štartovanie za studena a dlho toči štarter

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Uživatelský avatar
Marlboro
Začátečník
Příspěvky: 43
Registrován: 13 zář 2014, 19:44

štartovanie za studena a dlho toči štarter

Příspěvek od Marlboro »

Zdravim som tu nový a jednim očkom som to tu prešiel a mám taký problém na fiate bravo že ked auto dlhšie stoji tak štartuje až na druhý krat sem tam aj na prví ale to musim dlho točít auto tahá všetko v poriadku spotreba ok olej som menil asi 1500 km dozadu mám ho mesiac kontrolka airbagu mi svieti ale už mi aj zhasla raz a teraz natrvalo svieti neviem či to bude kontakt alebo sa mám niekde opýtat na to vo fiate ale z tým štartovanim by som potreboval pomôct v servise povedali ked to tam mali že vstrekovače ale tým som si neni istý autu neklesaju otačky nič všetko v poriadku nejaku radu alebo či sa s tým niekto nestretol dakujem pekne :) a autičko je pekne super výbava motor je tam 1.9 85 kw 8ventil multijet
Fiat Bravo 2008 1.9 Multijet 85Kw včelička :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Baltik
Fiaťák
Příspěvky: 57
Registrován: 13 říj 2012, 15:42
Bydliště: Příbor-> Prchalov

Re: štartovanie za studena a dlho toči štarter

Příspěvek od Baltik »

Podíval bych se na DIAG, na tlak v liště při startování. Na UNIJETu sme měli taky problém se startováním až nakonec nechytl vůbec -> nízký tlak v liště -> jeden vstřikovač nedržel tlak.
Uživatelský avatar
Marlboro
Začátečník
Příspěvky: 43
Registrován: 13 zář 2014, 19:44

Re: štartovanie za studena a dlho toči štarter

Příspěvek od Marlboro »

budem to musiet dat kuknut nech to poriadne pokukaju lebo som sa s tým ešte u aut nestretol aby to zle štartovalo keby bili zle žhaviče tak ano ale toto nevim uvidíme
Fiat Bravo 2008 1.9 Multijet 85Kw včelička :)
Uživatelský avatar
Baltik
Fiaťák
Příspěvky: 57
Registrován: 13 říj 2012, 15:42
Bydliště: Příbor-> Prchalov

Re: štartovanie za studena a dlho toči štarter

Příspěvek od Baltik »

S tím špatným přepadem se to za jízdy chovalo k nepoznání. Na diag netřeba do servisu. Kdejaký mechanik či talian co se tím zabývá by měl mít ecuscan.
Uživatelský avatar
Marlboro
Začátečník
Příspěvky: 43
Registrován: 13 zář 2014, 19:44

Re: štartovanie za studena a dlho toči štarter

Příspěvek od Marlboro »

No zastavim sa vo fiate a nech mi kuknu aj ten airbag za jazdu yo clovek nepozna ze s tym daco je ale ked to startujem za studen tak dlho toci ked uz je zohriaty tak v pohode dik za radi budem informovat na fore :)
Fiat Bravo 2008 1.9 Multijet 85Kw včelička :)
Uživatelský avatar
Marlboro
Začátečník
Příspěvky: 43
Registrován: 13 zář 2014, 19:44

Re: štartovanie za studena a dlho toči štarter

Příspěvek od Marlboro »

Zacal som riesit airbag problem je pod volanton tam je nejaky kruzok ktory tie obvody spaja a ze to spaja vsetky okruhy pacok volantu ted smerovky svetla stierace aj ten airbag a cely ten komplet musi ist prec aby tam dali bud novy alebo pouzivany no uvidim co mi povedia ked ho zozenu nový diel stoji 300 eur a používani za 100 uvidíme že do týdžna dvoch by ho mali zohnat
Fiat Bravo 2008 1.9 Multijet 85Kw včelička :)
bajo777
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 295
Registrován: 24 úno 2012, 20:08

Re: štartovanie za studena a dlho toči štarter

Příspěvek od bajo777 »

hladaj aj na stilo, su rovnake tie packy, tento rok som predal za 1000CZK, 100e mi pride ako zlodejina...
BRAVO 2010, 1,4 66kW, Tempomat ,LPG BRC

Multiecuscan 2,2

excars:
Punto Mk2b 2003, 1,2 44kW
Punto Mk1 1996, 1,1 40kW
Panda Mk1 1988, 750i 25kW
matino
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 19 zář 2013, 16:23

Re: štartovanie za studena a dlho toči štarter

Příspěvek od matino »

Ahoj, nechcem zakladať novú tému, na mojom Brave besprostredne po naštartovaní strašne zaškrípe pravdepodobne štartér. viem že to vačšinou býva poškodený pastorok a preto sa pýtam dá sa meniť alebo len celý štartér? vďaka
Bravo 2, 1,4 16v
Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: štartovanie za studena a dlho toči štarter

Příspěvek od rossi »

pastorek se špatně vysouvá nebo vrací. Rozdělat a vyčistit ,namazat.
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
Uživatelský avatar
Marlboro
Začátečník
Příspěvky: 43
Registrován: 13 zář 2014, 19:44

Re: štartovanie za studena a dlho toči štarter

Příspěvek od Marlboro »

ako píše kolega rozobrat vyčistit viem že v trenčine vola sa to autoeletktro ilavksy robia štartery a alternatory repas a take srandy tušim dáva an veci aj ročnu zaruku . no zohnat keby tých vrakovisk bolo viac
Fiat Bravo 2008 1.9 Multijet 85Kw včelička :)
Uživatelský avatar
Marlboro
Začátečník
Příspěvky: 43
Registrován: 13 zář 2014, 19:44

Re: štartovanie za studena a dlho toči štarter

Příspěvek od Marlboro »

už nemám problem s štartovanim ale to že mi dlhšie žhavii a potom ked naštartujem tak mi otačky idu nad 1000 ked je studený motor. ked je zohriaty a vypnem ho a skusim tak žhavenie asi 1 sekunda a ide bez zvyšenia otáčok a to už som menil čidla teploty malo to ževraj pomoct neviem kde by mohol byt problem ? :?:
Fiat Bravo 2008 1.9 Multijet 85Kw včelička :)
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“