Schéma vnitřního osvětlení

Moderátor: peta.smolik

Uživatelský avatar
straki
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 420
Registrován: 11 říj 2009, 23:14

Re: Schéma vnitřního osvětlení

Příspěvek od straki »

Vnitřní osvětlení je spínaný mínusem kde je to zřejmě řešený pulsně (dle zvuku relétka který jsem tam napojil).
Měřit spínání mínusu jsem nezkoušel neboť mě je k ničemu páč mám diody spínaný plusem proto to relé.
Jediný co bych musel udělat je přehodit spínanou fázi tudiž nespínat to plusem ale mínusem což by znamenalo další problém se zapojováním a taky jak bych projel např. vodou a mě by to chytlo o kostru tak by to seplo v hoším případě by to propojilo oba póly a vyzkratovalo by se to takhle je to přes spínač a vnitřní osvětlení tudiž když to poliju vodou tak se nic nestane pokud to zrovna nebude svítit což za jízdy mě to nesvítí pokud to nezapnu (samozřejmě tam ještě přidám pojistku do tý doby to budu vypínat ručně).
Bohužel relé mě rychle cvaká než tam naběhne stálých -12v a naopak tudiž teď momentálně řeším jak se temu vyvarovat aby mě relétko neodešlo během pár používání a jediný co mě napadlo je přidat tam kondík a diodu aby to nemělo vliv na žárovku vnitřního osvětlení bohužel jsem jen kuchař a ne elektrikář takže vím prd jaký hodnoty kondíku a diody tam mám dat :D
Fiat Punto MK1 SX 1,7 TD 52kw rv. 95 - Dosloužil :(
Aktualně Fiat Stilo 1,9 JTD 85 kw r.v 03
Reklama
 

panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Příspěvek od panaman1 »

To nieje pulsne. Len sa sa tam nezopne hned 12v ale postupne, 0,1, 2, 3,...a kedze rele sa zopne uz okolo 6 tak to funguje, a pri vypnuti to akokeby skvrci, nakolko sa stmievac odpaja postupne. Rele nepotrebujes, daj tam priamo tie diody pokial to je na 12v a budu robit presne to iste co lampicka, postupne zhasnu aj sa rozsvietia. Riesis to zbytocne zlozito.
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Příspěvek od panaman1 »

Zmeraj odber tych diod dokopy. Ako to poznam, tak je tam klasicke 30A rele, poistky aspon 15A a realny odber najviac 1,5A.
Uživatelský avatar
straki
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 420
Registrován: 11 říj 2009, 23:14

Re: Schéma vnitřního osvětlení

Příspěvek od straki »

Ještě se na to mrknu každopádně toto je zřejmě jen dočasný řešení neboť mě začátkem příštího roku čeká technická tudiž to budu muset sundat pak bych to teoreticky když bude čas překopal na spínání mínusem abych to mohl napojit přímo na lampičku :)
Děkuji moc za rady :)
Fiat Punto MK1 SX 1,7 TD 52kw rv. 95 - Dosloužil :(
Aktualně Fiat Stilo 1,9 JTD 85 kw r.v 03
Odpovědět

Zpět na „Stilo“