řazení z tuha při mrazech na 1.6 D

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Uživatelský avatar
LibeXs
Fiaťák
Příspěvky: 64
Registrován: 20 srp 2014, 16:16

řazení z tuha při mrazech na 1.6 D

Příspěvek od LibeXs »

Zdravím,

Po nemoci (4-5 dní auto stálo) jsem nastartoval, oškrábal auto, ometl. Po cca 10 min jsem chtěl odjet a nemohl jsem doslova zařadit kvalt 1 a 2. Nechávám auto v klidu na poloze neutrál + ručka, prý se to má... Co jsem tak četl názory, je možné že to může být převodovým olejem? Starý (5 let, najeto 145 000)- někde píšou výměnu, někde zase že je celoživotní... nevím. Ani po najetí cca 100 km to neřadí ideálně, jde to ztuha, nechodí to tak nějak vůbec zlehka. Je možné, že ten olej je prostě starý, při mrazech má jinší viskozitu, takže je čas vyměnit? Nebo bude problém někde jinde?? Ve Fiatu při servisu na 140 000 km mi měnily všechny filtry, oleje, ale na tohle zapomněli. Jaký se tam vlastně dává? Zvládne to udělat i laik nebo je potřeba servis?
Reklama
 

Jarous1
Fiaťák
Příspěvky: 102
Registrován: 18 úno 2007, 19:11

Re: řazení z tuha při mrazech na 1.6 D

Příspěvek od Jarous1 »

Viděl bych to na problém s lanovody.
Fiat 500X 1.4 Turbo Multiair Lounge
Fiat Croma 1.9 JTDm FL
Fiat Stilo MW 1,9 JTD Active FL
ex Fiat Bravo 2 MJTD Emotion
panaman1
Znalec
Příspěvky: 894
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: řazení z tuha při mrazech na 1.6 D

Příspěvek od panaman1 »

zvladne to v podstate aj laik. ale ked si s tym siel a aj tak to radilo tazko tak to nebude olejom...myslim ze sa to tu riesilo niekde a budu t tiahla co idu do prevodovky....zrejme nejaky bordel, pripadne voda a zatuhlo to tam kvoli mrazu..takze skor asi rozobrat a premazat....ale inak olej do tvojej prevodovky je tento
http://olejposta.sk/Tutela_Transmission ... _1318.html" onclick="window.open(this.href);return false;

tu mas mazaci plan pre istotu ci to je tvoj motor...a udajne 1,87l ho potrebujes

http://www.flitalia.it/en/fl/content/view/162/258/" onclick="window.open(this.href);return false;

samozrejme vymenit ho nieje zle... ale tvoj problem budu tiahla..
a meni sa to tak ze ak mas priestor najlepisie zdvihak alebo jamu, tak zospoduvypustis olej s prevodovky....pravdepodobne inbus. zasrobujes spat. nadnim je druhy inbus mozno cca 10cm nad nim. a cez ten otvor lejes... ja mam na to urobeny pripravok zo zahradnej hadice a lievika, pretoze ten otvor nieje na vrchu ale z boku, takze to normalne nenalejes... a vacsinou sa to leje kym nezacne pretekat. tam otvor je v podstate mierka....mne pasoval objem skoro na ml presne , samozrejme zalezi si je auto v rovine.. ale ak das trochu viac tak sa samozrejme nic nestane...kedze to je pevna napln bez filtra, a iba pohybom prevodov sa to maze....ale skor tie tiahla by som riesil..
Uživatelský avatar
LibeXs
Fiaťák
Příspěvky: 64
Registrován: 20 srp 2014, 16:16

Re: řazení z tuha při mrazech na 1.6 D

Příspěvek od LibeXs »

Byl jsem s tím v servise a zjistili mě, že mi tam chybí manžeta u domečku na řazení. Ten čep, který se vysouvá při řazení (nejvíce při zpátečce a nejvyšším stupni), tak zřejmě nabírá nějaký bordel a jde ztuha, když mi tam chybí nažeta. Mám to promazané, tak uvidíme, jestli to zabere. Stejně se to bude musit celé rozebrat, vyčistit a zjistit, jestli je potřeba celý domeček vyměnit, jestli je ten čep už vychozený nebo stačí sehnat pouze manžeta! Nevíte někde o těhle součástkách?! na autokelly nic ani nikde nic jsem nenasšel. Nevíte o té manžetě/domečku na 1.6 77kw?
Uživatelský avatar
LibeXs
Fiaťák
Příspěvky: 64
Registrován: 20 srp 2014, 16:16

Re: řazení z tuha při mrazech na 1.6 D

Příspěvek od LibeXs »

potřebuji tohle, kde to seženu?? na autokelly jsem to nenašel... Je jinší možnost než si to objednat z Itálie origo?

moje 1.6Obrázek

z 1.9, ale to bude stejné... Obrázek
amiga
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 11 črc 2014, 20:13

