Doblo Cargo 1.3 JTD 2007

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Tomisse
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 21 dub 2015, 10:53

Doblo Cargo 1.3 JTD 2007

Příspěvek od Tomisse »

Zdravim,
kupil som doblo cargo 1.3 jtd 55kW (199A2000) r.2007, nemam skusenosti s tymto motorom a rad by som vedel vase poznatky, coho sa vyvarovat a pod.
Auto ma 186tis. km, mam k nemu servisku, liali don 5w-40 shell hellix ultra, od vyrobcu som nasiel 5w-30, 0w-30 co sa mi zda byt moc riedke ci? Mozem tam dat 10W-40 max life valvoline? alebo durablend?
Aky interval vymeny oleja ma?
Tak isto neviem aky interval vymeny rozvodov ma? Mal by mat retaz a v serviske nebolo poznacene ze boli menene, iba pri 120tis remen a napinacia kladka, asi drazkovy??
Piska tam za studena remen, potom ked sa zohreje nieco hrkoce, asi nejaka kladka, ked som pozeral pripada mi ako keby su tam dva remene jeden na servo a druhy na alternator, alebo som zre pozeral? Ako by som mohol zistit ktora kladka to hrkoce??

Mam trocha problem s radenim rychlosti 1,2,3 a spiatocky. Auto bolo rozvozove pre kancelarske potreby a zrejme jazdilo dost po meste. Dalo by sa s tym nieco spravit? Spiatocku bez toho aby mi skrkla nedokazem zaradit, mozem mackat spojku kolko chcem, skusal som rozne prevody a potom do spiatocky a nepomaha.

Dakujem Vam za rady.
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „Doblo“