Otestovanie stavu bez diagnostiky

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
paulik
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 18 pro 2014, 19:00

Otestovanie stavu bez diagnostiky

Příspěvek od paulik »

Zdravim,
chystam sa kupit Stilo vyhliadnutu mam motorizaciu 1.4 r.2004+ kvoli vseobecnej spokojnosti, ale potreboval by som nejake rady ako skontrolovat ci auto nie je tesne pred rozsypanim sa (nie som automechanik).
Napr ako otestujem napravu, podvozok, motor (zvukovo, tahom) atd.
Daju sa pomocou displeja vypisat zavady ulozene v RJ ? Nieco ako autodiagnostika bez kabla ?
Dakujem pekne.
Reklama
 

amiga
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 11 črc 2014, 20:13

Re: Otestovanie stavu bez diagnostiky

Příspěvek od amiga »

paulik píše:Zdravim,
chystam sa kupit Stilo vyhliadnutu mam motorizaciu 1.4 r.2004+ kvoli vseobecnej spokojnosti, ale potreboval by som nejake rady ako skontrolovat ci auto nie je tesne pred rozsypanim sa (nie som automechanik).
Napr ako otestujem napravu, podvozok, motor (zvukovo, tahom) atd.
Daju sa pomocou displeja vypisat zavady ulozene v RJ ? Nieco ako autodiagnostika bez kabla ?
Dakujem pekne.
zober niekoho kto sa vyzna do aut. bez kabla nevycitas chyby v riadiacke ani stav pravych km.odkial si?
fiat croma 1.9jtdm 88kw
paulik
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 18 pro 2014, 19:00

Re: Otestovanie stavu bez diagnostiky

Příspěvek od paulik »

ano to je asi ta najspolahlivejsia rada, a ju aj zaroven kazdy odporuca... ale nemam znymych mechanikov co by boli ochotni vyuzit svoj cas na behanie po predajcoch..
odpoved: vychodne svk ... rozmyslam ci nekupim kabel na diagnostiku ale potom je otazne ci ho na mieste spojazdnim, a cas jeho dorucenia
Uživatelský avatar
Cinkque
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 04 pro 2014, 19:49

Re: Otestovanie stavu bez diagnostiky

Příspěvek od Cinkque »

Napíšem ti ako si vyberám auto ja . Vyberiem si inzerciu napríklad autobazar .eu dnes sa tam pýši 436 971 inzerátov. Vyberiem si Fiat Stilo ponuka padne na 273 inzerátov – zatiaľ dobre no . Zaškrtnem nove vozidla nevyhľadávať a ani dovoz nechcem- chcem si overiť históriu preto dovoz určite nie. Zaškrtnem rozšírené hľadanie a nikdy búrané ponuka padne na 85 zatiaľ pohoda, búrané nechcem prenechám niekomu inému .Zaškrtnem ponuku len súkromnú inzerciu , to preto že sa chcem jednať priamo s majiteľom- chcem vedieť aké ma chyby ako bol z autom spokojný aký malo auto servis a to sa v bazáre nedozviem. Ponuka padne na 22 inzerátov. Zaškrtnem 1 majiteľ tieto auta bývajú najkrajšie ponuka padne na 6 inzerátov Keď že som z SK tak nechcem dovoz kde nebude zaplatená dph pripadne stočenka pred absolvovaním KO a ponuka padne na 1 inzerát . Z malou dušičkou zaškrtávam klimatizáciu to je snáď jedine čo v aute aj používam ponuka ostáva na 1 a teraz sa môžem pozrieť čo mi to vybralo. Ach smola je to 2003. Čo s toho vyplýva? Dobre auto ktoré nebolo búrané a nekazí sa sa predáva malo kedy, také auto sa posúva v rodine . Takže ti prajem šťastnú ruku pri kúpe.

