Termostat

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Symonides
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 02 bře 2015, 12:34

Termostat

Příspěvek od Symonides »

Nazdar. Caka ma vymena termostatu na Stile a chcem sa opitat ci sa to da spravit v pohode doma a kolko srobov je na nom. Ked som to len tak pozeral tak som videl dva ale asi tam bude este jeden. :D
A este ci chladiaca kvapalina sa musi vypustat cez hadicu alebo je tam niaky vypustak.


____________________________________
FIAT Stilo MW 1.9 JTDm 8V 88Kw Rv, 2006
Reklama
 

panaman1
Znalec
Příspěvky: 894
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Příspěvek od panaman1 »

urobis to urcite aj sam pokial povolis tie skrutky. Akurat co som ho videl tak je tam vela hadic donho...a pozeral som ze stoji okolo 100E. Kvapalinu mozno ani nemusis moc vypustat. Co vytecie nech vytecie...nezabududni hlavne doliat a somozrejme vymenit aj tesnenie....
Uživatelský avatar
fana333
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 11 úno 2013, 12:57
Bydliště: Litvínov

Re: Termostat

Příspěvek od fana333 »

trvá to max.2 hodinky je na třech šroubech a 4-5 hadic podle motorizace
Fiat Stilo 1.6 16V LPG
Symonides
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 02 bře 2015, 12:34

Re: Termostat

Příspěvek od Symonides »

Ja vodu budem aj tak menit takze ju budem vypustat vsetku len sa trochu bojim aby som nenarobil viac skody ako uzitku. Ked som to pozeral tak kusok vedla je riadiaca jednotka a keby mi nahodou zavadzala mozem ju odpojit nic sa nestane ??? (samozrejme pred tym by som odpojil baterku)
panaman1
Znalec
Příspěvky: 894
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Příspěvek od panaman1 »

Tak to vypusti z hadice co ide do chladica. Tej spofnej samozrejme:) RJ obal do folie, alebo igelitky napr...ale najskor by som vyskusal tie skrutky povolit.
panaman1
Znalec
Příspěvky: 894
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Příspěvek od panaman1 »

A ked ich budes davat naspat tak ich niecim namaz...medenou pastou napr...do buducna....
Symonides
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 02 bře 2015, 12:34

Re: Termostat

Příspěvek od Symonides »

Dobre v sobotu sa do toho pustim a dufam ze to bude v pohode :D
Zatial dakujem za rady. :D
Jurisss
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 24 kvě 2009, 11:17

Re: Termostat

Příspěvek od Jurisss »

Nejdřív auto zlehka projedu (max. 2 km),aby se trochu ohřála voda a změkly hadičky. Pak vytáhnu vodu z nádržky (cca 1 l) ručním čerpadlem.Odpojím čidlo termostatu.Asi tam na něm budeš mít žlutou plastovou pojistku-tu samozřejmě nejdřív.Demontáž termostatu začínám tou nejtlustší hadicí,co vede do chladiče.Osvědčilo se mně,než hadice začnu sundávat z nátrubků,nejdřív s nimi trochu pootočit v jakémkoliv směru (jsou na nich trochu jakoby připečené),pak už to jde dolů dobře.Na tlustou blicky,na tenké kombinačky.Čelisti předtím obalím pár závity hadrové lepící pásky.Pak oddělávám jednotlivé hadice.Na originál spony prdím,mám všude klasické hadicové spony se šroubením (kvalitní,ne papírovou Čínu !).Počítej s tím,že ti vyteče ještě asi další 1 l vody.Jednu hadici mám úplně zezadu a zespodu,takže tu oddělávám,až mám dole termostat.Já ho mám na dvou šroubech.Z vykuchaného termostatu musíš přemontovat čidlo do nového,pokud nemáš i to nové.V každém případě závit čidla nejdřív utěsnit teflonovou páskou.Montáž je přesně v opačném pořadí.Bacha,ať se si neskřípne nebo nějak nevyběhne z drážky těsnění termostatu ! Nalij vodu po horní rysku,vypni topení a na volnoběh zahřívej. Počítej s následným dolitím ještě cca 0,5 litru tak,jak se okruh odvzdušňuje. Odvzdušní se to samo,i potom za provozu něco málo doleješ.
Symonides
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 02 bře 2015, 12:34

Re: Termostat

Příspěvek od Symonides »

Tak chlapci termostat vymeneny. Ale musel som davat dole aj EGR ventil a ked som ho mal dole tak som ho vycistil aj so skrtiacou. Takze spokojnost maximalna.
Uživatelský avatar
zdeno255
Fiaťák
Příspěvky: 111
Registrován: 03 dub 2015, 09:11
Bydliště: Nitra, Slovakia

Re: Termostat

Příspěvek od zdeno255 »

Čaká ma výmena termostatu, ale dám tam z Renaultu čo ide do hadice. Cena cca 7-8 €. Mám ho v Marei aj v Stile už asi 7-8 rokov a max spokojnosť v zime aj v lete. Zaklad je že pôvodný nesmie ostať zatvorený. Pôvodný tam ostáva a tento sa iba vsunie do hadice čo najbližšie k pôvodnému. Skúsim pofotiť a hodím sem nejaký stručný návod.
Fiat Punto II rv.00 1.9 JTD, Fiat Marea 1.9 JTD 105 chip 130 PS
amiga
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 11 črc 2014, 20:13

Re: Termostat

Příspěvek od amiga »

navod nemusis je na nete..ja som mal tiez v stile a nefungoval jak ma. niekomu funguje a niekomu nie... http://www.fiatbravo-bravaklub.sk/reada ... icle_id=36" onclick="window.open(this.href);return false;
fiat croma 1.9jtdm 88kw
Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: Termostat

Příspěvek od idefix »

A nebo zde :wink:
http://noskaj.rajce.idnes.cz/Fiat_Marea ... tatu_z_R5/#" onclick="window.open(this.href);return false;
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
Odpovědět

Zpět na „Stilo“