odkaz na talianske forum, a na "TEMPOMAT" na to to fore

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

odkaz na talianske forum, a na "TEMPOMAT" na to to fore

Příspěvek od rogi »

odkedy mám BRAVO2 tak surfujem po nete, myslel som že každe čudo trva tri dni,
tu je odkaz na talianske forum
http://forum.stiloclub.it/" onclick="window.open(this.href);return false;
nenechajte sa oklamat že tam je napísane stilo je to spojene s novým BRAVOM
našiel som tam aj linky na firemne stranky ale tam maju prístup len dealery, je to na heslo :(
čítal som to ale len cez translator :mrgreen:

https://www.club-fiat.com/viewtopic.php ... 91#p155291
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
Reklama
 

Uživatelský avatar
Banshee
Znalec
Příspěvky: 606
Registrován: 16 pro 2010, 19:02
Bydliště: Košice

Re: odkaz na talianske forum, a na "TEMPOMAT" na to to fore

Příspěvek od Banshee »

Ahojte,tak oddnes tempomatujem už aj ja;) Je to jednoduché,pokiaľ máte pod deklom konektor od výroby,už len zohnať páčku,zapojiť,trošku uspôsobiť spodný plastový kryt a fičíte. Funguje to ihneď,netreba nič diagnostikovať ani kódovať:) Páčka je ale dosť drahá(vo fiate 100eur) dá sa zohnať z ebay z búračiek ale neručia za funkčnosť a cena s prirátaním pošty vyjde možno na 70. Mne to zato stálo,tak som objednal new. Pre info,číslo dielu je: 0735365522.
Chcel by som sa poďakovať fóristom Bajo777 za cenné rady ako postupovať pri montáži a Mischo-vi za vybavenie lepšej ceny vo fiate, chlapi ešte raz dík :!:
Keby niečo,poskytnem detail info prípadne pre tých,čo konenktor nemajú mám komplet PDF návod v angličtine(je to už ale komplikovanejšie)
Přílohy
T4.jpg
T4.jpg (86.25 KiB) Zobrazeno 5789 x
T2.jpg
T2.jpg (86.75 KiB) Zobrazeno 5789 x
T3.jpg
T3.jpg (112.44 KiB) Zobrazeno 5789 x
Bravo 198 1.4 T-jet Sport
Uživatelský avatar
Banshee
Znalec
Příspěvky: 606
Registrován: 16 pro 2010, 19:02
Bydliště: Košice

Re: odkaz na talianske forum, a na "TEMPOMAT" na to to fore

Příspěvek od Banshee »

Fotku krytu žial nemám,nestihol som,ale je doň treba dieru cca 1x2cm.
Přílohy
T1.jpg
T1.jpg (94.56 KiB) Zobrazeno 5789 x
Bravo 198 1.4 T-jet Sport
Uživatelský avatar
mv_cz
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 21 dub 2014, 13:04
Bydliště: Rathova Středozem

Re: odkaz na talianske forum, a na "TEMPOMAT" na to to fore

Příspěvek od mv_cz »

Prima, to se někdo má, já se koukal vloni, přípravu u volantu nemám. A to jsem měl skoro sehnanou i páčku - dá se použít z alfy romeo 147 a vyjde levněji, přitom je téměř stejná a i konektor odpovídá.
Zatím jsem si stáhnul manuál a dokumentaci k natažení kabelů z ŘJ k volantu, ale nějak se mi do toho zatím vrtat z očividných důvodů nechtělo :mrgreen:
Mischo
Fiaťák
Příspěvky: 90
Registrován: 15 led 2013, 21:49

Re: odkaz na talianske forum, a na "TEMPOMAT" na to to fore

Příspěvek od Mischo »

On ma packu z Alfy. A nieje to lacne.
500X Multiair 140
jano207
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 243
Registrován: 30 pro 2008, 19:52
Bydliště: SK-NR

Re: odkaz na talianske forum, a na "TEMPOMAT" na to to fore

Příspěvek od jano207 »

Mischo píše:On ma packu z Alfy. A nieje to lacne.
Lacne nie ale myslel ze z ar je lacnejsia ako z fiatu ;) Samozrejme ako kde zase
EX-Fiat stilo 1,9 jtd 85kw.Momentalne Fiat bravo 1,9 mjtd 88kw
Uživatelský avatar
Banshee
Znalec
Příspěvky: 606
Registrován: 16 pro 2010, 19:02
Bydliště: Košice

Re: odkaz na talianske forum, a na "TEMPOMAT" na to to fore

Příspěvek od Banshee »

mv_cz: Nó presne,mal som šťastie, aj chlapi na IT fóre presne riešili ten mechanizmus,ako taliani montovali tie predprípravy,proste niekto má dynamic a má ho,niekto emotion a nemá,niekto t-jet 120 a má a iný s t-jetom 150 nemá. Asi to tam hádzali jak šlo :)
No moja páčka je z alfy,sólo origo páčka na Bravo sa ako ND nedá zohnať, proste neexistuje v e-peri.
To,že sa ti do toho nechce docela chápem,ja keby som nemal konektor tak do toho určite nejdem.
Bravo 198 1.4 T-jet Sport
bajo777
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 295
Registrován: 24 úno 2012, 20:08