Keby mi auto vyhovovalo zájdem s nim do servisu aj z majiteľom overím ako sa oňho staral a keď budem spokojný nechám ho tam prehliadnuť a keď budem spokojný aj naďalej tak ho kúpim :D
paulik
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 18 pro 2014, 19:00

Re: Otestovanie stavu bez diagnostiky

Příspěvek od paulik »

netreba vyhladavat tak ako ty, pretoze nikdy neburane a nestrienane a nedovezene su skoro vsetky (zadane v popise)..
takisto som sa stretol s tym ze inzerat bol vlozeny chybne alebo lajdacky napisanz a nesedel pocet dveri, vybava, rok, cim vyhladavaci filter ti vysledky odignoruje na zaklade tvojich poziadavok a pritom auto tvojich predstav je v databaze, len sa neda pohodlne vyhladat.
Niektore info uvedie predajca v poznamke, alebo zada Stylo, prip Stillo alebo 1.4 namiesto hladaneho 1,4 a uz ho nevies najst.

Ja sa konkretne zaujimam o dovoz ale vidno nelicujuce nerazniky a aj kapota nie je symetricky vycentrovana a preto jej roh sa otiera o masku chladica, takisto su tie obe narazniky striekane vratane podbehov a neviem co si mam o tom mysliet, pretoze burane nevyzera, mozno len dotuknute ale to nezistim bez nejakeho hlbsieho skumania.

Motoricky - cvakal motor (1.4) ale to su benzinove vstreky tipujem. Tahalo ako 1.4 - kompromisne, kontrolka motora zhasla po nastartovani, treba len vyresetovat servisny interval.
Uživatelský avatar
Cinkque
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 04 pro 2014, 19:49

Re: Otestovanie stavu bez diagnostiky

Příspěvek od Cinkque »

paulik píše: takisto som sa stretol s tym ze inzerat bol vlozeny chybne alebo lajdacky napisanz a nesedel pocet dveri, vybava, rok, cim vyhladavaci filter ti vysledky odignoruje na zaklade tvojich poziadavok a pritom auto tvojich predstav je v databaze, len sa neda pohodlne vyhladat.
Na to je aj iné vysvetlenie . Na niektorých izerciach máš obmedzený počet aut na súkromnú inzerciu do roka bez poplatku a tak priekupníci predávajú na jeden inzerát aj niekoľko aut , stáva sa že predávajú dizel a v popise je benzín . Kúpiť lacné auto bez dph cez aukciu je dnes národným športom . Kupec sa potom len čuduje keď mu auto po čase zabavia pripadne vyrubia pokuty. :D
paulik
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 18 pro 2014, 19:00

Re: Otestovanie stavu bez diagnostiky

Příspěvek od paulik »

Mozes vysvetlit posledne 2 vety ? Aukciove auto je auto zatezene lizingom a v drazbe alebo co ?
Ako sa proti takemu niecomu branit ?
panaman1
Znalec
Příspěvky: 894
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Otestovanie stavu bez diagnostiky

Příspěvek od panaman1 »

este by som doplnil ze ti lepsi inzeranti sa naboja uverejnit SPZ, a este lepsie VIN cislo. a napriklad tu:http://tkcheck.assecosolutions.sk/ovoz/home.htm si vies podla stk overit stav kilometrov. aspon priblizne. a niekedy sa tam dozvies teda vselico:) auto omladene aj o 150tis km...:) alebo vidis kolko jazdil kazde 2 roky a ci mal cca rovnaky najazd...osobne aj to je serioznost ked da VIN cislo. ked uz nie do inzeratu tak aspon nema problem ho poslat..
Uživatelský avatar
Cinkque
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 04 pro 2014, 19:49

Re: Otestovanie stavu bez diagnostiky

Příspěvek od Cinkque »

O dph sa píše napríklad aj tu .http://www.topky.sk/cl/10/1330322/Dovoz ... liony-eur-" onclick="window.open(this.href);return false;
panaman1 Presne tak.
Overenie je jednoduché pri kúpe sa stačí spýtať majiteľa či je možne vrátenie dph že to pôjde na firmu . Keď sa začne všelijak škrabať tak je to jasne . Skrývanie špz a win to je ďalšie mínus u mňa . Ten čo predáva auto v poriadku nemá prečo skrývať, skôr win sám uvádza aby sa auto predalo.

