punťa táhne do leva

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jezdec
Znalec
Příspěvky: 609
Registrován: 04 čer 2011, 16:46
Bydliště: Valašské Meziříčí

punťa táhne do leva

Příspěvek od Jezdec »

Potřebuji poradit, punťa mi pořád táhne doleva. Měl jsem roztrhlou manžetu, tu jsem vyměnil ale při výměně jsem musel sundat i závaží z poloosy, potom mi mladý zajel na geometrii, táhlo to do strany a je to pořád stejné, i po sbíhavosti. Nevíte co s tím může být? Jsem z toho už tak znechucený že to zřejmě bude poslední ital u mě v garáži. Díky za rady
Škoda fabia 1.4 50kW r.v. 2000 - Pracovní
Fiat punto II 1.2 16v 59kW Sporting r.v. 2000 - Pracovní
Hyundai sonáta 2.0 16v 102kW r.v. 1996 -Rodinné
Reklama
 

Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: punťa táhne do leva

Příspěvek od liborko »

můžeš to konkrétněji rozepsat kdy za jakých okolností tě to táhne doleva? pokud ti tedy tu geo udělali správně máš volant při rovně natočených kolech v rovině nebo mírně natočený doprava?
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
Jezdec
Znalec
Příspěvky: 609
Registrován: 04 čer 2011, 16:46
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: punťa táhne do leva

Příspěvek od Jezdec »

Jak jedeš po rovině tak musíš pořád držet volant, tahat doprava. Je mírně vytočený doprava, ještě zkusím tu geo jinde ale moc tomu nevěřím, podle papíru co mi daly je vše ok.
Škoda fabia 1.4 50kW r.v. 2000 - Pracovní
Fiat punto II 1.2 16v 59kW Sporting r.v. 2000 - Pracovní
Hyundai sonáta 2.0 16v 102kW r.v. 1996 -Rodinné
Uživatelský avatar
dedii
Fiaťák
Příspěvky: 122
Registrován: 15 led 2008, 22:42

Re: punťa táhne do leva

Příspěvek od dedii »

podhustene pneu alebo silentbloky na ramenach , pripadne brzdy viaznu
Punto 55 1.1S 40kW r.96 ; 3D ; prejdená TransAlpina 2163mn.m.-Transfagaras-Bukurešť 2235km
Uživatelský avatar
zdeno255
Fiaťák
Příspěvky: 111
Registrován: 03 dub 2015, 09:11
Bydliště: Nitra, Slovakia

Re: punťa táhne do leva

Příspěvek od zdeno255 »

Eše skús poprípade iné pneu. Na marei mi to robili staršie gumi.
Fiat Punto II rv.00 1.9 JTD, Fiat Marea 1.9 JTD 105 chip 130 PS
Pepik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 252
Registrován: 25 říj 2008, 17:48
Bydliště: Úpice
Kontaktovat uživatele:

Re: punťa táhne do leva

Příspěvek od Pepik »

Mě to taky začalo dělat po výměně na letní gumy.Tak jsem dal zpátky zimáky.Na nich OK.Teď chci nasadit nové letní tak jsem zvědav.Zbíhavost na to neměla vliv.Logicky by to měl ovlivňovat záklon rejdového čepu.
Punto II-SX,8V,3 dv.r.v.2000
Cabuto
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 08 zář 2012, 08:39
Bydliště: Brno

Re: punťa táhne do leva

Příspěvek od Cabuto »

mě to taky tahá ale doprava od doby co sem dal letní z druhé ruky podle mechoše je to klasika protože stačí že bud předchozí měl blbě geo nebo špatně nafouklé a nebo jinej odklon a prostě to bude dělat bordel proto mě doporučuje už jedině nové a sem sním zajedno :) jinak pokud jde přímo vo tvůj případ nění náhodou možné že než sis všimnul že je prásklá manžeta dostal se ti tam bordel a je přidřená poloosa ? to by pak taky tahalo
Punto mk2 sporting 1.2 16v LPG muj 1:)
MartasBrno
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 08 čer 2015, 20:32

Re: punťa táhne do leva

Příspěvek od MartasBrno »

Zajel bych na tu geometrii znovu a domluvil se s nimi jako člověk - jestli udělali práci a výsledek je 0, reklamace. Geometrie není jen o sbíhavosti, zdaleka ne. Protokol o měření by měl konstatovat celou sadu měření na obou nápravách. Banality typu foukání gum by měli mít zvládnuté levou zadní :-)

Jinak zkusit prohodit kola - sjetí gum na geometrii nepoznají.

Je to auto s posilovačem řízení? Možná zbytečná otázka, jsem zvyklý spíš na starší pekáče...
Kolega udělal nepříjemnou zkušenost se servisem, který problém s geometrií vyřešil přenastavením nuly posilovače. Přišlo se na to při sjíždění pneumatik. Nehledě na rizika v krizových situacích... Není tady problém taky s posilovačem?
Pepik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 252
Registrován: 25 říj 2008, 17:48
Bydliště: Úpice
Kontaktovat uživatele:

Re: punťa táhne do leva

Příspěvek od Pepik »

Tak jsem koupil nové letní gumy a jede to krásně rovně.Tak,že v mém případě jednoznačně staré sjeté gumy.Letní gumy mají vzorek směrovaný do jedné strany.Škoda, že jsem nezkusil ty staré kola zaměnit stranově.Prostě jsem nevěřil ,že by to mohlo mít takový vliv.
Punto II-SX,8V,3 dv.r.v.2000
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“