Bohatá směs, nejde do otáček, moc žere..

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Nero4
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 16 srp 2010, 21:26

Bohatá směs, nejde do otáček, moc žere..

Příspěvek od Nero4 »

Ahoj, mám už rok problém se svým Puntem, je to rok 1995, 1,2 44kW. Punto dávkuje strašně moc benzínu, ze vstřiku po přidání plynu benzín úplně stříká a auto vůbec nejede. Jde max do 4500 otáček, poté se množstvím benzínu přidusí a otáčky spadnou ( je to jakoby tam byl omezovač). Po 10 km jsou svíčky celé černé a auto začne jet na 3 válce..

Vše jinak funguje jak má, startuje na drc, vše zkontrolováno, diagnostika nic neukázala. Veškeré čidla vyzkoušeny jak odpojené i připojené a vůbec žádná změna, teď poslední pokus byl i s novou odblokovanou ŘJ ale beze změny. Vstřik vyzkoušen i z jiného punta a stále to samé. Prostě to dávkuje moc benzínu, co vše tedy může mít vliv na množství dodávaného paliva?? Díky za každou radu. Do šrotu se mi puntik dávat nechce, je to za ty roky mazel a beztak tato závada bude jen nějaká úplná blbost :( :? Ventily a vše taky zkontrolovány, tlaky všechny stejné pomalu jak nové auto.
Reklama
 

puňťo
Začátečník
Příspěvky: 46
Registrován: 13 kvě 2015, 22:39
Bydliště: Spišská Nová Ves

Re: Bohatá směs, nejde do otáček, moc žere..

Příspěvek od puňťo »

To by aj mna zaujimalo kedze mam skoro rovnaky problem len mne obcas vynecha (ked je studeny castejsie a ked sa zohreje tak aj v otackach obcas vynecha) a zere to ako tank, tah ma pekny ale sviecky cierne ako uhol :?
Ex - Fiat Brava 1.4 12V SX
...............
Fiat Punto 1.1 55s 1997
Uživatelský avatar
jirka690
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 16 čer 2015, 15:48
Bydliště: Zábřeh na Moravě

Re: Bohatá směs, nejde do otáček, moc žere..

Příspěvek od jirka690 »

Na bohatou směs má vliv 2 věci.
1: Motor nasává falešný vzduch a řídící jednotka na tomto základě nastaví bohatou směs.
2: Je zmenšený nebo ucpaný průtok na zpětné větvi do nádrže.Čerpadlo pak musí překonat tento větší odpor a vlivem toho jde hodně benzínu do vstřikovače.Tuto závadu Vám žádná diagnostika neukáže.V praxi jsem to řešil jen párkrát.Nouzově přemostěte zpětnou větev a uvidíte.
puňťo
Začátečník
Příspěvky: 46
Registrován: 13 kvě 2015, 22:39
Bydliště: Spišská Nová Ves

Re: Bohatá směs, nejde do otáček, moc žere..

Příspěvek od puňťo »

Falosny vzduch ... cize moze byt niekde prdnute tesnenie bud na telese klapky alebo tam kde klapka ide na sacie potrubie (dobre pisem?)
Ex - Fiat Brava 1.4 12V SX
...............
Fiat Punto 1.1 55s 1997
Uživatelský avatar
jirka690
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 16 čer 2015, 15:48
Bydliště: Zábřeh na Moravě

Re: Bohatá směs, nejde do otáček, moc žere..

Příspěvek od jirka690 »

Falešný vzduch vznikne většinou pod vstřikovačem nebo na sacím potrubí mezi sáním a hlavou motoru.Na tomto základě snímač váhy vzduchu vyhodnotí chudou směs a řídící jednotka dostane příkaz obohatit směs.Tuto vadu diagnostika nenajde,jelikož snímače jsou v pořádku.Taky jsem se setkal s tím,že bylo prasklé sací potrubí a chvíli trvalo než jsme na to přišli.
puňťo
Začátečník
Příspěvky: 46
Registrován: 13 kvě 2015, 22:39
Bydliště: Spišská Nová Ves

Re: Bohatá směs, nejde do otáček, moc žere..

Příspěvek od puňťo »

a este otazka ... kde ma 55s vahu vzduchu ? ... pokial mi je zname tak ju nema ale mam to auto 4 tyzdne takze ... :D
Ex - Fiat Brava 1.4 12V SX
...............
Fiat Punto 1.1 55s 1997
Uživatelský avatar
jirka690
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 16 čer 2015, 15:48
Bydliště: Zábřeh na Moravě

Re: Bohatá směs, nejde do otáček, moc žere..

Příspěvek od jirka690 »

Omlouvám se,váha vzduchu je všeobecný pojem.U motoru SPI je to tento člen.
Přílohy
snímač tlaku.png
snímač tlaku.png (233.1 KiB) Zobrazeno 4179 x
puňťo
Začátečník
Příspěvky: 46
Registrován: 13 kvě 2015, 22:39
Bydliště: Spišská Nová Ves

Re: Bohatá směs, nejde do otáček, moc žere..

Příspěvek od puňťo »

Odkial mas ten manual ? ... taky som zhanal lebo mam rovnaky na bravu ale nikde som nenasiel a ak ano tak uz neexistoval na serveri cize sa nedal stiahnut :)

a este nevies kde to je presne ? ... mal som minule von cele teleso skrtiacej ale tam to urcite nie je aspon ja som to tam nevidel (iba potenciometer a krokovy motorcek)
Ex - Fiat Brava 1.4 12V SX
...............
Fiat Punto 1.1 55s 1997
Uživatelský avatar
jirka690
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 16 čer 2015, 15:48
Bydliště: Zábřeh na Moravě

Re: Bohatá směs, nejde do otáček, moc žere..

Příspěvek od jirka690 »

používám ho v práci.Manuál mám jako knížku,dá se naskenovat každá stránka samostatně.Někde na netu je i uložený jako PDF pokusím se jej najít a pošlu odkaz.
Přílohy
snímač 1.png
snímač 1.png (234.49 KiB) Zobrazeno 4168 x
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“