Strany na overenie auta pred kúpou ,staré známe no predsa:
http://www.ko.sk/Kontrola.aspx?Menu=id: ... ctl00_Vrch" onclick="window.open(this.href);return false;
http://tkcheck.assecosolutions.sk/ovoz/home.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.seka.sk/overenie-vozidla" onclick="window.open(this.href);return false;
a poistka
http://www.skp.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;
panaman1
Znalec
Příspěvky: 894
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Otestovanie stavu bez diagnostiky

Příspěvek od panaman1 »

samozrejme by mal mat dva kluce, a obidva by sa mali dat vyskusat... servisna knizka je plus...ale nieje potrebna.. napriklad ja som so svojim fiatom nikdy nebol v servise a vsetko som si robil sam okrem rozvodov. a viem ze to mam urobene. ale bohuzial na ukor peciatky...ale pre moj lepsi pocit mi to nevadi...takze da sa kupit dobre auto. a este jedna vec. ziadne stretavanie sa na beninke a podobne. nemal by byt problem prist domov k panovi aby si vedel kde byva...ty benzinkari su vzdy podozrivy...
Uživatelský avatar
Cinkque
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 04 pro 2014, 19:49

Re: Otestovanie stavu bez diagnostiky

Příspěvek od Cinkque »

Tu je moje staré auto keď som ho predával malo niečo cez 600 000 km a po čase la la jak omladlo

Obrázek
panaman1
Znalec
Příspěvky: 894
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Otestovanie stavu bez diagnostiky

Příspěvek od panaman1 »

sa o neho lepsie stara:) ale inak niekedy to funguje aj inaksie...a je to kvazi poistny podvod...zvykne sa to robit tak ze to auto sa omladi predtym ako sa da havarijne poistit, pretoze ma pre poistovnu inu cenu ked ma auto 150 tis ako ked ma 600 tis...v pripade naburania, neumyselne umyselneho...viem ze sa to tak robi...ale osobne si myslim ze pokial to clovek nerobi kvoli predaju tak preco nie...
Uživatelský avatar
Cinkque
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 04 pro 2014, 19:49

Re: Otestovanie stavu bez diagnostiky

Příspěvek od Cinkque »

Pre mňa počet kilometrov ma nejakú hodnotu do tých 10r potom to je už jedno viac záleží na celkovom stave auta než na počte.
paulik
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 18 pro 2014, 19:00

Re: Otestovanie stavu bez diagnostiky

Příspěvek od paulik »

sice povodnym zmyslom threadu bolo zamerat sa na technicku otazku kontroly pri kupe, ale dobre ze sa to preklenulo aj do pravnej oblasti :-)

Su ochotne autobazary, povedzme ten najvacsi (3x pismeno) poskytnut VINko aby som to overil na horeuvedenych linkoch ? Viem ze je dobre sa im vyhnut, ale ked obcas sa u nich ukazu zaujimave modely tak co robit ?
panaman1
Znalec
Příspěvky: 894
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Otestovanie stavu bez diagnostiky

Příspěvek od panaman1 »

no vsetci viem ktory bazar myslis a jeho povest je velmi velmi zla...a zrejme opravnene... no ak neposkytnu VIN cislo tak su neseriozny...vzdy sa da ist tam osobne a VIN si zistit priamo z vozidla a napr cet mobilny internet si to overit...alle ak sa da tak sa tomu bazaru treba vyhnut. nerucia v podstate za nic. a ak vravia ze zaruka km, zaruka na skryte zavady a podobne tak to je iba marketingovy tah a skus si to niekedy vyskusat. chod tam kupit auto, ale zmluvu nepodpis na mieste ale zober si ju domov na prestudovanie. Mas na to pravo, ale uvidis ako sa budu tvarit.. a na druhy den predpokladam ze tu zmluvu v zivote nepodpises:) jedine po par pozmenovacich navrhoch...a inak casto sa stava ze ani niesu majitelmi auta a neviem ako to maju v zmluve podchytene ale predavaju vlastne cudzie auta....skor by som sa mozno poobzeral po autach v co boli v operativnom lizingu. maju urcite servisnu historiu, a vacsinou aj stav je ok...aj v bazaroch sa daju najst dobre auta, ale skor ked tam take auto pride tak si ho zoberu rovno predajcovia a predaju ho na kseft....
Odpovědět

Zpět na „Stilo“