Vysoké otáčky punto II

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
betisa
Začátečník
Příspěvky: 46
Registrován: 07 kvě 2007, 15:15

Vysoké otáčky punto II

Příspěvek od betisa »

Neřešil někdo podobný problém?Někdy mi punťa zůstává viset ve vysokých otáčkách.Když ho roztáhnu a najednou potřebuji zastavit tak vyšlápnu spojku a motor řve jak protržený.Nebo při předjíždění např.pořádně roztáhnu trojku a když přeřazuju na čtyřku tak to samé řve ve vysokých otáčkách,který nechtějí spadnout.Dělá to na všech rychlostních stupních,ale ne pokaždý.......pokud to někdo řešil,dík za pomoc.
FIAT PUNTO II r.v. 2000 1242ccm 44kW
Reklama
 

metamor
Fiaťák
Příspěvky: 122
Registrován: 15 kvě 2015, 22:12

Re: Vysoké otáčky punto II

Příspěvek od metamor »

Skus sa mrknut ci nemas zasraty senzor na klukovke
Uživatelský avatar
betisa
Začátečník
Příspěvky: 46
Registrován: 07 kvě 2007, 15:15

Re: Vysoké otáčky punto II

Příspěvek od betisa »

metamor píše:Skus sa mrknut ci nemas zasraty senzor na klukovke
jaký myslíš senzor? čeho?
FIAT PUNTO II r.v. 2000 1242ccm 44kW
patriot99
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 211
Registrován: 05 úno 2012, 15:19

Re: Vysoké otáčky punto II

Příspěvek od patriot99 »

Zajet na diagnostiku 8) Takovou paseku muze delat elektronika plynoveho pedalu :wink:
Fiat Punto 1.2 59kW
Uživatelský avatar
betisa
Začátečník
Příspěvky: 46
Registrován: 07 kvě 2007, 15:15

Re: Vysoké otáčky punto II

Příspěvek od betisa »

patriot99 píše:Zajet na diagnostiku 8) Takovou paseku muze delat elektronika plynoveho pedalu :wink:
Asi budu muset absolvovat diagnostiku,ale otázka je či se něco objeví jelikož to nedělá pořád...imho nevite kolik si učtují cca?Díky
FIAT PUNTO II r.v. 2000 1242ccm 44kW
Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Vysoké otáčky punto II

Příspěvek od rossi »

za vyčtení závad tak +/- 300- v neautorizáku.
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
Cabuto
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 08 zář 2012, 08:39
Bydliště: Brno

Re: Vysoké otáčky punto II

Příspěvek od Cabuto »

hele etě než tam pojedeš nechceš se mrknout na škrtící klapku jestli ji nemáš tak zasranou že se ti prostě zasekává v plně otevřené poloze to by totiž upa odpovídalo tomu co píšeš že když po motoru chceš zátak a pak prudčeji ubereš on furt chce točit může to bejt aj pedálem hold elektronyka není u fiatu bůh ví jaká :) ale já sám sem se divyl co za sajrajt se tam nachytá po 100000 :)
Punto mk2 sporting 1.2 16v LPG muj 1:)
patriot99
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 211
Registrován: 05 úno 2012, 15:19

Re: Vysoké otáčky punto II

Příspěvek od patriot99 »

Cabuto: To mas pravdu :wink: Minulej tyden jsem demontoval klapku a taky jsem se divil, jakej tam byl sajrajt :| Pak jsem si jeste koupil sprej na vycisteni celeho sani a musim ric, ze behem cisteni jsem malem padl smradem :D Jak kdybych spaloval mrtvolu :D
Fiat Punto 1.2 59kW
Uživatelský avatar
betisa
Začátečník
Příspěvky: 46
Registrován: 07 kvě 2007, 15:15

Re: Vysoké otáčky punto II

Příspěvek od betisa »

