Záleží na značke?

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
vlado548
Fiaťák
Příspěvky: 89
Registrován: 25 pro 2013, 20:12
Bydliště: Veľké Rovné

Záleží na značke?

Příspěvek od vlado548 »

Zdravím vás, mám jednu otázku, chystám sa meniť ramená, čapy riadenia, brzdové kotúče+ doštičky a neviem akú značku si vybrať, alebo podľa ceny?..máte nejakú značku s ktorou ste spokojní alebo naopak značku, ktorú by ste mi nedoporučili? Ďakujem :wink:
Fiat Punto MK2 1,2 16V
Reklama
 

panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Příspěvek od panaman1 »

Brzdy ak mas moznost tak brembo, ferodo...s ATE osobne nemam dobru skusenost, ale mozno iba nahoda, platnicky tak isto. Starline su lacne, a pokial jazdis tak zlahka tak by mozno stacili...a oatatne capy mozno febi, moog, meyle, trw. Zalezi na tebe. Treba taky spravny pomer cena vykon...taky stred...a najlepsie objednat cez niekoho kto ma zlavu napr. V autokelly. Da sa usetrit cca 30% z oficialnej ceny.
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: Záleží na značke?

Příspěvek od Jaroslav1 »

V autokelly. Da sa usetrit cca 30% z oficialnej ceny.
Jen si ty ceny v Autokelly porovnej s jínými prodejci na př.Autodíly Hapsa a zjistíš že Autokelly má ceny až o 30% až 40% navýšeny,tak proč by je zase nemohli
o 30% slevit (ale jenom reg. servisům a podnikatelům) :) .
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Záleží na značke?

Příspěvek od liborko »

Jaroslav1 píše:V autokelly. Da sa usetrit cca 30% z oficialnej ceny.
Jen si ty ceny v Autokelly porovnej s jínými prodejci na př.Autodíly Hapsa a zjistíš že Autokelly má ceny až o 30% až 40% navýšeny,tak proč by je zase nemohli
o 30% slevit (ale jenom reg. servisům a podnikatelům) :) .
Přesně tak,taky jsem to chtěl napsat,ceny jsou uplně mimo. Stačí si to porovnat na internetu.Do autokelly už mě nikdo nedostane. Jednou jedinkrát jsem tam sháněl jeden díl na punto a pokud si ten starý nevemete sebou tak vám prodají uplně něco jiného než chcete. Půl hodiny kouká do kompu a hledá,a pak vám prodá úplně něco jiného.

Jinak na brzdách a podvozkových dílech (čepy apod.) bych neštetřil na levných noname dílech,nevyplatí se to,už jsem z toho vyrostl,raději si připlatit za osvědčené značky brembo,febi,TRW apod. zn.Starline se vyhýbám obloukem,od nich nechci ani kapalinu do ostřikovačů.
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Záleží na značke?

Příspěvek od panaman1 »

lenze on nieje z CZ takze z ciech by asi skor neobjednaval. a nie vsetky diely su uplne mimo v autokelly...osobne som nikdy nemal problem vratit diel do autokelly a bud mi ho vymenili alebo vratili peniaze. a maju kamenne predajne. a z eshopov je niekedy problem posielat kurierom spat nejake tazsie veci....zbytocne na dlhe lakte...
vlado548
Fiaťák
Příspěvky: 89
Registrován: 25 pro 2013, 20:12
Bydliště: Veľké Rovné

Re: Záleží na značke?

Příspěvek od vlado548 »

no problem objednat z ciech by nebol, lebo studujem v cechach :D ..autokelly by som moc nechcel, pozeral som tie autodili haspa, ceny maju oproti autokelly vyborne, ja som rozmyslal aj na kupou v nemecku, nebol by problem s tym, nasiel som tam sadu 2x rameno a 2x cap riadenia za 80€/cca 2100kc..je to znacka BEST PRICE, takze to nebude asi tak kvalitne ako ste menovali vy, ale asi som este mlady a neskuseny tak to objednam a aspon budem mat aj taku, mozno zlu skusenost :D
a brzdy asi Brembo...nasiel na nete tieto:
http://www.brzdybrembo.cz/brzdovy-kotou ... 8-5086-14/" onclick="window.open(this.href);return false;
a ktomu tieto dosticky:
http://www.brzdybrembo.cz/brzdove-desti ... -p-23-125/" onclick="window.open(this.href);return false;
co poviete?
Fiat Punto MK2 1,2 16V
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: Záleží na značke?

Příspěvek od Jaroslav1 »

Jo Brembo je dobré a cena je také dobrá.
Též to budu letos měnit a uvažuji - Brembo,TRW,aTextar.
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
cinzano
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 261
Registrován: 19 dub 2011, 08:05

Re: Záleží na značke?

Příspěvek od cinzano »

Na kotouče rozhodně doporučuju Brembo, desky Textar se mi taky osvědčily.
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: Záleží na značke?

Příspěvek od Jaroslav1 »

cinzano píše:Na kotouče rozhodně doporučuju Brembo, desky Textar se mi taky osvědčily.
Tak tedy rozhodnuto. :D
Kotouče Brembo,
Destičky Textar.
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
vlado548
Fiaťák
Příspěvky: 89
Registrován: 25 pro 2013, 20:12
Bydliště: Veľké Rovné

Re: Záleží na značke?

Příspěvek od vlado548 »

Tak som to pozeral, a dosticky mam este vo velmi dobrom stav . Tak mozno najskor na jesen budem menit aak nie este neskor, ale urcite pojde brembo.
Fiat Punto MK2 1,2 16V
patriot99
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 211
Registrován: 05 úno 2012, 15:19

Re: Záleží na značke?

Příspěvek od patriot99 »

Ramena a cepy jedine od Ruville nebo od TRW. Brzdy Brembo, TRW 8)
Fiat Punto 1.2 59kW
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“