Vodní pumpa (?)

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
puňta
Začátečník
Příspěvky: 45
Registrován: 23 kvě 2012, 13:05
Bydliště: ČB - Třeboň

Vodní pumpa (?)

Příspěvek od puňta »

Ahoj,
potřeboval bych poradit od zkušených :-)
Nebojte forum jsem si pročetl - snad důkladně a řešení nenašel - tedy základní popis problému je:
Auto topí, přehřejvá se a chladič je studenej :?
Začalo to v létě v těch vedrech, první bylo, že mám zaseklej termostat - no dyž jsem ho vyndal, tak byl hezky zarostlej, dál jsem zjistil že v chladícím systému nemám chladící kapalinu, ale kapalinu nějaké nevzhledné červené barvy :roll: To jsem vyřešil proplachem a chladícího systému a výměnou chladící kapaliny - ano vždy jsem řádně odvzdušnil.
Dnes ráno jsem přijel z noční - rafička teploměru ukazovala k tý rysce uprostřed (milimetr pod ní), hadice z motoru byly vařící, ale chladič ledovej.
Otázka je - může být v háji vodní pumpa? ( před rokem jsem nechával měnit rozvody, nechápu proč u toho neměnili i pumpu...) nebo je vadný teplotní čidlo (pokud ano kde ho najdu :wink: )

Předem dík za konstruktivní odpovědi! :-)

p.s. jedná se o auto níže v podpisu - Fiat Punto 1,2 MPI 75 SX - mk1 (r.v. 94)
Fiat Punto 1,2 MPI - 75 SX
Reklama
 

Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Vodní pumpa (?)

Příspěvek od liborko »

Předpokládám,že chladič je ještě původní,tak nemůžeš mít zarostlý i ten chladič? zkoušel si ho zda je průchozí? pokud je ještě původní a píšeš,že tam byla nějaká nevzhledná neurčitá kapalina tak bych kouknul po tom. Nebo pak zda není přicpaná nějaká hadice. Termostat máš teda nový pokud jsem to dobře pochopil takže ten otvírá jak má.
(Vodní pumpa by se měla měnit vždy při rozvodech,tak to je OK.) Takže šel bych po tom chladiči :wink:
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
zdeno255
Fiaťák
Příspěvky: 111
Registrován: 03 dub 2015, 09:11
Bydliště: Nitra, Slovakia

Re: Vodní pumpa (?)

Příspěvek od zdeno255 »

Kolegovi na marei odišla cca 3 mesiace po výmebe rozvodov. Ale treba skontrolovať či cirkuluje voda. Neviem či na Punte vidieť ako priteká do nadržky ale na marei sa to tak dá pozrieť
Fiat Punto II rv.00 1.9 JTD, Fiat Marea 1.9 JTD 105 chip 130 PS
puňta
Začátečník
Příspěvky: 45
Registrován: 23 kvě 2012, 13:05
Bydliště: ČB - Třeboň

Re: Vodní pumpa (?)

Příspěvek od puňta »

děkuji za odpovědi - to s tou cirkulací - kouknu...

liborko: chladič už je asi jednou měněn soudě podle barvy a míry zabordelení) - i jsem ho vyndal a proplachoval jsem ho extra hadicí kdy voda normálně tekla z obou vstupů.... vodní pumpa měněná není, protože není zaúčtována na faktuře, pochybuju, že by jí dodávali v sadě ...hadici nepředpokládám neprůchozí - to by nebyly všechny horké, ne, ... :/
Fiat Punto 1,2 MPI - 75 SX
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Vodní pumpa (?)

Příspěvek od liborko »

Blbě jsem si to přečetl, měl jsem za to že ti pumpu měnili při rozvodech. Tak to pak tedy tu pumpu určitě vyměň.
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
puňta
Začátečník
Příspěvky: 45
Registrován: 23 kvě 2012, 13:05
Bydliště: ČB - Třeboň

Re: Vodní pumpa (?)

Příspěvek od puňta »

Právě jsem mluvil s technikem ze servisu - punto je v pořádku, topí krásně, zavzdušněný to taky není, termospínač spíná- větrák chladí teploty vody v naprostým pořádku - tedy vadný ukazatel teploty na přístrojový desce :roll: :roll: :lol: :lol: :evil: :evil:
Fiat Punto 1,2 MPI - 75 SX
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“