Hneda chladiaca kvapalina 1.2 16V mk2

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
jahnny
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 19 dub 2009, 21:18
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Hneda chladiaca kvapalina 1.2 16V mk2

Příspěvek od jahnny »

Ahojte,
chcel by som poprosit o radu ohladne chladiace zmesy. Pri kontrole na jesen bola v poriadku normalana zelenomodra. Teraz nedavno pri kontrole hnede kakao vid obr. Voda sa nestraca, olej nejako nezere (1000km po vymene stale ciry), na olejovom vicku ziadna stopa po bielej alebo akejkolvek usadenine tak isto ciste aj vicko na chladici - expanznej nadrzke. Pri zohriatom motore hadice nie su tvrde, ziadna pena nikde. Vymenil som vodu 2x a voda je po nastartovani ako ju premiesa opet hneda. Na jar som mal problem s ohriatim motora pri zapnutom kureni ktore fungovalo poslabsie.

Zvazoval som prasknute tesnenie pod hlavou, ale to prepokladam by sa prejavilo na minimal nejakou usadeninou ci penou a pod.

Dalej vidim problem ze auto v zime cca 2 mesiace stalo, ze by to mohla byt hrdza kedze vo vypustenej kvapaline sa usadil taky hlen s mikrociastockami.

Je moja teoria spravna?

Dakujem za odpovede

PS:Hladal som ci sa nieco podobne riesilo, ale nenasiel som. Preto ak viete o nejakom vlakne poprosim o link nech nepiseme 2x
Přílohy
kakao.jpg
kakao.jpg (209.06 KiB) Zobrazeno 3324 x
Fiat Punto 60SX Cult 1.2 8V mk1
Fiat Punto Sporting 1.2 16V mk2a
Reklama
 

Uživatelský avatar
twolive
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 389
Registrován: 01 dub 2012, 12:01
Bydliště: Přerov

Re: Hneda chladiaca kvapalina 1.2 16V mk2

Příspěvek od twolive »

na 90% hrdza v motoru ... tohle se strašně blbě vyplachuje bude to usazené mezi válic v bloku .... to ohřatí motoru bude asi špatný termostat a vodní pumpa na tom nejspíš taky nebude nejlíp
punto cabrio 90 1,6 8v 65kw mpi
cinquecento 1.1 8v asi 50 kw mpi
punto gt .. 1,4 8v turbo
stavba cabrio 2,4 20v 96kw td
Uživatelský avatar
jahnny
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 19 dub 2009, 21:18
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Hneda chladiaca kvapalina 1.2 16V mk2

Příspěvek od jahnny »

Vdaka za za uistenie :)

Bavil som sa s dvoma mechanikmi a jeden ze hrzdza dalsi to tesnenie :-)

Tak som zase vymenil vodu, uz 2x a zda sa ze to je lespsie cize asi na 100% hrdza. Teraz som nabehal cca 120km tak som zvedavy co vecer odtial vypustim. Niekde som cital ze to treba preplacnut tecucou vodou z vodovodu. Proste napojit hadicu minimalne na chladic ideal i kurenie. Tak to skusim aspom na tom chladici.
Fiat Punto 60SX Cult 1.2 8V mk1
Fiat Punto Sporting 1.2 16V mk2a
panaman1
Znalec
Příspěvky: 894
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Příspěvek od panaman1 »

Ale da sa kupit prisada na preplach, resp cestenie okruhu...ale ak je to takto moc tak aj viackrat budes musiet pouzit.
Uživatelský avatar
jahnny
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 19 dub 2009, 21:18
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Hneda chladiaca kvapalina 1.2 16V mk2

Příspěvek od jahnny »

Tak som to preplachol cistou vodou z vodovodu, na hadicu som sa vykaslal, lial som to do celeho okruhu. Nasledujucim postupom:

- Vypustit a v petkach ohriat cistu vodu ponorenim do vypustenej kvapaliny (urychlenie procesu)
- Pomalicky naliat aj s ovzdusnenim nech sa to dostane vsade
- Nastartovat cca na 1/2min zvisit otacky nech to prebehne ale zas sa moc neohreje

A opakovat podla potreby :-)

Ako na neohriatom ide iba vnutorny okruh (prve preplachy asi bol este otvoreny), ale mam pocit ze naj kal je v bloku pripadne v kureni. Cele som to opakoval 5x kym som nedostal relativne cistu priehladnu vodu. Na jesen chcem este menit termostat tak to spravim este raz a pokukam aj tie pripravky na vycistenie (@panaman1 dik).
Fiat Punto 60SX Cult 1.2 8V mk1
Fiat Punto Sporting 1.2 16V mk2a
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“