pravé přední kolo

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jezdec
Znalec
Příspěvky: 609
Registrován: 04 čer 2011, 16:46
Bydliště: Valašské Meziříčí

pravé přední kolo

Příspěvek od Jezdec »

Potřebuji pomoct, mám vyměněné horní uložení, tlumiče, pružiny, obě strany, předek i zadek a na pravém předním kole jak zatočím je jedno na jakou stranu pořád slyšitelné lupání, jako kdyby přeskakovala pružina, už opravdu nevím čím to může být, nemá někdo nějaký nápad jak zjistit co to je? Nebo to dát do servisu ale to se mi moc nechce. V jednom to bylo a na nic nepřišly, tak nevím. Dělá to až po výměně, před tím nic. Budu vděčný za každý nápad, radu díky
Škoda fabia 1.4 50kW r.v. 2000 - Pracovní
Fiat punto II 1.2 16v 59kW Sporting r.v. 2000 - Pracovní
Hyundai sonáta 2.0 16v 102kW r.v. 1996 -Rodinné
Reklama
 

panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: pravé přední kolo

Příspěvek od panaman1 »

tie ulozenia si si menil sam? pretoze take lupanie zvykne byt sposobene hornym ulozenim...kedy si ich menil ako je to davno? chcelo by to este niekoho mozno kto by tocil volantom a ty by si pocuval odkial to ide....
Uživatelský avatar
Jezdec
Znalec
Příspěvky: 609
Registrován: 04 čer 2011, 16:46
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: pravé přední kolo

Příspěvek od Jezdec »

Nejdřív sám, asi po dvou měsících jsem to dal do servisu, daly nové a je to pořád stejné, prý neví čím to může být. Opraváři jak za korunu pi... Tak to řeším, nemám chuť to znovu někomu platit a nic nespravý
Škoda fabia 1.4 50kW r.v. 2000 - Pracovní
Fiat punto II 1.2 16v 59kW Sporting r.v. 2000 - Pracovní
Hyundai sonáta 2.0 16v 102kW r.v. 1996 -Rodinné
Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: pravé přední kolo

Příspěvek od rossi »

podival bych se jak je posazená pružina do horní misky.Konec pružiny musí být až nadoraz
ve vybrání té misky. Pokud je tam mezera,tak jak se otáčí kolo v rejdu tak tam lupe.
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
Uživatelský avatar
twistedTSD
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 06 pro 2014, 14:27

Re: pravé přední kolo

Příspěvek od twistedTSD »

Teď jsi mě poněkud vyděsil, mám Punto právě v servisu kvůli podobnému problému, ale moje má tedy pružinu dokonce prasklou a KO je prý také uložení a utržené silentbloky ramen. Doufám, že nejde o nějaký italský vrtoch a bude to ok. :roll:

EDIT: Tak u mě bylo lupání způsobeno pružinou či špatným uložením tlumiče, už zas zatáčí jak ďas. :)
Naposledy upravil(a) twistedTSD dne 05 bře 2015, 17:58, celkem upraveno 1 x.
Ex: Fiat Punto mk2a 1.2 8V Dynamic 5dv. :,(
Uživatelský avatar
nero
Fiaťák
Příspěvky: 80
Registrován: 31 bře 2014, 18:13

Re: pravé přední kolo

Příspěvek od nero »

neviem sice aký zvuk to vydáva ale pokiaľ to praská pri vytočených kolesách neni to homokinetický klb
Bravo II 1,4 66 Kw rok 9/2009
Uživatelský avatar
Jezdec
Znalec
Příspěvky: 609
Registrován: 04 čer 2011, 16:46
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: pravé přední kolo

Příspěvek od Jezdec »

Homokineťák to nejní, dělá to při otočených kolách a potom jak jedeš tak to jako kdyby se to usazovalo, takové lupání jako kdyby pružina přeskakovala jako by se to uložení netočilo, teda ty ložiska. O víkendu na to mrknu jestli bude čas a nebo po neděli má známí v servisu volný zvedák tak to skusit s ním. Jsem z toho špatný, potřebuju auto každý den tak mě to s....
Škoda fabia 1.4 50kW r.v. 2000 - Pracovní
Fiat punto II 1.2 16v 59kW Sporting r.v. 2000 - Pracovní
Hyundai sonáta 2.0 16v 102kW r.v. 1996 -Rodinné
NoFka
Fiaťák
Příspěvky: 144
Registrován: 15 pro 2013, 22:01
Bydliště: Slavonice

Re: pravé přední kolo

Příspěvek od NoFka »

Mě tohle dělalo na corse, prostě se pružina hnula samovolně a potom, když jsem vzal díru nebo nerovnost a měl kola v rejdu, tak v tom praskalo, ale věděl jsem čím to je, tak jsem to ty 2 měsíce vydržel a následně jsem dával nový tlumiče, od tý doby paráda......

