Nefunkčnosť rádia, riešenie?

Moderátor: peta.smolik

Bravak
Fiaťák
Příspěvky: 76
Registrován: 13 led 2015, 22:02

Re: Nefunkčnosť rádia, riešenie?

Příspěvek od Bravak »

A ešte som nakoniec zistil že vzadu v aute mám repráky alpine len sú neni zapojené a je na nich len konektor tenší a hrubší?Ako to zapojím?Najskor by som skúsil ten kábel vonkom či to funguje a keď áno tak vnútrom.Len ako to urobiť?Ďakujem.
Reklama
 

panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Nefunkčnosť rádia, riešenie?

Příspěvek od panaman1 »

no jeden je plus a druhy je minus na ten reprak. nic sa nestane ked ich das naopak nic tym neodpalis tak kludne vyskusaj. rozdiel bude iba v tom ze reprak sa bude chviet naopak. nie smerom von ale smerom dnu, ale to si svoji sposobom ani nevsimnes takze to kludne zapoj a uvidis... urcite to neodpalis.
Bravak
Fiaťák
Příspěvky: 76
Registrován: 13 led 2015, 22:02

Re: Nefunkčnosť rádia, riešenie?

Příspěvek od Bravak »

Ale ako to zapojit kam do radia zapojit kabel a potom ako do repro ci staci jeden kabel?Ako tam dat konektory v tomto som "laik".
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Nefunkčnosť rádia, riešenie?

Příspěvek od panaman1 »

no z radia su reprakove kable tie kde je 8kablov v konektore. vzdy nejaka farba a ta ista farba s ciernym pasikom. vzdy podsebou su na repraky. zadne repraky su na kraji. zeleny je lava strana a fialovy je prava strana. takze na repraku mas dva konektory a aj z radia ti idu vzdy dva na kazdy reprak. takze potrebujes vlastne vzdy dvojlinku a predlzit ten z radia na reprak.
idealne mat tam takyto konektor do radia. ten hnedy je reprakovy http://www.gme.cz/konektor-iso-d981-repro-p838-011" onclick="window.open(this.href);return false;

ale ak nemas tak staci cokoladka teda svorkovnica co som ti poslal minule nieco na ten styl...
Bravak
Fiaťák
Příspěvky: 76
Registrován: 13 led 2015, 22:02

Re: Nefunkčnosť rádia, riešenie?

Příspěvek od Bravak »

Ja tam mam presne taketo iste konektory ake si poslal a potom ide redukcia do jedneho konektora a to ide do radia.A do ktoreho konektora to mam teda zapojit?Aj ked tie redukcie su obidve plne kablami.
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Příspěvek od panaman1 »

Reprodultory je ten konektor, ktory ide do konektoru autoradia s tymy rovnakymi farbami. Vtdy su pod sebou rovnake farby akurat jedna je s ciernym pruzkom to je reprofuktor.
Bravak
Fiaťák
Příspěvky: 76
Registrován: 13 led 2015, 22:02

Re: Nefunkčnosť rádia, riešenie?

Příspěvek od Bravak »

Takže mal som predné dvere rozobraté a pofotil som to.Aj konektor aj miesto pre reproduktor. Fotky prikladám, tak možem objednať ten reproduktor 7x5 palcový, budú pasovať rozteče?Fotky tu: http://screenshot.cz/G9E3A/ http://screenshot.cz/6X8SU/ http://screenshot.cz/SHEYZ/ http://screenshot.cz/K9QZ5/
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Příspěvek od panaman1 »

No to ti neviem povedat, by si si tp musel zmerat, ale oble su urcite, takze predpokladam ze by mohli pasovat....si hned aj skus poppzerat to stahovanie okien aby si vedel vypinac vymenit. tak objednaj tie repro, v podstate je jedno ktore ci tie tvoje alebo moje...su v podstate rovnake...
Bravak
Fiaťák
Příspěvky: 76
Registrován: 13 led 2015, 22:02

Re: Nefunkčnosť rádia, riešenie?

Příspěvek od Bravak »

A ten konektor ako napojim do repraku?
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Nefunkčnosť rádia, riešenie?

Příspěvek od panaman1 »

no ten konektor ti zrejme nebude pasovat do noveho repraku.. v tom pripade by bolo najlepsie ho odcvaknut a napajkovat ak mas taku moznost, ak nie tak k tym novym by mali byt kable s ktonektormy do noveho repra a ten kabel spojis s tou starou kabelazou, najlahsie asi cokoladkou..zalezi ake mas vybavenie poruke...
Bravak
Fiaťák
Příspěvky: 76
Registrován: 13 led 2015, 22:02

Re: Nefunkčnosť rádia, riešenie?

Příspěvek od Bravak »

Da sa zistit ci ide do toho konektoru prud?Myslim ze ked mam zapaty kluc a radio a malo by to ist odmerat normalnou skusackou?
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Příspěvek od panaman1 »

Jedine multimetrom. Resp. Voltmetrom, tam idu len impulzy a najviac mazno 2Volty...takze jedine voltmetrom.
Bravak
Fiaťák
Příspěvky: 76
Registrován: 13 led 2015, 22:02

Re: Nefunkčnosť rádia, riešenie?

Příspěvek od Bravak »

Nikde som nenasiel ako na tom radiu nastavit to ze ked radio vypnem a potom znova pustim aby mi pokracovalo hranie pesnicky lebo vzdy mi to ide od zaciatku.
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Příspěvek od panaman1 »

Zrejme to maju tak riesene. Nemam s tym skusenost, nikdy som to neriesil ci je na to nejake nastavenie...a radio stanice si pamata? nevymazu sa po vypnuti kluca?
Bravak
Fiaťák
Příspěvky: 76
Registrován: 13 led 2015, 22:02

Re: Nefunkčnosť rádia, riešenie?

Příspěvek od Bravak »

Tie si pametá.
Odpovědět

Zpět na „Bravo / Brava“