008X a SKF 32008 X/Q :

http://zbozi.arkov.cz/i/28014-32008-xq- ... e-skf.html" onclick="window.open(this.href);return false;

nechci koupit špatně,nejsou zrovná nejlevnější.
Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Homokloub nebo ložisko?Punto II 1,2 44kw

Příspěvek od rossi »

rozměry souhlasí takže 99,9% ANO. o par postu vyse mas tabulku a je tam i to č.32008.
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
rcmod
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 02 bře 2014, 17:01

Re: Homokloub nebo ložisko?Punto II 1,2 44kw

Příspěvek od rcmod »

takže z jedné strany použiji ložisko SKF 32008X/Q a z druhé strany použiji ložisko SKF JL 69349/310/Q,rozměrově taktéž sedí.
A ještě mám otázku.Nedávno jsem převodovku celou rozebral,přetěsnil a dal nové ložisko vstupní hřídele.V garáži to byla sundavat tu převodovku hrůza děs jenom pomocí heveru.Moje chyba že jsem nezkontroloval i tyhle ložiska.A ta otázka:Dají se ta ložiska vyměnit bez sundání převodovky a stačí jenom odšroubovat ten zadní dekl co je u diferenciálu?
Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Homokloub nebo ložisko?Punto II 1,2 44kw

Příspěvek od rossi »

ano stačí oddělat jen to víko difu. vyměnil bych ale i gufera i když netečou, je to stokorunová záležitost.
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“