Re: řazení z tuha při mrazech na 1.6 D

Příspěvek od amiga »

LibeXs píše:potřebuji tohle, kde to seženu?? na autokelly jsem to nenašel... Je jinší možnost než si to objednat z Itálie origo?

moje 1.6Obrázek

z 1.9, ale to bude stejné... Obrázek
to je na prevodovke??
fiat croma 1.9jtdm 88kw
Uživatelský avatar
LibeXs
Fiaťák
Příspěvky: 64
Registrován: 20 srp 2014, 16:16

Re: řazení z tuha při mrazech na 1.6 D

Příspěvek od LibeXs »

hned pod tou nádobkou, to uvidíš (tam kde je ten červený kruh).... Můžeš to někde sehnat??

Obrázek
amiga
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 11 črc 2014, 20:13

Re: řazení z tuha při mrazech na 1.6 D

Příspěvek od amiga »

no,mam celu prevodovku z 1.6jtd. tak by som mal mat..
fiat croma 1.9jtdm 88kw
Uživatelský avatar
LibeXs
Fiaťák
Příspěvky: 64
Registrován: 20 srp 2014, 16:16

Re: řazení z tuha při mrazech na 1.6 D

Příspěvek od LibeXs »

tak zkus se podívat. ;) ani nevím z jakého materiálu je ten kryt dělaný... proč Ti vlastně odešla a při kolika km?
amiga
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 11 črc 2014, 20:13

Re: řazení z tuha při mrazech na 1.6 D

Příspěvek od amiga »

pri 120tis km v nej zacalo pri jazde nieco vrcat..ale len ked som vyradil rychlost.a ani pocas stactia nic nevrcalo..tak neviem..neriesil som to..kupil som druhu ktora mala 75tis km
fiat croma 1.9jtdm 88kw
amiga
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 11 črc 2014, 20:13

Re: řazení z tuha při mrazech na 1.6 D

Příspěvek od amiga »

mam to..ale cenu neeviem...skor je vyssia,lebo prevodovka ma stala dost :(
Přílohy
IMG_20150322_104144.jpg
IMG_20150322_104144.jpg (111.79 KiB) Zobrazeno 5124 x
fiat croma 1.9jtdm 88kw
Uživatelský avatar
LibeXs
Fiaťák
Příspěvky: 64
Registrován: 20 srp 2014, 16:16

Re: řazení z tuha při mrazech na 1.6 D

Příspěvek od LibeXs »

tak koupil jsem si samostatnou tu krytku přes autorizovaný servis FIAT za 200 kč, to je vpohodě. Pro jistotu jsem koupil ještě převodový olej u nich, 2 litry za 605 kč (je v tom 15% slevička) a zkusím vyměnit. Ale bude to podle mě v něčem ještě jinším. Tam se mi ani nevracejí na převodovce kvalty na neutrál, např dám 5. stupeň, chci dát neutrál že posunu páku dolu, ale nezaskočí mi na neutrál, musím to dělat všecho ručně. Nejspíš kulisa :( Měli jste s tím taky někdo problém? Někde jsem se dočetl s podobným problémem, že tam je nějaké silikonové pouzderko a ono nabobtnalo, proto to chodí špatně. Ale každý tvrdí něco jiného, takže fakt nevím!!!
Uživatelský avatar
LibeXs
Fiaťák
Příspěvky: 64
Registrován: 20 srp 2014, 16:16

Re: řazení z tuha při mrazech na 1.6 D

Příspěvek od LibeXs »

Problém vyřešen. Žádný autorizovaný servis, zavezl jsem to k našemu automechanikovi na vsi, který bere 200/h a za 3 hodiny to šlapalo jako hodinky :) promazal, vyčistil, vyměnil převodový olej, který byl v šíleném stavu (snad ředěný vodou, takový nahnědlý...-ještě že jsem nedal na rady ve FIATu s tím, že to převodovým olejem nebude, by mi to za chvíli všechno odešlo)

Nyní se kvalty pěkně vracejí na neutrál, vše jde lehce jako hodinky a navíc to stálo zlomek toho, na co mě připravovali ve FIATu a vlastně i v BEST Drive... A to mi ještě tvrdili, že se tam nedostanou, že to musí všechno rozebrat,což zabere spousty hodin... Já se přišel podívat jak to vypadá a automechanik si jednou rukou svítil a druhou dělal-prý práce na jednu ruku :D Spokojenost veliká!
brun0
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 14 zář 2015, 12:35

Re: řazení z tuha při mrazech na 1.6 D

Příspěvek od brun0 »

Zdravím,
môžem sa spýtať odkiaľ je ten mechanik :D ? mám podobný problém a v neuatorizovaných servisoch sa vyhrážajú synchrónmi a v autorizovaných rozobratím celej prevodky a spústou hodín práce...
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“