Re: odkaz na talianske forum, a na "TEMPOMAT" na to to fore

Příspěvek od bajo777 »

Banshee, som rad, ze si to zvladol, aj ten vyrez mas elegantny :wink: , 100e ??? ved to je cista zlodejina !!! staci pozret do eperu eurove ceny, pisu 66e...

som to mal zlozitejsie, musel som sa napichovat do motorovej jednotky a tahat kable cez prechodku k packam, tahat 12V z poistkovej skrine, osadzat poistku, ale zvladnut sa to da, ked sa chce :D, na pofaceliftove bravo 2010 s 1,4 16V je riadiacka s rovnakymi tyco konektormi ako na Tjety, daju sa pouzit dutinky z PC zdroja, konkretne napajanie floppy mechaniky, drzi to tam 100% :wink:, mam origo fiatacku packu tempomatu, ale neodporucam...je to klacek ! vyrez je brutalne velky... ale jaku mala, taku dala :lol:, uz to tam je...
BRAVO 2010, 1,4 66kW, Tempomat ,LPG BRC

Multiecuscan 2,2

excars:
Punto Mk2b 2003, 1,2 44kW
Punto Mk1 1996, 1,1 40kW
Panda Mk1 1988, 750i 25kW
Uživatelský avatar
Banshee
Znalec
Příspěvky: 606
Registrován: 16 pro 2010, 19:02
Bydliště: Košice

Re: odkaz na talianske forum, a na "TEMPOMAT" na to to fore

Příspěvek od Banshee »

Bajo: Díkes,aj keď nieje 100%ale čo,pod volant sa nik nepozerá:) No ako hovorím,do toho tvojho postupu by som sa iste nepúšťal,niesom taký brutál technický typ-tým samozrejme neodrádzam iných fóristov čo si to chcú dorobiť. No a tá cena,hej,stovka,no tie sumy v eperi sú podľa mňa len informatívne,ktovie koľko rokov staré a sú určite bez DPH.
Bravo 198 1.4 T-jet Sport
Uživatelský avatar
mv_cz
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 21 dub 2014, 13:04
Bydliště: Rathova Středozem

Re: odkaz na talianske forum, a na "TEMPOMAT" na to to fore

Příspěvek od mv_cz »

No já měl předjednanou páčku ze starší AR147 asi za 500 Kč, to by šlo, ale pak jsem toho nechal, když jsem zjistil že nemám přípravu pod volantem. Takže ani nevím jestli musím napíchnout přímo RJ nebo je u ní vyveden konektor na tempomat. Bál jsem se problémů s napájením a pojistkou, ale četl jsem na IT fóru, že pokud to zapojím jako originál, že pojistka tam je.
bajo777
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 295
Registrován: 24 úno 2012, 20:08

Re: odkaz na talianske forum, a na "TEMPOMAT" na to to fore

Příspěvek od bajo777 »

zalezi ake mas bravo, aku ECU, najhorsia moznost je napichovat sa priamo, ako som to mal ja, treba rozobrat steker, su tam zaslepky gumove na prislusnych 4poziciach, vytlacit von, miesto toho napichnut 4 dutinky prislusne, ale nezohnatelne...vyhoda je, ze kazdy ma niekde PCcko, fakt staci vycvaknut napajanie floppy mechaniky, ktore nikto uz potrebovat nebude, priamo aj s kablikmi som to takto osadil a neni ziaden problem :), 12V sa berie z poistkovej skrinky vlavo od volantu, je to tusim 13tka poistka ? 5A ked sa dobre pamatam, ja som to zobral priamo z nejakeho tucneho kabla od baterky co tam je privedeny a poistku som dal priamo na kabel k tempomatu :)

k cene tempomatovej packy, mne ponukali tusim za 50e na vrakaci v bratislave, za 500CZK by bola super cena, ale v taliansku idu vrakacove po 10e...toz chlapi kde to zijeme ??? :shock:
BRAVO 2010, 1,4 66kW, Tempomat ,LPG BRC

Multiecuscan 2,2

excars:
Punto Mk2b 2003, 1,2 44kW
Punto Mk1 1996, 1,1 40kW
Panda Mk1 1988, 750i 25kW
Mischo
Fiaťák
Příspěvky: 90
Registrován: 15 led 2013, 21:49

Re: odkaz na talianske forum, a na "TEMPOMAT" na to to fore

Příspěvek od Mischo »

Teraz som to rozobral a mam ten konektor tiez. Verzia Dynamic asi to dam tiez ked je to tak jednoduche. Myslel som ze to vacsia pakaren s tym bude, ako vyssie spominane napichovanie, tahanie kablov. Ale ked len takto tak potom preco nie, tempomat za 80 ecka :D
500X Multiair 140
bajo777
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 295
Registrován: 24 úno 2012, 20:08

Re: odkaz na talianske forum, a na "TEMPOMAT" na to to fore

Příspěvek od bajo777 »

lepsie ako priplacat 500e do "vybavy" :wink: , len porozmyslajte, ci nemaju hambu za to tolko pytat... :shock:
BRAVO 2010, 1,4 66kW, Tempomat ,LPG BRC

Multiecuscan 2,2

excars:
Punto Mk2b 2003, 1,2 44kW
Punto Mk1 1996, 1,1 40kW
Panda Mk1 1988, 750i 25kW
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“