Cvakání 3-4s při stání nebo nízké rychlosti

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
drahysa
Začátečník
Příspěvky: 27
Registrován: 05 srp 2009, 14:06

Cvakání 3-4s při stání nebo nízké rychlosti

Příspěvek od drahysa »

Dobrý večer,
dnes jsem projížděl konečně cromu a překvapil mě zvuk který se začal ozývat při zastavování (stání) např na semaforu, je slyšet ze strany spolujezdce asi 3-4 sekundy cvakání-jako cvakání relátka. Je to poměrně nahlas, netušíte někdo co to je? Otáčky motoru na to nemají vliv, ozve se to u když sundám nohy z pedálů brzdového a nebo na něm ještě stojím, jediným faktorem je nízká rychlost a téměř zastavení nebo stání. Cvakání zní stále stejně a délkou je pokaždé podobné. Zhoršené brzdění jsem nezaznamenal ale nejezdím moc dynamicky:-)
Budu rád za každou radu.
Reklama
 

drahysa
Začátečník
Příspěvky: 27
Registrován: 05 srp 2009, 14:06

Re: Cvakání 3-4s při stání nebo nízké rychlosti

Příspěvek od drahysa »

Poslední zjištěné informace. Celá záležitost souvisí s automatickou klimatizací a projevuje se pouze při automatickém režimu. V manuálním režimu, kdy je proud vzduchu navolen ručně, k daným pazvukům nedochází.
Uživatelský avatar
lukynen
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 219
Registrován: 26 bře 2011, 21:17
Bydliště: Znojemsko

Re: Cvakání 3-4s při stání nebo nízké rychlosti

Příspěvek od lukynen »

Tak určitě to souvisí a automatickou ventilací a může to dělat ŘJ která je přím na ventilátoru - před spolujezdcem.
Lukyman
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 02 lis 2008, 23:27

Re: Cvakání 3-4s při stání nebo nízké rychlosti

Příspěvek od Lukyman »

Ano mělo by se jednat o motorek starající se o přepínání mezi vnitřní a vnější cirkulací vzduchu. A tak jak říká kolega před spolujezdcem. Taky se na to chystám. Jinak dočasně stačí zvolit manuálně vnitřní nebo vnější okruh a přestane to. Protože pokud se nechá na auto, tak bude neustále přepínat a cvakat.
Fiat Croma 2,4 jtdm emotion
drahysa
Začátečník
Příspěvky: 27
Registrován: 05 srp 2009, 14:06

Re: Cvakání 3-4s při stání nebo nízké rychlosti

Příspěvek od drahysa »

A standartně je to řešeno výměnou motorku? Nikde jsem v nabídce dílů motorek nenašel.
Příští týden budu měnit pylový filtr tak bych se na to podíval. Doufám, že nebudu muset rozebrat pul interieru:-)
drahysa
Začátečník
Příspěvky: 27
Registrován: 05 srp 2009, 14:06

Re: Cvakání 3-4s při stání nebo nízké rychlosti

Příspěvek od drahysa »

problém vyřešen-> rozmontováním palubní desky. Zvuk vycházel z motorku který ovládal přepínání klapky vnitřního oběhu vzduchu. Při zpomalení na semaforech přepne v automatickém režimu klapka do polohy uzavřeno pro vnější přívod vzduchu, tak aby nebyly nasávány spaliny do interieru. Motor rozmontovat a otevřít-pouze pozor na křehké plastové nožičky. Uvnitž v plastovém soukolí na posledním stupni ulomen zub v krajní poloze. Kolečko jsem vylisoval a otočit o180°protože chod je v tomto míste jen 90°. Vše zadělat a jedeme:-) Práce na 30 minut.
Odpovědět

Zpět na „Croma“