Cukání a trhání při rozjezdu se zahřátým motorem.

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
Shadow2334
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 23 kvě 2014, 20:51
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Cukání a trhání při rozjezdu se zahřátým motorem.

Příspěvek od Shadow2334 »

Ahoj,
poslední půlrok řeším problém s trháním a cukáním při rozjezdech. Za studena auto jezdí bezchybně. Problém nastává, jakmile jedu třeba 50km v kuse bez rozjezdu a vjedu do města, kde následuje pár rozjezdů na světlech. Auto začne při rozjedu cukat jako kdybych se neuměl rozjet a rychle pouštěl spojku.

Napadlo mě, že to bude spojkou, ale po přečtení několika diskuzí si tím nejsem tak zcela jist, protože by to zřejmě dělalo stále a pokud se třeba rozjíždím i do prudkého kopce, auto se rozjede bez jediného záškubu plynule a hladce.

Zvláštní taky je, že motor se vlastně zahřeje na svou provozní teplotu mnohem dříve, než po těch zmíněných 50km, ale dělat to začne až tehdy a jako bonus to ještě neudělá pokaždé ( např. tři rozjezdy trhavé a pak jeden hladký).

Vyměnil jsem silentbloky (všechny tři), svíčky jsou relativně nové NGK (cca 4000 km), palivový filtr nový (1000km), kontakty od všech čidel a řízení zapalování vyčištěné, vzduchový filtr čistý...

Benzínem to nebude, zkoušel jsem tankovat během toho půl roku na více místech a bez změny.


Momentálně rozjíždím diagnostiku, tak uvidíme zda něco zjistím.

Nemáte někdo zkušenosti s podobnými problémy?
Díky

Punto mk1 1.2 44kW rv.99
Reklama
 

Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Cukání a trhání při rozjezdu se zahřátým motorem.

Příspěvek od liborko »

Příčina může být jakákoliv,to je těžké takhle odhadnout. Zkontroloval bych nejprv všechny el.čidla,změřil ohmetrem zda splňují předepsané hodnoty dle příručky.Pak bych šel dál,hadice podtlaku zda nejsou zpuchřelé,výfuk zda není vevnitř vysypaný a tedy omezený průchod,všechny filtry,vůle ventilů apod. Tu diagnostiku děláš v domácích podmínkách? Myslím,že tam asi moc nevyčaruješ. Zkus ještě prohledat tady v historii,myslím,že na tohle téma tu bylo dost debat,možná něco najdeš. Proměř nejprv ty čidla.. pokud bys nenašel hodnoty,tak bych ti je eventuelně poslal, myslím,že jsou dopodrobna napsány v polském manuálu na punto který se dá stáhnout.
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
Shadow2334
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 23 kvě 2014, 20:51
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Cukání a trhání při rozjezdu se zahřátým motorem.

Příspěvek od Shadow2334 »

Čidla mám už všechny proměřené, zdají se být v pohodě. Vyměnil jsem ještě zapalovací kabely, jelikož tam byly asi stále původní (125tis km hm :D ). Měl jsem ještě podezření na jednu zapalovací cívku, takže tu jsem též vyměnil. Teď jsem s tím o víkendu celkem jezdil a zatím bez jediného zaškubnutí při rozjezdu, ale zda to bylo fakt tím uvidím až přes týden jak s tím pojedu něco delšího.

Zkusím omrknout ještě ty hadice. Dočetl jsem se, že to může způsobovat ta k MAP senzoru.

Jinak diagnostiku dělám v domácích podmínkách no, ELM 327 s redukcí. Jde mi hlavně o chybový registr. Jinak vím že to žádný velký zázrak neumí, ale na tohle se to hodí :)
Uživatelský avatar
zdeno255
Fiaťák
Příspěvky: 111
Registrován: 03 dub 2015, 09:11
Bydliště: Nitra, Slovakia

Re: Cukání a trhání při rozjezdu se zahřátým motorem.

Příspěvek od zdeno255 »

Práveže diagnostika nie je iba o chybovych hláškach ale treba sledovať live data so snímačov
Fiat Punto II rv.00 1.9 JTD, Fiat Marea 1.9 JTD 105 chip 130 PS
Uživatelský avatar
another
Fiaťák
Příspěvky: 140
Registrován: 27 zář 2010, 16:29

Re: Cukání a trhání při rozjezdu se zahřátým motorem.

Příspěvek od another »

Mě toto dělala jedna vadná svíčka po výměně svíček.Na studený motor dobrý a po zahřátí auto cukalo a střílelo do výfuku.
Fiat Punto 60 SX, r.v. 1997, 3dv., French Exports
http://another.rajce.idnes.cz/Punto
Uživatelský avatar
Shadow2334
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 23 kvě 2014, 20:51
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Cukání a trhání při rozjezdu se zahřátým motorem.

Příspěvek od Shadow2334 »

Všiml jsem si, že mi teče olej z boku víka ventilů, jak končí vačková hřídel a olej stéká po bloku motoru přímo na spoj mezi převodovkou a motorem (tam samozřejmě není těsnění takže to protéká skrz a dole vždy po dojetí zůstane kapka). To by mohla být jedna z příčin. Dnes jsem tedy vyměnil těsnící kroužek (za cívkama), těsnění víka ventilů a gufero na vačkové hřídeli... Uvidím po delších jízdách, ale zatím to vypadá nadějně...
Uživatelský avatar
Shadow2334
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 23 kvě 2014, 20:51
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Cukání a trhání při rozjezdu se zahřátým motorem.

Příspěvek od Shadow2334 »

Tak cukání přetrvává... Nevíte náhodou někdo přesné průměry těch podtlakových hadic, které jsou v motoru 1.2 8V 44kW? Zkusím je vyměnit, ale po kontrole vypadaly v pohodě. Jedna byla mírně naprasklá na konci, tak byla zkrácena.

Ani ta spojka není od oleje (zkoumal jsem to po oddělání krytu na boku převodovky naproti olejové vaně)...
Uživatelský avatar
Shadow2334
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 23 kvě 2014, 20:51
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Cukání a trhání při rozjezdu se zahřátým motorem.

Příspěvek od Shadow2334 »

Tak je tam jen 4mm k MAP senzoru (do posilovače brzd nepočítám). Je jí cca 30 cm. Dnes jsem ji vyměnil, ta stará měla svá nejlepší léta dávno za sebou. Přes týden s tím teď najezdím nějaké delší trasy tak uvidím :)
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“