Punto 1.1 (1998) , svítí klíček imobilizér

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
starik
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 03 led 2015, 09:48

Punto 1.1 (1998) , svítí klíček imobilizér

Příspěvek od starik »

Dobrý den, včera jsem nenatočil, svítí mi klíček na palubovce a podle návodu je něco s imobilizérem. Zkoušel jsem i červený klíček a nic, nejde ani čerpadlo benzínu. Je nějaký postup, jak to zprovoznit? Nebo třeba zrušit imobilizér? Vím, že na felicii to švagrovi dělali, tak jestli to nejde jednoduše i na puntu. Je to rok 1998 - motor 1.1. Děkuji všem.
Reklama
 

hnotek
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 09 pro 2014, 21:19
Bydliště: Frýdek Místek, hnotek@seznam.cz

Re: Punto 1.1 (1998) , svítí klíček imobilizér

Příspěvek od hnotek »

Dá se to úplně zrušit v řídicí jednotce motoru. Můžete pak startovat obyčejným klíčem bez čipu. Opravovat to moc nemá smysl, protože je to dražší než úplné zrušení. Ale pro jistotu můžete zkontrolovat tyto věci:

Vyzkoušet ostatní klíče k autu - je možné, že některý je vadný
Snímací kroužek u spínačky - má mít odpor kolem 20 ohmů - změříte na konektoru, který vede do modulu imobilizéru - je u pojistek.
Zjistit, zda-li se nepřetavila pojistka, která napájí systém CODE (to by ale podle mne nesvítila ani kontrolka CODE)
Zkontrolovat vedení z pinu 6 modulu imobilizéru na pin 7 řídicí jednotky motoru, jestli není přerušené.

Pokud nepochodíte, napište mi soukromou zprávu nebo email, umím imobilizér zrušit. :roll:
Opravuji řídicí jednotky a immobilizéry Magneti Marelli. Odkódování ECU do virgin stavu.
starik
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 03 led 2015, 09:48

Re: Punto 1.1 (1998) , svítí klíček imobilizér

Příspěvek od starik »

Díky za pomoc! Jednotku jsem pouze prohodil, za tu co jste mi poslal a vše je OK! Teď ještě zbývá odpojit tu krabičku, ať nesvítí ta kontrolka.
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“