Kompletní repas podvozku Punto GT

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Eclesia
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 12 dub 2015, 21:46

Kompletní repas podvozku Punto GT

Příspěvek od Eclesia »

Zdravím Vás,

není to tak dlouho co jsem si pořídil Punto GT, nejsem spokojen s tím jak auto (ne)sedí a celkový stav podvozku se mi nějak nezdá. Rozhodl jsem se pro kompletní repasi podvozku. Poradíte mi co vše vyměnit a na čem není radno šetřit. Mám to zatím vymyšlené takto..

Zadní náprava:
- Silentbloky nápravy (přední, zadní)
- Opravná sada uložení ramene
- Tlumiče Bilstein B4
- Gumy zadních pružin

Přední náprava:
- Kompletní ramena s čepy a silentbloky
- Nové silentbloky stabilizátoru (vnitřní, vnější)
- Tlumiče Bilstein B4
- Horní uložení tlumiču
Fiat Punto Gt 1.4 i.e. TURBO
Reklama
 

Uživatelský avatar
twolive
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 389
Registrován: 01 dub 2012, 12:01
Bydliště: Přerov

Re: Kompletní repas podvozku Punto GT

Příspěvek od twolive »

gumy zadních pružin si myslím že jsou zbytečné al zas stoji to par korun tak je to celkem jedno a na předek ještě čepy řízeni určitě
punto cabrio 90 1,6 8v 65kw mpi
cinquecento 1.1 8v asi 50 kw mpi
punto gt .. 1,4 8v turbo
stavba cabrio 2,4 20v 96kw td
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Kompletní repas podvozku Punto GT

Příspěvek od liborko »

Moje rada: nekupuj ty nejlevnejsi neznackove dily, hlavne nesetri na ulozeni zadnich ramen a prednich ramenech, bil by ses po roce do hlavy. Ja pokud mozno kupuju jen od TRW.
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
panaman1
Znalec
Příspěvky: 894
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Příspěvek od panaman1 »

trw je v poslednej dobe saise. Popozeral by som moog.
bateriebigos
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 26 srp 2014, 21:32

Re: Kompletní repas podvozku Punto GT

Příspěvek od bateriebigos »

nejsem spokojen s tím jak auto (ne)sedí a celkový stav podvozku se mi nějak nezdá.

Konkretizuj nám čo auto robí keď ho opreš do zákruty, alebo niečo klepe? Stabilizátor som riešil len vtedy ak auto prešlo po nesúmernej nerovnosti ľavá-pravá a v náprave kleplo. To je čap tyčky stabilizátora alebo gum. silenblok. Stav týchto častí vieš zistiť pri zaťažených nápravách- auto na jame-plošine, tak aby neviseli kolesá:
Předmět příspěvku: Re: geometria?PříspěvekNapsal: 16 bře 2015, 21:36
Online
Začátečník

Registrován: 26 srp 2014, 21:32
Příspěvky: 16
Robilo mi to isté na viacerích autách. Hlavne vtedy keď s autom jazdil zamestnanec a nesladoval si dezén, až to zodral ako Ty na "drátiky".
Pravidelná geometria na aute ćo jazdí po našich cestách je samozrejmosťou. Stačí potom so servisu zase sa vrátiť na naše cesty, raz poriadne trafiť jamu a sme tam kde pred geometriou.
Ale väčšinou je chyba vo vôľach v náprave. Zisťuje sa to ťažko. Najprv sa auto dvihne na plošine alebo nad jamou so zaťaženými nápravami a monterpákou sa páčia všetky pohiblivé časti ramien a riadenia. ak sa nezistí žiadna vôľa potom sa jednotlivé kolesá pridvihujú zdvihákom a opakuje sa skúška monterpákou.
Dajú sa takto zistiť vôle v gumených silenblokoch ktoré by mali byť celistvé (neodlepené) od osy silenbloka.
Taktieš klepanie stabilizátorov náklonu a aj vôle riadenia.
Na STK-áčkach majú aj priečne pohiblivé plošiny kde sa dájú takéto vôle zistiť na jednotlivích kolesách skôr.
Keď sa na aute pomenia všetky takéto našimi cestami rozbité časti náprav, urobí sa správne geometria podľa údajov udaných výrobcom presne na daný typ auta, tak jazdím ďalej a sledujem si pravidelne všetky pneu aby sa mi už nepodarilo ich zodrať až na "drátky". :-)
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“