Fiat Punto - lavé koleso

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
PatrikPunto
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 07 úno 2015, 19:22

Fiat Punto - lavé koleso

Příspěvek od PatrikPunto »

Chalani čauto, mám taký dosť blbý problém. Mám Fiat Punto, 1.1 r.v. 1998, Ide o to, že túto zimu, ked som išiel po ľade, tak ma šmyklo a lavým predným kolesom som narazil o obrubník. Odvtedy mi auto začalo ťahať do ľava. Bol som stým na geometrií, tam mi ju spravili, všetko nastavili, všetko ok. A stále to robí. Stále mi celé auto ťahá do lava. Gumy dofúkané presne tak isto, a aj vyvážené každá jedna a stále. A ked idem a zatáčam do prava, tak auto točí a zrazu mi ako keby celé uskočí ešte viac do prava. Celé uskakuje. A ešte...ked som ho kúpil, ked som mal volant vyrovnaný, auto išlo pekne rovno. Teraz ked je volant vyrovnaný, celé auto sa ťahá dolava. Auto ide rovno iba vtedy, keď držím volant a mám ho vytočený doprava. Vtedy auto ide rovno. A ešte..odvtedy sa mi zvýšila spotreba. Hádam aj na 9 alebo 10 litrov. Pomôžte, poradte prosím. ďakujem.
Reklama
 

panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Fiat Punto - lavé koleso

Příspěvek od panaman1 »

ohnuta ticka riadenia? mozno by som povedal..ale to by mali na geometrii vidiet.. nechce sa mi verit ze by ju dakazali s niecim takym nastavit...ale moze to byt aj nieco ine...mozno spodne rameno, ohnuty tlmic....skus sa na to pozriet ci to nemas zohnute ked das dole koleso.
Uživatelský avatar
Cinkque
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 04 pro 2014, 19:49

Re: Fiat Punto - lavé koleso

Příspěvek od Cinkque »

Skús dvihnúť ľavé koleso ,zamkni si riadenie na spínačke a poriadne sním pokyv . Niečo tam musí byť zle. Tak jak písal panaman1 pripadne domček riadenia
PatrikPunto
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 07 úno 2015, 19:22

Re: Fiat Punto - lavé koleso

Příspěvek od PatrikPunto »

Diky chlapci. Zatrasem s kolesom a potom ako zistím čo sním je? Čo by malo robiť?
A čo je domček riadenia? :) dikes
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Příspěvek od panaman1 »

Prave ze by nemalo robit nic:) ak budes pocut nejake zvuky tak pozri odkial idu, mozno nejaky gulovy cap, ale to by si pocul aj za jazdy...skor by som tu ticku riadenia skontroloval ci nieje ohnuta...daj kolesa rovno a pozri ci nieje niektore trosku doboku .proste ked ides rovno ci to ktora si buchol nieje trochu vyosene na jednu alebo druhu stranu...
PatrikPunto
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 07 úno 2015, 19:22

Re: Fiat Punto - lavé koleso

Příspěvek od PatrikPunto »

Okej. Pojdem to skontrolovať. A ešte...myslíš iba tú tyčku riadenia tú malú? Alebo komplet celé riadenie?
Cabuto
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 08 zář 2012, 08:39
Bydliště: Brno

Re: Fiat Punto - lavé koleso

Příspěvek od Cabuto »

hele může to bejt jen roztrženej silntblock na rameni nebo tak i to stačí natom aby to nedrželo jak má a dost často se to ani bez zatížení nepozná ale jak natom pak sedí váha auta tak to už je jiná páka nato a kolo je vyosené takže srovnej volant mrkni na kola jestli sou obě pěkně rovně zkus se zamčeným řízením auto jen popotlačit pár metrů jestli se nějaké kolo zase nevyhne a nezačne to tahat na stranu :) koukni jak už psali jestli nemáš něco ohnuté a jestli není nějakej silntblock prasklej vytrhlej nebo tak něco bohužél né všechno dokážeš z diagnostikovat takhle doma známemu se stalo něco podobné a nejprve si toho nikdo nevšimnul protože to nebylo vidět když auto nebylo zatížené ale jak si am sednul a rozjel se hned to tahalo a nezatáčelo až při delším hledání mechoša našel prasklou těhlici která ale etě držela pohromadě a jen zatížením se rozevýrala ta prasklina a začalo to dělat ten bordel hold rana kolem na obrubník je nebezpečná :(
Punto mk2 sporting 1.2 16v LPG muj 1:)
Uživatelský avatar
Cinkque
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 04 pro 2014, 19:49

Re: Fiat Punto - lavé koleso

Příspěvek od Cinkque »

No silenblok to môže byť. Mne sa osvedčila kontrola tak že koleso trošku vytočím do strany ,auto zabrzdím vyložím nohu zvrchu na koleso a snažím sa ho pogúľať dopredu a dozadu. Keď je zlý silenblok tak to v kolese tak lupe –praská . Potom už len niekoho zavolať nech sa nato zospodu pozrie ktorý to je. A keď už budeš pri aute tak sa postav zboku kolesa , kolesa zrovnaj, vylož nohu na vrch kolesa a poriadne s nim pokyv ani tam by si nemal nič cítiť ked je všetko ok . Takto zboku overíš aj ložisko.
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“