Chlapi jak se k ty klapce dostanu?Stačí sundat ten dekl od filtru 11 šroubu viz obr. a jsem na ni?
Nebo mě čeká nějaká specialitka :-)
filtr.JPG
filtr.JPG (48.16 KiB) Zobrazeno 4965 x
dik moc
FIAT PUNTO II r.v. 2000 1242ccm 44kW
Cabuto
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 08 zář 2012, 08:39
Bydliště: Brno

Re: Vysoké otáčky punto II

Příspěvek od Cabuto »

hele pokud se nepletu nemusíš ani sundávat ten plast jen ji někde podním zboku najdeš vede doní hadice nebo tak něco z toho boxu tu sundáš a nejlépe a nejsnadněji nějakým sprejem já použil od luqvidmoli nebo jak to je přímo na čištění klapek a už jedeš nejlíp se to dělá ve 2 jeden drží otáčky kolem 3000 a ty stříkáš protože to dusí motor :) za 5 min hotovo a cca 150kč který nemůžou uškodit a nepotřebuješ je ani celé :)
Punto mk2 sporting 1.2 16v LPG muj 1:)
Uživatelský avatar
OndraK
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 21 lis 2009, 22:46
Bydliště: Praha

Re: Vysoké otáčky punto II

Příspěvek od OndraK »

Borci, v jeho puntu je klapka ovládaná lankem, takže bych nebyl tak hrr s tou elektronikou :-) Mrkni na to lanko, jestli je čisté, případně ho mázni grafitem. Těch 11 šroubů vůbec povolovat nemusíš, stačí ty dvě desítky zboku (jedna nad cívkama, druhá přes diagonálu na druhé straně) a ta pružinka zepředu. Klapku bych ale klidně vyčistil S CITEM nechlupatícím jemným hadříkem rukou. Protože když to vystříkáš tím sprejem, tak ty sračky stečou dolů..Bys leda musel demontovat celé těleso klapky.
Punto 1.2 8V, rv. 02 - slouží dál už zase nám
Saab 9-5 Aero

ex:
Punto 55 S, rv. 96 - odpočívá v pokoji
Alfa Romeo Giulietta TBi QV - odpočívá v pokoji 😢
Honda Civic 8G 1.8
Uživatelský avatar
betisa
Začátečník
Příspěvky: 46
Registrován: 07 kvě 2007, 15:15

Re: Vysoké otáčky punto II

Příspěvek od betisa »

OndraK píše:Borci, v jeho puntu je klapka ovládaná lankem, takže bych nebyl tak hrr s tou elektronikou :-) Mrkni na to lanko, jestli je čisté, případně ho mázni grafitem. Těch 11 šroubů vůbec povolovat nemusíš, stačí ty dvě desítky zboku (jedna nad cívkama, druhá přes diagonálu na druhé straně) a ta pružinka zepředu. Klapku bych ale klidně vyčistil S CITEM nechlupatícím jemným hadříkem rukou. Protože když to vystříkáš tím sprejem, tak ty sračky stečou dolů..Bys leda musel demontovat celé těleso klapky.
aha duležitá informace :-) kouknu na to dik
FIAT PUNTO II r.v. 2000 1242ccm 44kW
Uživatelský avatar
zdeno255
Fiaťák
Příspěvky: 111
Registrován: 03 dub 2015, 09:11
Bydliště: Nitra, Slovakia

Re: Vysoké otáčky punto II

Příspěvek od zdeno255 »

To lanko musí byť na voľnobehu volnejšie. Nesmie byť napnuté
Fiat Punto II rv.00 1.9 JTD, Fiat Marea 1.9 JTD 105 chip 130 PS
Cabuto
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 08 zář 2012, 08:39
Bydliště: Brno

Re: Vysoké otáčky punto II

Příspěvek od Cabuto »

no toho sem si ani nijak nevšiml že von má etě klasickou v tom případě to bude opravdu spíše někde přidřené lanko promazat a případně promazat aj další pohyblívé části na klapce a zkontrolovat jestli pryžina naní která se stará vlastně o zavýrání není prasklá nebo už unavená :)
Punto mk2 sporting 1.2 16v LPG muj 1:)
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“