Jinak na fiatu na fiatu mi tam něco rachtá, když jedu na kostkách, ale pouze rovně, v rejdu ne, sázím taky na pružinu nebo horná uložení, ale budu dávat komplet nový tlumiče, pružiny a horná uložení..... ramena, čepy, brzdy a komplet silentbloky, to je všechno nový :D
Corsa B 1.0 12V ECO tec - 55PS → → → Punto MK2 1.2 16V HLX - 80PS
Uživatelský avatar
Jezdec
Znalec
Příspěvky: 609
Registrován: 04 čer 2011, 16:46
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: pravé přední kolo

Příspěvek od Jezdec »

Právě mě to začalo dělat co tady píšeš až jsem dal nové tlumiče, horní uložení a pružiny. Jak kdyby pružina vyskakovala ze svého místa, bohužel mám tolik práce teď kolem baráku, že musí počkat. Ale po neděli prostě musím na to mrknout
Škoda fabia 1.4 50kW r.v. 2000 - Pracovní
Fiat punto II 1.2 16v 59kW Sporting r.v. 2000 - Pracovní
Hyundai sonáta 2.0 16v 102kW r.v. 1996 -Rodinné
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: pravé přední kolo

Příspěvek od Jaroslav1 »

Myslím,že jsi si odpověděl sám ,(až jsem dal nové tlumiče, horní uložení a pružiny.) :D
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Uživatelský avatar
Jezdec
Znalec
Příspěvky: 609
Registrován: 04 čer 2011, 16:46
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: pravé přední kolo

Příspěvek od Jezdec »

Tak autíčko konečně spravené. Byl jsem dnes u velice ochotného a šikovného mechanika a přišel na to co to dělá. Umělci co mi měnily tlumiče a potom i další rádoby opraváři otočily mysku na horním uložení. Takže pružina byla vychýlená a dřela o podběh. Jak jsem točil tak přeskakovala a dělala bordel. Oprava cca hoďka, vše promazané a spokojenost. Taková blbost a co nadělá starostí. Ono něco špatné je pro něco dobré, aspoň jsem našel super mechanika.
Škoda fabia 1.4 50kW r.v. 2000 - Pracovní
Fiat punto II 1.2 16v 59kW Sporting r.v. 2000 - Pracovní
Hyundai sonáta 2.0 16v 102kW r.v. 1996 -Rodinné
NoFka
Fiaťák
Příspěvky: 144
Registrován: 15 pro 2013, 22:01
Bydliště: Slavonice

Re: pravé přední kolo

Příspěvek od NoFka »

Je to bohužel tak, že se na málokoho můžeš spolehnout, proto si dělám věci na autě sám, nebo vím k am to dát např na rozvody atd a mám jistotu, že to bude kvalitně odvedená práce.... Jsou schopný i v autorizovaným servisu při pravidelný kontrole ti tam napsat, že máš filtr a olej vyměněný, skásnou prachy a máš tam věci původní... pak když s tím jezdí někdo, kdo tomu nerozumí a něco se podělá, nebo to nedej bože zadře, tak bude zase jenom platit no, taková je doba.

Jinak teda paráda, že to byla jen taková prkotina, spousty kilometrů přeji a ať se daří s novým mechanikem ;)
Corsa B 1.0 12V ECO tec - 55PS → → → Punto MK2 1.2 16V HLX - 80PS
Uživatelský avatar
drago47
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 16 led 2014, 18:13

Re: pravé přední kolo

Příspěvek od drago47 »

Dobrí mechanik je na nezaplatenie a dobre že si zistil čo to bolo budeme o to mi mudrejši
Punto II 1.2 16V HLX,r.v.2001,5.dv.,
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“