Zadni brzdy,ruční-nesouměrnost

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Manuf
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 25 čer 2007, 15:31

Zadni brzdy,ruční-nesouměrnost

Příspěvek od Manuf »

Zdravím.
Skoro vůbec mi nebrzdí na Punto 1 (typ 176) pravé zadní kolo (buben) na ruční brzdě. Levé je OK.
Vahadlo lanek pod madlem ručky je šikmo (pravé lanko je volnější, jeví se jakoby delší).
Jde nějak samostatně seřizovat přtáhnutí paken na ruční brzdě L proti P straně, asi ne??? Na lanku samotném jistě nic nebude.

Je to systém Lockheed, tzn samostav štelováku je přímo na pakně - takové zuby (a tam kde je u Bendixu ten složitý štelovák mezi paknami, je tady u Lockheed jen ta jednoduchá kovová rozpěrka).

Viz obrázek http://www.ricambio.co.uk/1735-brake-sh ... ravo-brava" onclick="window.open(this.href);return false;

Bez sundání paken se dostanu i na ten zubatý mechanismus štelováku - dal jsem do základní polohy a po sešlápnutí pedálu brzd bylo slyšet jak si zuby seřídily vzdálenost paken od bubnu a prasátko pedálem brzdí.
Ale na ruční brzdu brzdí jen levé kolo a to pravé mizerně, a to i po přitažení centrálu ruční brzdy (reguluje jen obě lanka současně).

Nebo je nějaký postup jak zařídit aby se seřídila samostavem i ruční brzda? Co s tím?

Jinak už v minulosti jsem měl problém se slabším brzdným účinkem zadního pravého kola, ale to bylo na nožní hydraulické brzdě. V servisu prý promazali samostav, ale dlouhého trvání to také nemá.
Buben jen předpokládám bude v toleranci rozměrů, pakny mají asi ještě 3mm - je to málo jeté.
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“