Surna pomoc... svieti baterka..

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
roman19411
Fiaťák
Příspěvky: 100
Registrován: 29 kvě 2013, 22:04

Surna pomoc... svieti baterka..

Příspěvek od roman19411 »

čaute hoši dneska rano sa mi baterôčka rozsvietila viem že ju nedobija tak siel kamarat zamnou že kolko tolko dojdem na aute ale stalo sa to z ničoho nič včera som 50km nabehal a pohodka a dneska sadnem do auta a koniec.. už to svietilo neviem ci to budu uhliky alebo regler absolutne neviem co co by to mohlo to by mohlo byt.. daku radu ak sa dakto vizna dakujem :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1332
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: Surna pomoc... svieti baterka..

Příspěvek od SpiritWolker »

to si jazdil 50km s rosvietenou kontrolkou baterie?

ak ano tak si jazdil iba na baterku a si ju uplne vybil, lebo ti nefunguje alternator

baterka v aute v podstate sluzi len na nastartovanie motora, motor roztoci alternator a ten dodava potrebny prud celemu autu na fungovanie a na dobitie baterie po starte

alternator daj opravit-zrepasovat cloveku-firme ktory sa tomu poriadne venuje
ked sa raz rozobera altik tak je vhodne uz vymenit vsetko co je opotrebovane
alebo radsej kupit novy za 75e

http://sluzby.bazos.cz/inzerat/38377597 ... r-ceny.php" onclick="window.open(this.href);return false;
http://auto.bazos.sk/inzerat/41268761/A ... -Panda.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Uživatelský avatar
roman19411
Fiaťák
Příspěvky: 100
Registrován: 29 kvě 2013, 22:04

Re: Surna pomoc... svieti baterka..

Příspěvek od roman19411 »

nie tak myslim že včera som behal nanom 50km po nakupoch a siel ale dneska rano som sadol do auta a uz z ničoho nic nesiel tak som siel na baterke nadoraz do roboty asi cca 30km som zasiel nanej a koniec dorazil som ju až do vibitia :) ale hlavna vec ze som zasiel a veru račej kupim novu v dakej slusnej cene lebo repasom ja moc neverim :)
Uživatelský avatar
drago47
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 16 led 2014, 18:13

Re: Surna pomoc... svieti baterka..

Příspěvek od drago47 »

A je to prdeli dnes kontrolka nabíjanie sa rozsvietila servo nešlo ale kontrolka nesvietila došiel som asi na baterku.Premerané iba na baterke, altenator nedobíja k alternátoru sme sa nedostali až pondelok keď sa dá na dvihák lebo mam klímu.Tak uvidíme keď premeriame priamo alternátor.
Daju sa tam menit uhlíky alebo je tam nejak regler ako na felicii.
Punto II 1.2 16V HLX,r.v.2001,5.dv.,
Uživatelský avatar
peter963
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 09 kvě 2013, 15:24
Bydliště: KOSICE STARE MESTO

Re: Surna pomoc... svieti baterka..

Příspěvek od peter963 »

Ak sa dobre pametam tak je tam relatko spolu aj s uhlikami.
PETER Sn.-FIAT PUNTO-1.7 TD SX 5dvr.Ex
PETER Jun.-FIAT PUNTO-1.2 60 SX 3dvr.Ex
Prirastok FIAT FREEMONT 2l JTD
Uživatelský avatar
drago47
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 16 led 2014, 18:13

Re: Surna pomoc... svieti baterka..

Příspěvek od drago47 »

Už som zistil dajú sa meniť aj uhlíky alebo cely regler aj z uhlíkmi ale asi sa dá cely novy regler aj z uhlíkmi a hotovo.A nevieš šlo by to ľahšie ho vybrať vrchom alebo spodom lebo nemám funkčnú klímu tak či by nestačilo vybrať kompresor klímy a potom aj altenator z vrchu.Lebo som pozeral návod ako ho vybrať zo spodu a je tam toho dosť čo uvolniť
Punto II 1.2 16V HLX,r.v.2001,5.dv.,
Uživatelský avatar
roman19411
Fiaťák
Příspěvky: 100
Registrován: 29 kvě 2013, 22:04

Re: Surna pomoc... svieti baterka..

Příspěvek od roman19411 »

Ja som kupil cistonovy aleternator a viriesil som to aj tak už nakoniec som minuly tyžden v nedelu predal fiata za simbolicku cenu aj ked som don vpalil cez 2000eur ale kvoli praci po 3rokoch som už ho musel posunut dalej :) ak by mal niekto zaujem mam cistonove kotuce zabalene..
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“